Jump to content

Ομαδική Παραγγελία Ψαριών vol.2


Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος Theofilos_Patra έγραψε:

Και εγώ ξανά μέσα (Την προηγούμενη φορά δεν είχε σε στοκ τίποτα από αυτά που ηθελα). Οπότε θα δώσω λίστα την τελευταία μέρα ανάλογα με το τι θα υπαρχει.

Ωραία θα μιλήσουμε με το μαγαζί να δούμε και ποτέ θα γίνουν οι παράγγελιες..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πριν 12 ώρες, το μέλος ataktoulis έγραψε:

Τι θα λέγατε να κάνουμε μία λίστα για όσους ενδιαφέρονται για νέα ομαδική παραγγελία ψαριών;

Θα μπορούσαν οι παλιότεροι να μας πουν πώς να κινηθούμε; Να μιλήσουμε απευθείας με Aquariumshop ή με εξωτερικό; 

Πρέπει να αναλάβει κάποιος από Αθήνα ή δεν είναι απραίτητο;

 

Εγώ θέλω να παραγγείλω 2-3 ψαράκια πάντως

Από το site τους μου βγάζει ότι συνεργάζονται  μόνο με το aquariumshop στην Ελλάδα ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες Κ Χρονια Πολλα ..

 

Καλη Χρονια..

 

κ εγω αμα παραγγειλουμε ειμαι μεσα..

 

Wind-sa θα κοιταξω στο σπιτι στην φωτογραφικη πρεπει να εχω.. δυστυχως τον εχασα ρε συ .. εκανα την βλακεια κ εβαλα κ τα 4 αρσενικα σε καραντινα μαζι χωρις θυληκια.. κ αυτος την ακουσε.. πηγε να γυρισει κ τελικα τον εβαλα στην γυαλλα που προοριζοταν, αλλα δεν..

 

ειναι πιο ομορφα απο την φωτο.. κ η ουρα δεν ειναι οπως δειχνει.. ειναι σχημα μισοφεγγαρο..

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για κάποιο ψάρι, αλλά επειδή αλλάζει η διαθεσιμότητα συνέχως θα το δω όταν γίνει η παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία είμαστε καμία δεκαριά άτομα μέχρι στιγμής νομίζω είμαστε καλά για παρεγγελια .. αλλά λογικά θα μαζευτούμε και άλλοι ..

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Αν μαζευτειτε θα στειλει το καταστημα μεσω του οποιου θα το κανονισετε συνολικη παραγγελια την κατασταση με ταα ψαρια που θελετε και τοτε θα σας απαντησει με τιμη. Βεβαια πανω κατω γνωριζετε τι παιζει. Οσο πιο σπανια τοσο πιο ακριβα

Το stock που λέει και έχει διπλα κάτι πράσινες τελίτσες ,όσες είναι οι τελίτσες είναι και τα ψάρια που έχουν γιατί τα ποιο πολλά μια τελιτσα έχουν ..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να κάναμε τη λίστα όσοι ενδιαφέρονται και ανάλογα τη διαθεσιμότητα να δούμε εάν θα προχωρήσουμε ή όχι; Δε νομίζω πως αν συμπληρωθεί η λίστα τελευταία μέρα θα μπορέσει το Aquariumshop να την τρέξει. Γίνεται σε μία μέρα η επικοινωνία-παραγγελία; Ενώ αν σταλεί η λίστα θα λάβουμε απάντηση για τη διαθεσιμότητα ή μπορεί να καθυστερήσουμε κάπως όσοι βρουν ό,τι ψάχνουν για να παραλάβουμε όλοι μαζί όταν βρεθούν διαθέσιμα, δε νομίζω να κάνει 2-3 μήνες.. 

Όποιος ενδιαφέρεται ας συμπληρώσει τη λίστα γιατί αύριο λογικά θα απαντήσει στο mail μου το Aquariumshop

Link to comment
Share on other sites

Μέλος: ataktoulis

1) Κωδ. 58321 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 58602 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 57042 - 1 τμχ.

 

Μέλος: stefanos1965

1) Κωδ. 06033 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 06315 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 06081 - 1 τμχ.

 

https://www.ruinemans.com/en-GB/2/home.html

Έγινε επεξεργασία - ataktoulis
Link to comment
Share on other sites

Μέλος: ataktoulis

1) Κωδ. 58321 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 58602 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 57042 - 1 τμχ.

 

Μέλος: stefanos1965

1) Κωδ. 06033 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 06315 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 06081 - 1 τμχ.

 

Μέλος: Βαγγέλης Αναστασόπουλος

1) Κωδ. 17814 - 1 τμχ.

 

https://www.ruinemans.com/en-GB/2/home.html

Link to comment
Share on other sites

1)κ 50273 τμ 3

2) κ 50043 τμ3

3)κ 50353 τμ3

4)κ49393  τμ3

5)κ53950  τμ3

 

θα πάρω δυο τριάδες εγώ απλά θέλω να δω τς τιμες ..

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος garganik έγραψε:

Το stock που λέει και έχει διπλα κάτι πράσινες τελίτσες ,όσες είναι οι τελίτσες είναι και τα ψάρια που έχουν γιατί τα ποιο πολλά μια τελιτσα έχουν ..

Ναι. Αναλογα τις τελιτσες σημαινει διαθεσιμοτητα. Την προηγουμενη φορα ατομα που ηθελαν ψαρια με μια τελιτσα εντος μιας εως πεντε μερες εωςειχαν χαθει ολα. Μην ξεχναμε ειναι χονδρεμπορας που προμηθευει πανευρωπαικα

Link to comment
Share on other sites

Αν σκοπευει το aquariumshop να παραγγειλει πες τους να το γραψουν στο φορουμ για να το δουν ολοι και να συμμετασχουν ολοι. Απλα θα σας ελεγα να περιμενετε λιγο γιατι πολλα ατομα πηραμε πριν λιγο καιρο και δεν ξερω ποσοι θα παρουν τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ε γι'αυτό λέω και εγώ να βιαστούμε, να στείλει τη ζήτηση το Aquariumshop να τα καβαντζώσουμε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μέλος: ataktoulis

1) Κωδ. 58321 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 58602 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 57042 - 1 τμχ.

 

Μέλος: stefanos1965

1) Κωδ. 06033 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 06315 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 06081 - 1 τμχ.

 

Μέλος: Βαγγέλης Αναστασόπουλος

1) Κωδ. 17814 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 56680 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 56403 - 1 τμχ.

 

https://www.ruinemans.com/en-GB/2/home.html

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Αν σκοπευει το aquariumshop να παραγγειλει πες τους να το γραψουν στο φορουμ για να το δουν ολοι και να συμμετασχουν ολοι. Απλα θα σας ελεγα να περιμενετε λιγο γιατι πολλα ατομα πηραμε πριν λιγο καιρο και δεν ξερω ποσοι θα παρουν τωρα.

 

Έστειλα ήδη mail από χθες και παρέθεσα το λινκ με το θέμα για να το δουν και να επιληφθούν εάν μπορέσουν

Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος garganik έγραψε:

1)κ 50273 τμ 3

2) κ 50043 τμ3

3)κ 50353 τμ3

4)κ49393  τμ3

5)κ53950  τμ3

 

θα πάρω δυο τριάδες εγώ απλά θέλω να δω τς τιμες ..

 

Εννοείς 2 κωδικούς από τους 5, αναλόγως τιμών 3 τμχ./κωδ., σωστά; Οπότε ζητάμε τιμές και για τα 5 και βλέπουμε, καλά κατάλαβα;

Link to comment
Share on other sites

Μέλος: ataktoulis

1) Κωδ. 58101 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 58602 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 57042 - 1 τμχ.

 

Μέλος: stefanos1965

1) Κωδ. 06033 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 06315 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 06081 - 1 τμχ.

 

Μέλος: Βαγγέλης Αναστασόπουλος

1) Κωδ. 17814 - 1 τμχ.

2) Κωδ. 56680 - 1 τμχ.

3) Κωδ. 56403 - 1 τμχ.

 

Μέλος: garganik

1) Κωδ. 50273 - 3 τμχ.

2) Κωδ. 50043 - 3 τμχ.

3) Κωδ. 50353 - 3 τμχ.

4) Κωδ. 49393  - 3 τμχ.

5) Κωδ. 53950  - 3 τμχ.

 

https://www.ruinemans.com/en-GB/2/home.html

Έγινε επεξεργασία - ataktoulis
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν αν θέλετε να τα πάρετε από τους ολλανδούς να ξέρετε ότι δεν συνεργάζονται όλα τα καταστήματα με όλους τους εισαγωγείς.

Εγώ θα σας πω Ττι πρέπει να κάνετε βήμα βήμα για να παραγγείλετε από τους ολλανδούς σε συνεργασία με το aquariumshop.gr

Όποιος θέλει άλλο μαγαζί ή  άλλο προμηθευτή πρέπει να μπει στον κόπο να ψάξει μόνος του να ταλαιπωρηθεί και να βρει μία άκρη

 

Όποιος παραστρατήσει από αυτά τα βήματα τρώει σφαλιάρα :hehe

1. Γράφετε εδώ όλοι όσοι ενδιαφέρεστε απλά δηλώνοντας ότι ενδιαφέρεστε.

2. Αφού Μαζευτείτε πέντε δέκα άτομα και είσαστε έτοιμοι για την παραγγελία σας και έχετε σταμπάρει κάποια ψάρια τότε επικοινωνείτε με το κατάστημα.

3. Αναλαμβάνει ένας να επικοινωνήσει με το κατάστημα, και  ρωτάει, πότε προτίθεται να κάνει την επόμενη παραγγελία το κατάστημα και πότε πρέπει να δώσετε εσείς την λίστα με την παραγγελία για να μάθετε τιμές.

4. Μια δυο μέρες προτού την αποστολή της παραγγελίας απο το κατάστημα  στέλνεται εσείς την δικιά σας λίστα παραγγελίας πλέον ονομαστικά και οριστικά.

6. Μια εβδομάδα μετά θα έρθουν τα ψάρια και όσοι θέλετε πηγαίνετε να τα πάρετε απο το κατάστημα ειδάλλως γίνονται αποστολές με το κτελ.

 

Αυτή είναι η σειρά έτσι πράξαμε στην προηγούμενη παραγγελία.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Χρήστο για τις συμβουλές! Προς το παρόν το πάμε όπως περιγράφεις και ελπίζω να βγάλουμε άκρη. Αναμένω απάντηση από Aquariumshop και θα ενημερώσω αμέσως εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους αν κ καινούργιο μέλος εδώ θ ήθελα κ εγώ ν συμμετέχω στην παραγγελία 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος ataktoulis έγραψε:

 

Εννοείς 2 κωδικούς από τους 5, αναλόγως τιμών 3 τμχ./κωδ., σωστά; Οπότε ζητάμε τιμές και για τα 5 και βλέπουμε, καλά κατάλαβα;

Ναι φιλαράκι μου

Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος johnny-m έγραψε:

Καλησπέρα σ όλους αν κ καινούργιο μέλος εδώ θ ήθελα κ εγώ ν συμμετέχω στην παραγγελία 

 

Αν θέλεις δώσε μας κωδικούς και ποσότητες αντιγράφοντας τη λίστα ή γράψε απλά και θα κάνω εγώ την αντιγραφή

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος garganik έγραψε:

Ναι φιλαράκι μου

 

Τέλεια! Οπότε περιμένω την απάντηση αποπ Aquariumshop και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...