Jump to content

Χρυσόψαρο σε 45 λίτρα ;


Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, οντας αρχάριος θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να διατηρησω ενα χρυσοψαρο σε ενυδρειο 45 λιτρων 70Χ28Χ24..Το χρυσοψαρο μου ειναι funsy.Προς το παρων το εχω σε γυαλα 12 λιτρων.

Επισης τι φιλτρα υα χριαστο και γενικοτερα τι αλλο εξοπλισμο? Θα ηθελα τη βοηθεια σας ...ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε,

ρίξε μια ματιά εδώ και μιλάμε και για τα περαιτέρω..

ότι επιπλέον ερώτηση έχεις ρίξτην αφού το διαβάσεις..  ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Teo_Zach έγραψε:

Γεια σας παιδιά, οντας αρχάριος θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να διατηρησω ενα χρυσοψαρο σε ενυδρειο 45 λιτρων 70Χ28Χ24..Το χρυσοψαρο μου ειναι funsy.Προς το παρων το εχω σε γυαλα 12 λιτρων.

Επισης τι φιλτρα υα χριαστο και γενικοτερα τι αλλο εξοπλισμο? Θα ηθελα τη βοηθεια σας ...ευχαριστω...

Καλη σκεψη για 45λ! :thumbsu: Καλο διαβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είναι, απλά αν θελήσεις να βάλεις και 2ο ψαράκι θα χρειαστείς σχετικά άμεσα μεγαλύτερο ενυδρείο. Σύμφωνα με όσα γράφονται σε διάφορες πηγές καλό είναι να έχεις τουλάχιστον δύο Χρυσόψαρα μαζί γιατί τα αρέσει η παρέα, οπότε πριν προχωρήσεις σκέψου και αυτή την προοπτική. Επένδυσε σε καλό εξωτερικό φίλτρο για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και... ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!

Link to comment
Share on other sites

 

πριν 14 λεπτά, το μέλος Sxoinas έγραψε:

Μια χαρα θα ζησει και στην γυαλα, εμενα ειχε ζησει 7 χρονια σε μια γυαλα με αλλαγη νερου καθε εβδομαδα

 

Μια χαρά και τρεις τρομάρες πόσα εκατοστά έγινε στα 7 χρόνια στη γυάλα χωρίς φίλτρο καμένο από την αμμωνία?

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Sxoinas έγραψε:

Επειδη εσυ εχεις ενυδρειο 240λ και λιμνες και ποταμια νομιζεις οτι ολοι πρεπει να εχουμε τα ιδια, υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα για τετοιες αγορες

 

Διαφώνησα στο ότι έζησε μια χαρά όσο για τα οικονομικά μου άστα να πάνε ....... και εγώ από γυάλα ξεκίνησα όπως όλοι απλά είναι πόσο ενδιαφέρεσαι  για το ψαράκι σου και όχι μόνο για το κέφι σου.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...