Jump to content

Νάνο κιχλιδες


garganik

Recommended Posts

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί στην Αθήνα  με νάνο κιχλιδες  να πάω να πάρω η στη Ελλάδα γενικά για να παραγγείλω .  Ευχαριστώ ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι,έχουν ramirezi που για μένα είναι η πιο όμορφη νανοκιχλίδα νοτιας αμερικής.Αμα θες τα συνδιαζεις με καρδιναλιους και εχεις καταπληκτικό αποτέλεσμα :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος PanagiotisAqua έγραψε:

Ναι,έχουν ramirezi που για μένα είναι η πιο όμορφη νανοκιχλίδα νοτιας αμερικής.Αμα θες τα συνδιαζεις με καρδιναλιους και εχεις καταπληκτικό αποτέλεσμα :thumbsu:

η abyssos εχει,Misirlis,aquarium-shop αλλα και το aquarium-shop :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει τα kribensis δεν τα πολυσυζητατε?γιατι?ειναι δυσκολα ψαρια?δεν ειχα ποτε αλλα μου αρεσουν σαν χρωματα

Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευτει νανοκιχλιδες ειναι κιχλιδες αφρικης (τανγκανιγκας) η αμερικανικες;

 

Φιλε μου στην αβυσσο θα βρεις σιγουρα εχει αρκετες

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Giannis Tsisk έγραψε:

εχω μπερδευτει νανοκιχλιδες ειναι κιχλιδες αφρικης (τανγκανιγκας) η αμερικανικες;

 

Φιλε μου στην αβυσσο θα βρεις σιγουρα εχει αρκετες

Συνηθως τις μικρες σε μεγεθος κιχλιδες τανγκανικας τις αποκαλουν και κοχυλοψαρα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεται τον άνθρωπο.... Και στις δύο ηπείρους υπάρχουν και κιχλίδες και νανοκιχλιδες, επίσης η Αφρική έχει νανοκιχλιδες που ζουν και αναπαράγονται και σε κοχύλια και τα λένε κοχυλοψαρα.... Τα κοχυλοψαρα είναι μια κατηγορία μόνα τους, θέλουν πολλά κοχύλια και δεν έχουν τόσο ανάγκη τις πέτρες στο aquascape... 

 

Τα kribensis δεν είναι δύσκολα ίσα ίσα απλά έτυχε να μην τα αναφέρει κάποιος... Θα πρέπει να τα δεις όλα πριν ψωνίσεις να δεις τις συνθήκες και τις απαιτήσεις τους και μετά να αγοράσεις ή να παραγγείλεις γιατί δεν έχεις πολύ χώρο για να κάνεις μιξ και νομίζω δεν θέλεις να κάνεις λάθος αγορές ώστε να χάνεις και χρήματα....  Υπάρχουν και αμερικανικές νανοκιχλιδες αλλά είναι πιο δύσκολες στις συμπεριφορές τους λόγο κυριαρχίας και απαιτήσεις σε νερό σε σχέση με της Αφρικής....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω Aqua space με πολλά κοχύλια και πέτρες απλά δεν ξέρω το μέγεθος τον κοχύλοψαρων για αυτό είπα να βάλω νάνο κιχλιδες 

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει κάποια για να παίξω μόνο με τανγκανικα που ήταν η αρχική ιδέα και λόγο Aqua space βρήκα τα Altolabrologus calvus κ julidochromis ornatus αλλά δεν ξέρω κατά ποσό ταιριάζουν σε 120 λιτρα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...