Jump to content

Βάψιμο Δωματίου


Fred13

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

Πιθανότατα δεν έχει ειπωθεί ξανά αυτή η ερώτηση αλλά θέλω την γνώμη σας σε περίπτωση που ένα δωμάτιο θα βαφτεί ενώ υπάρχει μέσα ενυδρείο (εννοείται καλυμένο)

 

Θέλω να βάψω το δωμάτιο τους προσεχείς μήνες και το πιθανότερο είναι πως θα έχω το ενυδρείο σε λειτουργία.

Τις προάλλες που έβαψα ένα τραπεζάκι με οικολογικό χρώμα πάντως δεν μου μύριζε σχεδόν καθόλου. Βέβαια υπάρχει διαφορά από το να βάφεις ένα ολόκληρο δωμάτιο.

 

Πιστεύετε ότι μπορεί να προκαλέσει ζημιά στα ζωντανά η όποια μυρωδιά μπορεί να υπάρχει στον χώρο ;

Θα μπορούσα  να το κάνω και με δόσεις πάντως ώστε να περιοριστεί η μυρωδιά.

 

 

Έγινε επεξεργασία - Fred13
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μυριζει?εγω ενα οικολογικο εσωτερικου χωρου χρωμα που ειχα παρει περσι εβαψα ολο το σπιτι και κοιμομασταν μεσα. Ειχε ελαχιστη μυρωδια. Ακομη και τα καλοριφερ που τα εβαψα με χρωμα νερου δεν μυριζαν. Μονο οι λαδομπογιες μυριζουν πλεον. Αυτο που λες. Με ανοιχτα παραθυρα την ανοιξη δεν θα μυριζει τπτ. Ουτε το υδροχρωμα αν χρησιμοποιεις. Λιγο το ασταρι αν θα μυρισει αλλα και αυτο οχι τιποτα αμαν αμαν

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαψει 2 φορες και καμια αρνητικη επιδραση δεν εχω δει. Ομως ηταν καλοκαιρι και ανοιχτα παραθυρα μερα-νυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Οικολογικό χρώμα και ανοιχτά για λίγο παράθυρα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Ωραία ! Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

Εχω βαψει 2 φορες και καμια αρνητικη επιδραση δεν εχω δει. Ομως ηταν καλοκαιρι και ανοιχτα παραθυρα μερα-νυχτα.

 

Ακριβώς το ίδιο και εγώ. Κανένα θέμα απολύτως

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν σκέφτομαι να το κάνω τώρα, ούτως ή άλλως νομίζω πως ο καιρός δεν ευνοεί για βάψιμο λόγω υγρασίας και μπορεί και τα χρώματα να σκάσουν.

 

Άνοιξη!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πάντως ένα τιπ που μου έχει πει ένας φίλος ελαιοχρωματιστής- χωρίς να το έχω δοκιμάσει - ρίχνουμε στο χρώμα 2 κάψουλες βανίλια ζαχαροπλαστικής και μυρίζει σαν κέικ.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος RUtalking2me έγραψε:

πάντως ένα τιπ που μου έχει πει ένας φίλος ελαιοχρωματιστής- χωρίς να το έχω δοκιμάσει - ρίχνουμε στο χρώμα 2 κάψουλες βανίλια ζαχαροπλαστικής και μυρίζει σαν κέικ.

Καλό κολπάκι :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...