Jump to content

Seachem flourish


monaski

Recommended Posts

Καλησπέρα , 

Σύμφωνα με τις οδηγειες που εχει το προιον πισω θα πρεπει να ριχνω στο ενυδρειο μου 1,2 ml . Aυτό θα πρεπει να γινεται 2 φορες την εβδομαδα ; Κ τις δυο αυτες φορες θα ριξω 1,2 ml ή θα ριξω το 1,2 σε δυο δωσεις μεσα στην εβδομαδα 0,51 κ 0,51 ; 

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος monaski έγραψε:

Καλησπέρα , 

Σύμφωνα με τις οδηγειες που εχει το προιον πισω θα πρεπει να ριχνω στο ενυδρειο μου 1,2 ml . Aυτό θα πρεπει να γινεται 2 φορες την εβδομαδα ; Κ τις δυο αυτες φορες θα ριξω 1,2 ml ή θα ριξω το 1,2 σε δυο δωσεις μεσα στην εβδομαδα 0,51 κ 0,51 ; 

Αν δεν εχεις πολλα φυτα ή μονο φυτα αργης αναπτυξης, τοτε 2 φορες Χ 0.5 φτανει. Αλλιως 2 φορες Χ 1.2ml

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την άσχετη ερώτηση. Η χελώνα σου τα πάει  καλά με τα συγκεκριμένα φυτά ? είχα μια αποτυχημένη δόκιμη με ανουμπιες (τις διαλύσανε) και δεν έχω δοκιμάσει ξανα. Είναι ανθεκτικά φυτά? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος corto maltese έγραψε:

Συγνώμη για την άσχετη ερώτηση. Η χελώνα σου τα πάει  καλά με τα συγκεκριμένα φυτά ? είχα μια αποτυχημένη δόκιμη με ανουμπιες (τις διαλύσανε) και δεν έχω δοκιμάσει ξανα. Είναι ανθεκτικά φυτά? 

 μόλις το εβαλα απλα το δοκιμασε μια φορα κ μετα τελος δεν τα ξαναπειραξε πολυ καλα παει ειναι ανθεκτικο φυτο γενικα .

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος monaski έγραψε:

 μόλις το εβαλα απλα το δοκιμασε μια φορα κ μετα τελος δεν τα ξαναπειραξε πολυ καλα παει ειναι ανθεκτικο φυτο γενικα .

 

Ευχαριστώ πολύ, και πάλι  συγνώμη που μπήκα σφήνα στην κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος corto maltese έγραψε:

Συγνώμη για την άσχετη ερώτηση. Η χελώνα σου τα πάει  καλά με τα συγκεκριμένα φυτά ? είχα μια αποτυχημένη δόκιμη με ανουμπιες (τις διαλύσανε) και δεν έχω δοκιμάσει ξανα. Είναι ανθεκτικά φυτά? 

Κριπτοκορινα εχει πιο μαλακά, λεπτα φυλλα απο το anubias με τα νυχια θα το ρημαξει το φυτο.

Δοκιμασες microsorum pteropus; Εχει σκληρα φυλλα.

Έγινε επεξεργασία - natateo
Link to comment
Share on other sites

 Αν microsorum pteropus εννοείς jawa fern, είναι από τα φυτά που τρώνε στην φύση και τους κάνει και πολύ κάλο μάλιστα. Είναι περιεργα ζώα οι χελώνες μου και πειράζουν τα πάντα, ίσως στο μέλλον ξανά δοκιμάσω .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος monaski έγραψε:

Καλησπέρα , 

Σύμφωνα με τις οδηγειες που εχει το προιον πισω θα πρεπει να ριχνω στο ενυδρειο μου 1,2 ml . Aυτό θα πρεπει να γινεται 2 φορες την εβδομαδα ; Κ τις δυο αυτες φορες θα ριξω 1,2 ml ή θα ριξω το 1,2 σε δυο δωσεις μεσα στην εβδομαδα 0,51 κ 0,51 ; 

Εγω λεω να μη ριξεις τιποτα.

Τα φυτα που εχεις δεν χρειαζονται κανενα λιπασμα,ειναι πανευκολα και πανε καλα σε ολες τις συνθικες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...