Jump to content

SOS SOS ΖΗΤΕΊΤΑΙ ΕΝΥΔΡΕΊΟ 150~180L SOS SOS


souits

Recommended Posts

Καλησπέρα, ζητείται ενυδρείο 150~180L ενυδρείο άμεσα για αύριο δλδ 6 Φεβρουαρίου 2019 από Θεσσαλονίκη. Χάνω νερά και χρήζει άμεσης αλλαγής το ενυδρείο μου. Στείλτε μου εδώ εάν υπάρχει κάτι σε λογική τιμή(δύσκολοι καιροί παιδιά, εάν υπάρχει και κάνα ταλαιπωρημένο σε πολύ χαμηλή τιμή ή ακόμα και δωρεάν θα είναι ευπρόσδεκτο) αλλιώς τηλέφωνο από αύριο 8 το πρωί έως 4 το μεσημέρι! Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Το ξέρω είναι τελείως λάθος section αλλά καίγομαι! Έχω ανεβάσει και αγγελία. Εαν είμαι τόσο λάθος διαγράψτε το!

Έγινε επεξεργασία - Skoti
Link to comment
Share on other sites

Είχα δει στις αγγελίες ένα Rio 240 σε καλή τιμή αλλά δεν ξέρω αν είναι Θεσσαλονίκη. Βέβαια δεν ξέρω αν έχεις χώρο για κάτι τέτοιο. Σε καινούριο σκέφτεσαι κάτι η ξεφεύγει; Όταν λύσεις το πρόβλημα πες μας αν θέλεις πως ξεκίνησε η διαρροή, τι ενυδρείο έχεις, πόσα χρόνια κλπ..

Σου εύχομαι να βρεις κάτι απόψε κιόλας. Xe έψαξες;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δες και σε ομάδες στο FB, Χρυσή Ευκαιρία κτλπ.

 

Ειναι αναγκη και εννοείται το θέμα παραμένει, μακάρι να βρεθεί κάποιος να σε βοηθησει 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σπάσε το ενυδρείο Κάιντα περιεχόμενα σε δύο μεγάλα πλαστικά κουτιά αποθήκευσης από το πρακτικερ των 60λ έκαστο, σύνολο 15 ευρώ. Συν του ότι αποκτάς καραντίνα (και πούλησέ το στην γυναίκα σαν "δύο μεγάλα τάπερ")

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλαράκι ..

 

Επικοινώνησα με ένα από τα παιδιά που είχα πάρει τα ενυδρεία μου αλλά δυστυχώς δεν ασχολείται πλέον καθόλου.. τα ενυδρεία μου είναι από το aquavivere που είχε κλείσει τον Ιούνιο που μας πέρασε.. θυμάμαι ότι εκείνο τον καιρό ένα άλλο μέλος του φόρουμ μεταπουλούσε ενυδρεία από αυτό το μαγαζί .. ίσως να υπάρχουν ακόμα ενυδρεία, κ αν οι διαχειριστές έχουν ακόμα πρόσβαση σε παλιές αγγελίες κ δεν σβήνονται αυτόματα να μπορούν να σου στείλουν κάποια πληροφορία του πωλητή..

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος invisiblesurfer έγραψε:

Σπάσε το ενυδρείο Κάιντα περιεχόμενα σε δύο μεγάλα πλαστικά κουτιά αποθήκευσης από το πρακτικερ των 60λ έκαστο, σύνολο 15 ευρώ. Συν του ότι αποκτάς καραντίνα (και πούλησέ το στην γυναίκα σαν "δύο μεγάλα τάπερ")

 

Για προσωρινή λύση είναι ό,τι πρέπει. Βέβαια αν έχεις (λογικά έχεις) εξωτερικό φίλτρο θα πρέπει να βάλεις τα πλαστικά κάπου ψηλά και με κάποιον τρόπο να φιλτράρονται και τα 2 που δεν ξέρω αν γίνεται αυτό. Αλλά για να βολευτείς και με ένα θα γίνει η δουλειά σου 2-3 μέρες. Έχει στα Jumbo 80lt με 12,99€ και έχει και καπάκι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ataktoulis said:

 

Για προσωρινή λύση είναι ό,τι πρέπει. Βέβαια αν έχεις (λογικά έχεις) εξωτερικό φίλτρο θα πρέπει να βάλεις τα πλαστικά κάπου ψηλά και με κάποιον τρόπο να φιλτράρονται και τα 2 που δεν ξέρω αν γίνεται αυτό. Αλλά για να βολευτείς και με ένα θα γίνει η δουλειά σου 2-3 μέρες. Έχει στα Jumbo 80lt με 12,99€ και έχει και καπάκι

 

Τάπερ με ένα εσωτερικό φίλτρο+θερμοστάτη είναι η απλούστερη λύση, δε θέλει πολύ ανάλυση :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ευχαριστώ για το ενδιαφέρων που δείξατε. Τελικός αγοράστηκε καινούριο 105λ σε προσφορά από κατάστημα Θεσσαλονίκης. Μιας και είπαμε να το συμμαζέψουμε λίγο το μέγεθος. Το παλιό που είχε το θέμα είναι 16 ετών έτρεχε ασταμάτητα για 10 χρόνια χωρίς καμία μη φυσιολογική απώλεια..... ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ.... Δεν άδειασε ποτέ. Χάνει από την σιλικόνη(μαύρη) ακριβώς από το κέντρο και εμπρός γυαλί. Εαν θυμάμαι καλά είναι της juwel 180λ.. Δεν σκεφτομαι να το επισκευάσω μιας και είναι ταλαιπωρημένο με γρατσουνιές. Εαν θέλετε μπορείτε να διαγράψετε το ποστ ή εάν θέλετε να μείνει αλλάξτε την επικεφαλίδα(λογικά) Ευχαριστώ και πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος souits έγραψε:

Καλησπέρα, ευχαριστώ για το ενδιαφέρων που δείξατε. Τελικός αγοράστηκε καινούριο 105λ σε προσφορά από κατάστημα Θεσσαλονίκης. Μιας και είπαμε να το συμμαζέψουμε λίγο το μέγεθος. Το παλιό που είχε το θέμα είναι 16 ετών έτρεχε ασταμάτητα για 10 χρόνια χωρίς καμία μη φυσιολογική απώλεια..... ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ.... Δεν άδειασε ποτέ. Χάνει από την σιλικόνη(μαύρη) ακριβώς από το κέντρο και εμπρός γυαλί. Εαν θυμάμαι καλά είναι της juwel 180λ.. Δεν σκεφτομαι να το επισκευάσω μιας και είναι ταλαιπωρημένο με γρατσουνιές. Εαν θέλετε μπορείτε να διαγράψετε το ποστ ή εάν θέλετε να μείνει αλλάξτε την επικεφαλίδα(λογικά) Ευχαριστώ και πάλι..

 

Τέλος καλό όλα καλά. Να το χαρείς χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Μεγειά!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...