Jump to content

Deltec mce300


Aris Xrisanthakopoulos

Recommended Posts

Καλησπέρα!! Πήρα ένα deltec 300 μεταχειρισμένο  ενώ τις δύο πρώτες μέρες δούλευε μια χαρά την δεύτερη μέρα το βράδυ το έκλεισα γιατί έριξα βακτήρια μετά από αλλαγή νερού και το άνοιξα το πρωί πάλι  και αυτό που παρατηρώ είναι ότι μου γεμίζει το ενυδρείο με παρά πολύ μικρές φυσαλίδες ενώ πρώτα δεν το έκανε. Έβγαλα την αντλία την έπλυνα με ζεστό νερό και γενικά όλο το σκιμμερ αλλά δεν βελτιώθηκε.  Έχει πάθει κάνεις το ίδιο ξέρουμε τι μπορεί να συμβαίνει??!!

Έγινε επεξεργασία - Aris Xrisanthakopoulos
Link to comment
Share on other sites

το πλαστικό τριγωνικό κομμάτι για να πέφτει γλυκά το νερό μέσα το έχει ή όχι??? επίσης εκεί που κουμπώνει ο σωληνας με την αντλία είναι σωστά η χάνει απο εκεί και σου πετάει τον αέρα και έξω??? 

Έγινε επεξεργασία - dano23
Link to comment
Share on other sites

Το έχει το τριγωνικό  εκεί που κάνει επιστροφή το νερό στο κάτω μέρος από εκεί τις περνάει τις φυσαλίδες 

Έγινε επεξεργασία - Aris Xrisanthakopoulos
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Aris Xrisanthakopoulos έγραψε:

Το έχει το τριγωνικό  εκεί που κάνει επιστροφή το νερό στο κάτω μέρος από εκεί τις περνάει τις φυσαλίδες 

θεωρώ τότε ότι δεν κάνει σωστή εφαρμογή εκεί.. επειδή είχα το ίδιο σκιμμερ μου έχει συμβεί και έχανε από εκεί... κάνε τον κόπο και προσπάθησε να το ξεκουμπώσεις και ξανακουμπώσεις εκεί να δεις μήπως είναι αυτό... 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Aris Xrisanthakopoulos έγραψε:

Από κάτω κάτω τέρμα  εννοείς εκεί που κουπωνει το στρογγυλό η μακριά σωληνα 

δύο σωλήνες είναι... μία που τραβάει το νερό και μία που το στέλνει στον θάλαμο μαζί με τον αέρα... εσένα λογικά φεύγει από την ένωση που πάει προς τον θάλαμο για να ανεβάζει τον αφρό... 

Link to comment
Share on other sites

Όχι από εκεί από αλλού το παίρναει  έχω βίντεο αλλά δεν μπορώ να το ανεβάσω για να το καταλάβεις 

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος Aris Xrisanthakopoulos έγραψε:

Όχι από εκεί από αλλού το παίρναει  έχω βίντεο αλλά δεν μπορώ να το ανεβάσω για να το καταλάβεις 

άμα βρεις τρόπο ανέβασε το για να το δούνε και άλλα παιδιά μπας και βρούμε την λύση... 

Link to comment
Share on other sites

οπότε είναι σαν να λέμε ότι κάνει ένα κενό κάτω από τον θάλαμο ή δεν τα λέω σωστά?? 

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη ένα κενό στο κάτω μέρος για να περνάει το νερό? Ένα κενό μικρό κυκλικό. Εκεί ακριβώς δεν πρέπει να έχει ένα μικρό οβάλ κύκλο που περνάει το νερό για την επιστροφή?

Έγινε επεξεργασία - Aris Xrisanthakopoulos
Link to comment
Share on other sites

μακάρι να μπορούσα να βαλω το δικό μου σε λειτουργία αλλά το έχω αποθηκευμένο να θυμηθώ λίγο την λειτουργία του γιατί κάτι χάνω μάλλον... τώρα το μόνο που θα έκανα εγώ θα ήταν να έβγαζα τον κύλινδρο και να τον ξαναέβαζα μήπως δεν κάθεται σωστά στον πάτο... 

Έγινε επεξεργασία - dano23
Link to comment
Share on other sites

@Aris Xrisanthakopoulos βρήκες κάποια λύση στο πρόβλημα ή ταλαιπωρείσαι ακόμη????

Link to comment
Share on other sites

καλό νέο αυτό... μακάρι να σταματήσουν και οι φυσαλίδες κάποια στιγμή για να το ευχαριστηθείς χωρίς άλλα θέματα... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...