Jump to content

My Brother


Recommended Posts

Σ'ευχαριστω πολύ Σωτηρη!Με ταρακούνησες σε πολλες και διαφορετικες κατευθύνσεις!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο βίντεο. Είμαι κατά της αυτοδικίας, αλλά δυστυχώς σε μία χώρα που ο μηχανισμός δε βοηθά στην καθημερινότητα ατόμων με αναπηρία  πολλές φορές η αγανάκτηση οδηγεί στη λήψη μέτρων του τύπου "παίρνω το νόμο στα χέρια μου", μεγεθύνοντας τη ζούγκλα. Ως ΑμεΑ με 94% αναπηρία θα ήθελα επίσης να επισημάνω πως δεν έχουμε ειδικές ανάγκες, αλλά ειδικές ικανότητες που προσαρμόζονται στην κατά το δυνατόν καλύτερη ολοκλήρωση των αναγκών μας.

Συγχαρητήρια για την ανάρτηση Σωτήρη

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δυνατοί ευμαρώς έχουσιν αδικήσαι τους αδυνάτους, ως ιχθύες εν τη θαλάττη τους ήττονας εαυτών ποιούνται κατάβρωμα.!!!!!!

Οι ισχυροί θεωρούν αυτονόητο να αδικούν τους πιο αδύνατους, όπως τα ψάρια στη θάλασσα όπου το μεγάλο τρώει το μικρό.

 

Αδικούμενοι οι άνθρωποι μάλλον οργίζονται ή βιαζόμενοι.!!!!!

 

Οι άνθρωποι περισσότερο οργίζονται όταν τους αδικούν παρά όταν ασκείται βία επάνω τους.

 

Σωτήρη, το βιντεάκι δείχνει την αδικία στις μέρες μας και πως πολλοί άνθρωποι που θεωρούν τους εαυτούς τους στους ισχυρούς συμπεριφέρονται με κατάχρηση της σωματικής τους δύναμης και όχι της ψυχικής τους δύναμης σε ανθρώπους που ψυχικά σχεδόν πάντα είναι πολύ ισχυρότεροι από αυτούς αλλά ποτέ δε το δείχνουν και αυτό γιατί?

ΓΙΑΤΙ έχουν ζήσει τις πραγματικές δυσκολίες της ζωής!!!

Θαυμάζω την υπομονή και επιμονή αυτών των ανθρώπων λοιπόν!!

Τρανό παράδειγμα το παλικάρι από πάνω που παρά τα όποια προβλήματα έχει είναι εδώ και βοηθάει ανθρώπους για ένα καλύτερο αυριο αφήνωντας πίσω του τις δυσκολίες που έχει περάσει και περνάει και βλέπω τον τρόπο με τον οποίο μιλάει που δείχνει σεβασμό και αγάπη απέναντι σε κάθε επίδοξο χομπίστα!!

Σωτήρη συγχαρητήρια κι από εμένα για την ανάρτησή σου!!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...