Jump to content

Ομαδική Παραγγελία Ψαριών vol.2


Recommended Posts

Τι θα λέγατε να κάνουμε μία λίστα για όσους ενδιαφέρονται για νέα ομαδική παραγγελία ψαριών;

Θα μπορούσαν οι παλιότεροι να μας πουν πώς να κινηθούμε; Να μιλήσουμε απευθείας με Aquariumshop ή με εξωτερικό; 

Πρέπει να αναλάβει κάποιος από Αθήνα ή δεν είναι απραίτητο;

 

Εγώ θέλω να παραγγείλω 2-3 ψαράκια πάντως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μέσα και εγώ για κανα δυο ψαράκια.

Αν μαζευτούμε και πάμε για ruinemans, απο όσο γνωρίζω στέλνει μόνο σε μαγαζιά, οπότε μάλλον μέσω aquariumshop.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αυτο το ποστ αφορα διαφορετικη παραγγελεια απο το αλλο ,αν ομως παραγγειλετε απο ruinmans θα παρω κι εγω 3 bettas

Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος stefanos1965 έγραψε:

Δεν ξερω αν αυτο το ποστ αφορα διαφορετικη παραγγελεια απο το αλλο ,αν ομως παραγγειλετε απο ruinmans θα παρω κι εγω 3 bettas

 

Επειδή το άλλο θέμα αναφέρεται μόνο σε Bettas είπα να τα διαχωρίσω. Ας τα ενώσει κάποιος συντονιστής αν κρίνει πως πρέπει να ενωθούν. Αναφέρομαι σε παραγγελία από Ruinemans, ναι

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει κάποιος που γνωρίζει σε cm πόσο περίπου είναι το 5/6 και 8/10 που αναφέρει το site. Σε ίντσες είναι αυτό ή κάτι άλλο; Γιατί αν είναι ίντσες μιλάμε για μικροσκοπικά ψαράκια. :)

Έγινε επεξεργασία - ataktoulis
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος ataktoulis έγραψε:

 

Επειδή το άλλο θέμα αναφέρεται μόνο σε Bettas είπα να τα διαχωρίσω. Ας τα ενώσει κάποιος συντονιστής αν κρίνει πως πρέπει να ενωθούν. Αναφέρομαι σε παραγγελία από Ruinemans, ναι

Τιμή πως βλέπουμε;;

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος ataktoulis έγραψε:

Ας μας πει κάποιος που γνωρίζει σε cm πόσο περίπου είναι το 5/6 και 8/10 που αναφέρει το site. Σε ίντσες είναι αυτό ή κάτι άλλο;

Κατ 'αρχην μην κοιτας απο τωρα στο σαιτ τους δεν εχει νοξμα καθως οι ποσοτητες και τα ειδη ψαριων αλλαζουν σχεδον καθημερινα. Πρωτα πρεπει να μιλησετε με ενα καταστημα να δειτε ποτε θα παραγγειλει. Οταν σαςπει ημερομηνια πρεπει να τσεκαρετε το σαιτ σχετικα κοντα στην ημερομηνια μην εχετε θεματα. Επισης για αρχη δειτε ποσοι ειναι αθτοι που θελουν να παραγγειλουν να δειτε αν θα δεχθει το ελληνικο μαγαζι να σας συμπεριλαβει

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος garganik έγραψε:

Τιμή πως βλέπουμε;;

Αν μαζευτειτε θα στειλει το καταστημα μεσω του οποιου θα το κανονισετε συνολικη παραγγελια την κατασταση με ταα ψαρια που θελετε και τοτε θα σας απαντησει με τιμη. Βεβαια πανω κατω γνωριζετε τι παιζει. Οσο πιο σπανια τοσο πιο ακριβα

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος garganik έγραψε:

Τιμή πως βλέπουμε;;

Έλα ντε;!;! Υποθέτω θα μας τις δώσει το κατάστημα που θα αναλάβει. Να στείλω στο Aquariumshop ή στην Άβυσσο; Τι λέτε; Με ποιο κριτήριο να επιλέξουμε κατάστημα; Απλά αν θα δεχτεί να αναλάβει; Βάσει της προηγούμενης ομαδικής τα σχόλια για Aquariumshop ήταν πολύ θετικά. Λέω να κάνω μια πρώτη επαφή μαζί τους. Τι λέτε; Ας αρχίσουμε να κάνουμε μία πρόχειρη λίστα για να έχουμε εικόνα. Ο κάθε ενδιαφερόμενος ας αντιγράφει τα προηγούμενα για να βλέπουμε συνολικά τι ζήτηση υπάρχει και να μη χαθούμε στις σελίδες. Τι λέτε; Ξεκινάω στο επόμενο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Μέλος: ataktoulis

1) Κωδ. 58321 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 58602 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 57042 - 1 τμχ.

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος ataktoulis έγραψε:

Έλα ντε;!;! Υποθέτω θα μας τις δώσει το κατάστημα που θα αναλάβει. Να στείλω στο Aquariumshop ή στην Άβυσσο; Τι λέτε; Με ποιο κριτήριο να επιλέξουμε κατάστημα; Απλά αν θα δεχτεί να αναλάβει; Βάσει της προηγούμενης ομαδικής τα σχόλια για Aquariumshop ήταν πολύ θετικά. Λέω να κάνω μια πρώτη επαφή μαζί τους. Τι λέτε; Ας αρχίσουμε να κάνουμε μία πρόχειρη λίστα για να έχουμε εικόνα. Ο κάθε ενδιαφερόμενος ας αντιγράφει τα προηγούμενα για να βλέπουμε συνολικά τι ζήτηση υπάρχει και να μη χαθούμε στις σελίδες. Τι λέτε; Ξεκινάω στο επόμενο ποστ

Κανε μια επικοινωνία μαζί τους και ρωτά τους με ποσά ψάρια θα κάνουν παραγγελία να δούμε αν μαζευόμαστε , ρωτά ποτέ θα γίνει και σε ποσό καιρό περίπου θα τα έχουμε και να ανοίξουμε ένα ποστ μόνο με παραγγελίες να μην μπερδευτούμε 

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος ataktoulis έγραψε:

Μέλος: ataktoulis

1) Κωδ. 58321 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 58602 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 57042 - 1 τμχ.

4) Κωδ. 06033  - 1 τμχ

5) Κωδ. 06315  -1 τμχ

6) Κωδ.06081  -1 τμχ

 

Έγινε επεξεργασία - stefanos1965
Link to comment
Share on other sites

Μέλος: ataktoulis

1) Κωδ. 58321 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 58602 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 57042 - 1 τμχ.

 

Μέλος: stefanos1965

1) Κωδ. 06033 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 06315 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 06081 - 1 τμχ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος garganik έγραψε:

Κανε μια επικοινωνία μαζί τους και ρωτά τους με ποσά ψάρια θα κάνουν παραγγελία να δούμε αν μαζευόμαστε , ρωτά ποτέ θα γίνει και σε ποσό καιρό περίπου θα τα έχουμε και να ανοίξουμε ένα ποστ μόνο με παραγγελίες να μην μπερδευτούμε 

 

Στέλνω τώρα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα mail.οπότε αναμένουμε. Η λίστα προτείνω να συνεχιστεί εδώ και εφόσον καλύψει την ελάχιστη ποσότητα που θα τεθεί ανοίγουμε ξεχωριστό θέμα. Συνεχίζω ξανά αντιγράφοντας τα παραπάνω για να μη χάνονται:

 

Μέλος: ataktoulis

1) Κωδ. 58321 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 58602 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 57042 - 1 τμχ.

 

Μέλος: stefanos1965

1) Κωδ. 06033 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 06315 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 06081 - 1 τμχ.

 

Για όσους ενδιαφέρονται το site είναι:

https://www.ruinemans.com/en-GB/2/home.html

Έγινε επεξεργασία - ataktoulis
Link to comment
Share on other sites

Μην βιαζεστε παιδες. Μεχρι τελη Ιανουαριου δεν νομιζω πως κανουν εισαγωγες. Ας μαζευτουμε σιγα σιγα και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ας έχουμε δούμε πρώτα τη ζήτηση και στη συνέχεια μας ενημερώνουν για ημερομηνίες κλπ.. Προς το παρόν νομίζω είναι σημαντικό να δούμε εάν υπάρχει ενδιαφέρον ή όχι. Στην προηγούμενη πόσα ψάρια παραγγέλθηκαν;

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγουμενη αρκετα. Εγω θα ξερω τελος του μηνα αν θα παραγγειλω η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!! Προς το παρόν έχουμε ζήτηση για 6 ψαράκια! :p Ομαδική δεν τη λες! Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Από προηγουμενη παραγγελια πήρε κανεις αυτά τα guppy? Αν δεν κάνω λάθος είδα ότι κάποιος τα είχε παραγγείλει.  Αν ναι, μπορείτε να μου στείλετε φωτογραφία από το τι ψαράκια πήρανε? Θα ήθελα να ξέρω αν όντως αντιστοιχούν στη φωτογραφία.

Screenshot(25).png

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λαθος το aquariumshop έχει παραλαβή γλυκού περίπου 15-17 Γενάρη

Και εγώ μέσα για παραγγελία :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος ataktoulis έγραψε:

Ας μας πει κάποιος που γνωρίζει σε cm πόσο περίπου είναι το 5/6 και 8/10 που αναφέρει το site. Σε ίντσες είναι αυτό ή κάτι άλλο; Γιατί αν είναι ίντσες μιλάμε για μικροσκοπικά ψαράκια. :)

Κοιτά 1ιντσα είναι 2.54cm έτσι πως το λες δεν νομίζω να είναι μήπως εννοεί από 8 μέχρι 10 ίντσες ...Γιατί αλλιώς όντως είναι μικροσκοπικά ..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ξανά μέσα (Την προηγούμενη φορά δεν είχε σε στοκ τίποτα από αυτά που ηθελα). Οπότε θα δώσω λίστα την τελευταία μέρα ανάλογα με το τι θα υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...