Jump to content

Σταματαει ξαφνικα η ροη εντελως.


Νίκος_62558

Recommended Posts

Τέλος καλό όλα καλά. Άλλο κακό να μη σε βρει! Έχω το ίδιο φίλτρο από το ίδιο μαγαζί. :) Όντως μόνο σφουγγάρια και ένα κομματάκι βαμβάκι έχουν μόνο. Καλή συνέχεια

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ataktoulis said:

Τέλος καλό όλα καλά. Άλλο κακό να μη σε βρει! Έχω το ίδιο φίλτρο από το ίδιο μαγαζί. :) Όντως μόνο σφουγγάρια και ένα κομματάκι βαμβάκι έχουν μόνο. Καλή συνέχεια

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Αμην! :) 

Link to comment
Share on other sites

Αριστα. Μεγεια και καλοδουλευτο!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ και σενα Θοδωρη, κυριως για την πολυτιμη βοηθεια σου!
Να ρωτησω κατι τελευταιο.
Πειραζει εαν η εξαγωγη του φιλτρου ειναι πανω απο αεροπετρα (που λειτουργει προφανως) ;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειχε αντισταση απο τον αερα η εξαγωγη του νερου, δεν ξερω, απλως μου ηρθε σαν ιδεα και ηθελα να το ρωτησω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα κανω καποια ζημια στο καινουργιο φιλτρο. Διαβασα και για την ταπα που εχει που λεγατε οτι καλο ειναι να μην την σκαλιζω πολυ πολυ οποτε θα εχω τον νου μου!
Και παλι 100000 ευχαριστω! :)  ρε παιδια, να ειστε καλα με σωσατε!

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Νίκος_62558 έγραψε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ και σενα Θοδωρη, κυριως για την πολυτιμη βοηθεια σου!
Να ρωτησω κατι τελευταιο.
Πειραζει εαν η εξαγωγη του φιλτρου ειναι πανω απο αεροπετρα (που λειτουργει προφανως) ;

Η αεροπετρα νομιζω οτι μεταφερει οξυγονο στο ενυδρειο γυρω απο την ιδια. Αφου εβαλες την εξοδο απο πανω πιστευω βοηθησες να οξυγονωνεται καλυτερα το ενυδρειο. Κατι σαν το co2 που κανουν στα φυτεμενα

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Νίκος_62558 έγραψε:

Μηπως ειχε αντισταση απο τον αερα η εξαγωγη του νερου, δεν ξερω, απλως μου ηρθε σαν ιδεα και ηθελα να το ρωτησω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα κανω καποια ζημια στο καινουργιο φιλτρο. Διαβασα και για την ταπα που εχει που λεγατε οτι καλο ειναι να μην την σκαλιζω πολυ πολυ οποτε θα εχω τον νου μου!
Και παλι 100000 ευχαριστω! :)  ρε παιδια, να ειστε καλα με σωσατε!

Κατι δεν καταλαβα. Εχεις φωτο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικα και υπαρχουν 
εκει που δειχνω ειναι η εξαγωγη του φιλτρου, το εβαλα εκει για να ειναι κοντα στον θερμοστατη.

Inkedψααακια_LI.jpg

ψαακια.jpg

(αγνοηστε την αλγη, δημιουργηθηκε αυτες τις μερες και θελει καθαρισμα αλλα περιμενω να ζεστανει λιγο ο καιρος)

Έγινε επεξεργασία - Νίκος_62558
Link to comment
Share on other sites

Πρωτον πολυ ωραιο ενυδρειο. Το χεις παρουσιασει;

Δευτερον δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Εγω να σου πω την αληθεια δεν θα εβαζα αεραντλια. Δεν χρειαζεται. Εχεις και co2;

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!! :) 
Το εχω παρουσιασει αλλα εχω να ανανεωσω το θρεντ αρκετους μηνες, τοτε δεν ειχαν παρει τα φυτα ακομα τα πανω τους.
Την αεραντλια την εβαλα καθαρα για διακοσμητικους λογους, ειχα μεγαλυτερες αεροπετρες-κουρτινες που γεμιζαν ολη την πλατη αλλα μπουκωναν οποτε κατεληξα σε δυο μικρες.

Οχι co2 δεν εχω.

Έγινε επεξεργασία - Νίκος_62558
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...