Jump to content

Επιλογή εξωτερικου φίλτρου


Νίκος Μπακάλης

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα..έχω ένα φίλτρο 120 λίτρα και είχα αποφασίσει να πάρω εξωτερικό φίλτρο το dolphin astro 2208 το οποίο πλέον δε το βρίσκω και σκέφτομαι να πάρω το sun sun HW-302.. ξέρει κανείς κάτι πάνω σ' αυτό; ακούω γνώμες οποίος θέλει κάτι να σχολιάσει!

Έγινε επεξεργασία - Νίκος Μπακάλης
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος Νίκος Μπακάλης έγραψε:

Παιδιά καλησπέρα..έχω ένα φίλτρο 120 λίτρα και είχα αποφασίσει να πάρω εξωτερικό φίλτρο το dolphin astro 2208 το οποίο πλέον δε το βρίσκω και σκέφτομαι να πάρω το sun sun HW-302.. ξέρει κανείς κάτι πάνω σ' αυτό; ακούω γνώμες οποίος θέλει κάτι να σχολιάσει!

Φοβερο φίλτρο το έχω ένα μήνα και κάνει φοβερή δουλειά πολύ καλό .. για ενυδρείο 120λιτρα είναι σούπερ να το παρεις ..

Link to comment
Share on other sites

Για το sun sun λες;από πού το πήρες αν επιτρέπεται;;

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Νίκος Μπακάλης έγραψε:

Για το sun sun λες;από πού το πήρες αν επιτρέπεται;;

Ναι πολύ καλό από το misirlis στην Κρήτη είναι αλλά στο στελνει ταχυδρομικος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα στο enudreio.com κάπου 12 ευρώ φτηνότερο..το ξέρεις αυτό το μαγαζί εσύ;

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Νίκος Μπακάλης έγραψε:

Εγώ το βρήκα στο enudreio.com κάπου 12 ευρώ φτηνότερο..το ξέρεις αυτό το μαγαζί εσύ;

Το ξέρω άμα το βρήκες ποιο φθηνά παρτο από εκεί απλά εγ. Τον ξέρω τον Γιώργο για αυτό πήρα από τον μοσιρλη 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα π το είδα καλύτερα ούτε εκεί το έχει..αν γνωρίζει κάποιος κάποιο μαγαζί που το έχει  αν μπορεί ας ανεβάσει το linglk ή κάποιο άλλο φίλτρο που θα μπορούσα να βάλω!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Νίκος Μπακάλης έγραψε:

Για το dophin εννοούσα σόρρυ!!!

Πάρε το sun sun είναι πολύ καλό και σε πολύ καλή τιμή νομίζω το έχει το ντόλφιν άμα δεις στο σάιτ 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Νίκος Μπακάλης έγραψε:

Για το dophin εννοούσα σόρρυ!!!

Εγώ και τα 2 Dophin από τον Μισιρλή τα πήρα πάντως.. Μετά την τελευταία παραγγελία θα στραφώ αλλού γιατί μου έστειλε παραγγελία 50€ με φυτά, τα μισά για πέταμα, αλλά οκ.. Γιατί δεν κοιτάς το 2210; Το έχει σε πολλά καταστήματα 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατό για το δικό μας ενυδρείο;έχω 120 λίτρα και ερώτηση ,όταν θα το πάρω έχει μέσα και τα υλικά των φίλτρων ή πρέπει να τα αγοράσω έξτρα;

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος Νίκος Μπακάλης έγραψε:

Δεν είναι δυνατό για το δικό μας ενυδρείο;έχω 120 λίτρα και ερώτηση ,όταν θα το πάρω έχει μέσα και τα υλικά των φίλτρων ή πρέπει να τα αγοράσω έξτρα;

Το sun sun μόνο το σφουγγάρι είχε 

Link to comment
Share on other sites

Και τα Dophin ένα κομμάτι μαύρο σφουγγάρι μόνο έχουν. Βιολογικό υλικό παίρνεις έξτρα. Το μεγάλο ρυθμίζεται για μικρό ενυδρείο, το ανάποδο δε γίνεται, οπότε αν οικονομικά το αντέχεις προτίμησε το μεγαλύτερο. Μη σε παρασύρουν τα ονομαστικά λίτρα που αναφέρουν οι κατασκευαστές. Αν μπορείς δες το μεγαλύτερο, μόνο καλό θα σου κάνει, είτε επιλέξεις Dophin είτε Sun sun. Δεν ξέρω για τα δεύτερα αλλά τα Dophin είναι εντελώς αθόρυβα.

Έχω το μικρότερο (2202) και το μεγαλύτερο (2212) και είναι προς το παρόν άψογα

Έγινε επεξεργασία - ataktoulis
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος Νίκος Μπακάλης έγραψε:

Μάλλον το 2210 θα πάρω αν δε βρω το 2208...

 

Και πολύ καλά θα κάνεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...