Jump to content

Sapphire damselfish


Parasxos

Recommended Posts

Παιδιά τι χρώμα έχει αυτό το ψάρι... πήρα 2 για το στρώσιμο του ενός ενυδρειου και τα χαζεύω από χθες ειλικρινά θέλω να πάρω αλλά 4

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος giwrgosvald έγραψε:

Πανέμορφο.. 

Ανέβασε ξανά την φωτογραφία φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Parasxos έγραψε:

Ανέβασε ξανά την φωτογραφία φίλε!

Η φωτο φίλε δεν έχει το ψάρι! Νόμιζα ήμουν σε άλλη δημοσίευση! ? 

Το ενυδρείο μου ήταν..

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα ένα και τώρα που το είδα ξανα μπήκα και εγώ στο πειρασμό για να πάρω ένα. Αλλά επειδή έχω ένα άλλο είδος damsel έχω αμφιβολίες για τη συμπεριφορά του. Τι ενυδρείο στρώνεις?? Μέγεθος είδος κτλ

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος giwrgosvald έγραψε:

Παλιότερα είχα ένα και τώρα που το είδα ξανα μπήκα και εγώ στο πειρασμό για να πάρω ένα. Αλλά επειδή έχω ένα άλλο είδος damsel έχω αμφιβολίες για τη συμπεριφορά του. Τι ενυδρείο στρώνεις?? Μέγεθος είδος κτλ

Ένα μπέρδεμα είναι εν εχω ενα αλλά σε αυτό είναι 140 λιτρα θελω να το παω για reef έστω και light.. άραγε χωράνε 2 Μαυροασπρα κλοουνακια μαζί με τα νταμσελ η θα γίνει πανικος;;

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Parasxos έγραψε:

Ένα μπέρδεμα είναι εν εχω ενα αλλά σε αυτό είναι 140 λιτρα θελω να το παω για reef έστω και light.. άραγε χωράνε 2 Μαυροασπρα κλοουνακια μαζί με τα νταμσελ η θα γίνει πανικος;;

Δεν έχω καθόλου εμπειρία σε σχέση με άλλους για να σου απαντήσω. Αλλά εγώ που έχω 2 συνηθισμένα κλοουν είναι ήσυχα στον χώρο. Στην περιοχή τους βέβαια είναι επιθετικά. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος giwrgosvald έγραψε:

Δεν έχω καθόλου εμπειρία σε σχέση με άλλους για να σου απαντήσω. Αλλά εγώ που έχω 2 συνηθισμένα κλοουν είναι ήσυχα στον χώρο. Στην περιοχή τους βέβαια είναι επιθετικά. 

Θα κάνω δοκιμή και βλέπω αν δεν κάνουν θα τα αλλάξω ενυδρειο.... τα νταμσελ συνέχεια σκαλίζουν τον βράχο τι κάνουν άραγε....

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2019 at 6:12 ΜΜ, το μέλος Parasxos έγραψε:

Παιδιά τι χρώμα έχει αυτό το ψάρι... πήρα 2 για το στρώσιμο του ενός ενυδρειου και τα χαζεύω από χθες ειλικρινά θέλω να πάρω αλλά 4

Εάν πρόκειται για το Pomacentrus pavo (η κοινή ονομασία δεν βοηθά πάντα για να είμαστε σίγουροι σε ποιο οργανισμό αναφερόμαστε), είναι ένα επιθετικό ψάρι που καλύτερο είναι να το κρατάμε μόνο του ή σε ομάδα τουλάχιστον 5-6 ατόμων σε μεγαλύτερο ενυδρείο. Είναι πάντως φανταστικό!!!!

PomacentPavo2DavidBurdick.jpg

Έγινε επεξεργασία - timor
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος timor έγραψε:

Εάν πρόκειται για το Pomacentrus pavo (η κοινή ονομασία δεν βοηθά πάντα για να είμαστε σίγουροι σε ποιο οργανισμό αναφερόμαστε), είναι ένα επιθετικό ψάρι που καλύτερο είναι να το κρατάμε μόνο του ή σε ομάδα τουλάχιστον 5-6 ατόμων σε μεγαλύτερο ενυδρείο. Είναι πάντως φανταστικό!!!!

PomacentPavo2DavidBurdick.jpg

Μοιάζει πολύ με αυτό απλά είναι όλο μπλε βέβαια ενήλικο ίσως έχει Αλλά χρώματα..  και ναι είναι φανταστικό...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...