Jump to content

Κιχλιδάρες...


garganik

Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι παιδιά από άλλη ενότητα μόλις έστησα το ενυδρείο 120 λίτρα juwel  Μ80 Υ40 Π35 με χρυσή άμμο πέτρες κοχύλια και μαύρο φόντο και εξωτερικό φίλτρο , μετρησεις δεν έχω κάνει ακόμα ..σκέφτομαι να πάω τανγκανικα απλά θα ήθελε να μου προτείνεται καμία ψάροσύνθεση ..το νερό είναι λίγο θολό μάλλον λόγο Bacterial bloom ...

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α μωρε κριμα μολις καναμε μια ομαδικη παραγγελια και θα μπορουσες ννα βρεις οτι ηθελες. Κοιτα λιγο στην ενοτητα κιχλιδες τανγκανικα και μετα στα καταστηματα που σε βολευουν να δεις αποθεματα. Επισης λογικα στο τελος τηςς αλλης βδομαδας που θα εισα ετοιμος να κανεις ενα refresh στα καταστηματα μιας και θα ξαναφερουν καποια λογω γιορτων. Δες τι σου αρεσει σε ψαρια και εδω ειμαστε. Ετσι στα τυφλα τι να σου πει καποιος?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφρική θα πας σε νανοκιχλιδα για αυτές τις διαστάσει.... Έχεις φοβερές επιλογές!!!

Link to comment
Share on other sites

Το εξωτερικο φιλτρο τι μαρκα ειναι; Σαν πολυ μικρο το βλεπω... Δεν φαινεται καλα.

Λες - σκέφτομαι να πάω τανγκανικα Εχεις μετρησει Ph και σκληροτητα νερου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια η Αφρική δεν μασάει... Εγώ Αφρική θα ξαναπάω γιατί ωραίο χαρακτήρα και χρώματα!!!! Και επίσης μου αρέσει ο αναπαραγωγικος χαρακτήρας των γωνιών.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει μετρήσεις ακόμα εχτές το έφτιαξα απλά δεν βρίσκω pet shop που να έχουν ποικιλία από κιχλιδες.. νάνο κιχλιδες ποιες εινα ;;

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2018 at 1:16 ΜΜ, το μέλος Irakles έγραψε:

Παιδάκια η Αφρική δεν μασάει... Εγώ Αφρική θα ξαναπάω γιατί ωραίο χαρακτήρα και χρώματα!!!! Και επίσης μου αρέσει ο αναπαραγωγικος χαρακτήρας των γωνιών.... 

Αυτα να τα κουνε καποιοι βορειοι που πηγαν να δουν εξωτικα μερη της βραζιλιας!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

julidochromis transcriptus , lamprologus leleupi , neolabroligus  brichardi, labidochromis caeruleus ,altolamprologus calvus παιδιά από τανγκανικα  βρίσκω αυτά σε πετ στην Αθήνα τι μπορώ να βάλω και σε τι ποσότητα , ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Labidochromis ανηκει στα malawi.Απο ενα ζευγαρακι νανοκιχλιδες να πιασει το καθενα απο μια πλευρα του ενυδρειου θα σαι οκ στο ενυδρειο σου!

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Αυτα να τα κουνε καποιοι βορειοι που πηγαν να δουν εξωτικα μερη της βραζιλιας!!!

Καλό!

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Labidochromis ανηκει στα malawi.Απο ενα ζευγαρακι νανοκιχλιδες να πιασει το καθενα απο μια πλευρα του ενυδρειου θα σαι οκ στο ενυδρειο σου!

Και σφαλιάρες ποιος θα τρώει??? Άσε που θέλει πιο πολλά θηλυκά ανα αρσενικό....

 

Συν του ότι θέλει κι άλλο μήκος για αυτά!!  

Έγινε επεξεργασία - Irakles
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις κάποιο είδος julodochromis ή neolabrologus. Οριακά θα μπορούσες να βάλεις 1 χαρέμι elongatus mpanga (από λίμνη malawi) αλλά αυστηρά 1 αρσενικό με 4-5 θηλυκά. Εγώ θα έβαζα julidochromis. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, garganik said:

Ένα ζευγάρι julidochromis ?

1 χαρεμι απο 6-7 ψαρια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε σιγουρα στα πετ σοπ μπορεις να βρεις πολλες αφρικανες.

Link to comment
Share on other sites

Διαδικτυακά που το έψαξα λίγο δεν έχει ποικιλία ... επίσης θέλω να ρωτήσω τώρα που δεν έχω ψάρια και φυτά ακόμα πειράζει που ανάβω το φως για κανα 8ωρω

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορώ να βάλω κανένα σαλιγκάρι και καμία γαρίδα μαζί με τς Αφρικανές ;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...