Jump to content

Αναγκαστική αποχώρηση από το χόμπι


ataktoulis

Recommended Posts

Λόγω επιδείνωσης των θέματων υγείας που με ταλαιπωρούν αναγκάζομαι να αποχωρήσω από το χόμπι οριστικά. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά για το χρόνο που αφιέρωσαν για να λύσουν τις απορίες και τους προβληματισμούς μου, που μοιραστήκαμε ωραίες εικόνες, ιδέες και φυσικά τον Βαγγέλη (ξεχνάω nickname) που μου έδωσε ικανότατη ποσότητα βιολογικού υλικού όταν έψαχνα μπόλι και ξεκίνησαν όλα ομαλά, χωρίς την παραμικρή απώλεια και ασθένεια μέχρι και σήμερα. (Εκτός της νηκτικής κύστης που εμφάνισε ένα ψαράκι μου για όσους δεν το έχουν παρακολουθήσει). 


Έτσι, αναγκάζομαι να πουλήσω τα παρακάτω:
1) Ενυδρείο Juwel Rio 240 με το έπιπλό του,
2) Εξωτερικό φίλτρο Dophin Astro 2212 (αγορασμένο 20/12/2018),
3) Εξωτερικό φίλτρο Dophin Astro 2202 (αγορασμένο Νοέμβριο 2018) και ένα εσωτερικό Dophin F800,
4) 10 τροφές για Χρυσόψαρα,
5) Βιταμίνες,
6) 3 Αντιχλώρια Seachem Prime,
7) Λιπάσματα Seachem,
8 Απόχες,
9) Διακοσμητικά
10) Τρεις θερμοστάτες Eheim Jager 300W (στο κουτί, εντελώς αχρησιμοποίητος) 100W, 75W (ελάχιστα χρησιμοποιημένοι γιατί είχα Χρυσόψαρα)
11) Αντλία 1800lt/h, 2.5m μανομετρικό για εύκολες αλλαγές νερού,
12) Αντλία 800lt/h, 1.6m μανομετρικό,
13) Αφίσες,
14) Ανακλαστήρες γνήσιους Juwel αγορασμένους και τοποθετημένους πριν 4 μήνες,
15) 2 Εφεδρικές λάμπες Τ8-36W για το φωτιστικό της Juwel,
16) 7-8lt Siporax,
17) 35-40kg χαλίκι

18) Αλφαδολάστικο αλλαγής και αναπλήρωσης νερού,

19) Λάστιχο ποτίσματος με αντάπτορα Gardena για εσωτερική βρύση για γέμισμα των δοχείων νερού,

20) 2 πλαστικά δοχεία 80lt και 30lt για τις αλλαγές και διάφορα άλλα.

 

Αναφέρω εδώ τον εξοπλισμό για μια πρώτη εικόνα καθώς βιάζομαι να δώσω τα πράγματα για να μην ταλαιπωρώ και τα ψαράκια για καιρό αφού οι εθελοντές συγγενείς για τις αλλαγές νερού άρχισαν να χάνονται και φοβάμαι πως δε θα μπορέσω για καιρό να προσφέρω καλές συνθήκες και είναι κρίμα και θα μπει και η σχετική αγγελία το συντομότερο με φωτο.και τιμές.

Για όποιον θέλει θα δωθούν κ 5 υγιέστατα Χρυσόψαρα και 2 Apple Snails μαζί με τα φυτά του ενυδρείου, αλλιώς θα τα πάω στο πετ αναγκαστικά.

 

Θα τα λέμε στο μέλλον λόγω της τρέλας μου με τα ενυδρεία και της αγάπης μου για το Aquazone που όλο αυτό το διάστημα ήταν ίσως η καλύτερη συντροφιά μου σε όσα περνάω. Σας ευχαριστώ από καρδιάς όλους έναν έναν..

 

Κωνσταντίνος

  • Like 1
  • Sad 5
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή δύναμη σε όποιο πρόβλημα υπάρχει!

Ελπίζω να ξεπεραστεί και να επιστρέψεις στην παρέα μας .

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε σου εύχομαι ολόψυχα περαστικά και σε ότι μπορούμε να βοηθήσουμε μήν διστάσεις να το ζητήσεις! :bigemo_harabe_net-151:

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Περαστικα ευχομαι και εγω και εμεις θα ειμαστε εδω για ο,τι χρειαστεις!! Μην διστασεις, μια "οικογενεια" ειμαστε!!

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι περαστκά και να γίνεις γρήγορα καλά.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά.. μακάρι οι ευχές σας να γίνουν πραγματικότητα........

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου στείλει κάποιος το λινκ για τις αγγελίες γιατί δε μπορώ να κάνω προσθήκη;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα ευχηθώ πολλά περαστικά και ανώδυνα και γρήγορα να γίνουν παρελθόν. Η αγάπη σου για το χόμπι δεν θα φύγει αυτό είναι σίγουρο. Σύντομα να ακούσω τα ευχάριστα και ό,τι ετοιμάζεις το νέο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλή δύναμη Κωνσταντίνε εύχομαι να πάνε όλα καλά και είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρεις κ πάλι γιατί είσαι παλικάρι

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος alex3 έγραψε:

Καλή δύναμη Κωνσταντίνε εύχομαι να πάνε όλα καλά και είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρεις κ πάλι γιατί είσαι παλικάρι

 

Εσύ είσαι η αιτία για το όνειρο! :) Πρώτη φορά μεγάλο ενυδρείο. Ευχαριστώ για την πώληση και όλη τη συνεργασία! Μακάρι Αλέξανδρε, εσύ την ξέρεις την ιστορία μου.. :)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου χρυσοψαρά , λυπαμαι που σε αυτη τη φαση αναγκαζεσαι να αφησεις κατι που αγαπας τοσο.. που για ολους μας ειναι οξυγονο μας κ ψυχοθεραπεια μας.. μη μασας!! σου ευχομαι περαστικα σε αυτο που σε βασανιζει  , γρηγορη αναρωση κ συντομη ΑΖ ανταμωση ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος thedrowningman έγραψε:

Φιλε μου χρυσοψαρά , λυπαμαι που σε αυτη τη φαση αναγκαζεσαι να αφησεις κατι που αγαπας τοσο.. που για ολους μας ειναι οξυγονο μας κ ψυχοθεραπεια μας.. μη μασας!! σου ευχομαι περαστικα σε αυτο που σε βασανιζει  , γρηγορη αναρωση κ συντομη ΑΖ ανταμωση ..

 

Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο, να είσαι καλά αδερφέ

Link to comment
Share on other sites

τη να πω μακάρι να μπορούσαμε να βοηθήσουμε αλλά η ανθρώπινες δυνάμεις πάντοτε δυστυχώς έχουν κάποια όρια. Εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο για την υγεία σου.

Τουλάχιστον μπαίνε που και που να μας λες καμιά καλημέρα.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε εύχομαι δύναμη και κουράγιο και όλα να τελειώσουν το συντομότερο.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι είσαι δυνατός φίλε ,να πάνε όλα καλά και το αζ και τα ενυδρεία εδώ θα είναι.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου ξαναείπα Κωνσταντίνε μου, η υγεία σου πάνω απ'όλα. Σου εύχομαι ταχεία ανάρρωση

και με το καλό να επιστρέψεις σ'αυτό που τόσο αγαπάς...:)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε σου εύχομαι καλή δύναμη και να επανέλθεις δυνατός πρώτα στη ζωή σου, και μετά στο φόρουμ και στο χομπι.

Το az θα είναι πάντα εδώ και θα σε περιμένουμε.

Εις το επανιδείν φίλε.:)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω με το υγεία πάνω απ όλα... όταν την έχουμε όλα γίνονται.. μακάρι κάποια στιγμή να σου επιτραπεί να επανέλθεις πιο δυνατός... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος ataktoulis έγραψε:

 

Εσύ είσαι η αιτία για το όνειρο! :) Πρώτη φορά μεγάλο ενυδρείο. Ευχαριστώ για την πώληση και όλη τη συνεργασία! Μακάρι Αλέξανδρε, εσύ την ξέρεις την ιστορία μου.. :)

Πάνω από όλα η υγεία φίλε μου και όλα τα άλλα θα γίνουν είσαι μαχητής κ σίγουρα στο μέλλον θα έχεις την ευκαιρία να στήσεις πολλά ενυδρεία και να απολαύσεις το χόμπι

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα περιμένω να δω οταν ανεβασεις παλι θεμα του τυπου ''στησιμο νεου ενυδρειου'' για να σου πω ΄΄Καλως ηρθες παλι''..... καλή δύναμη και ταχεια ανάρρωση εύχομαι. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ λυπηρό να να αφήνεις κάτι ειδικά όταν σε παθιάζει και σε χαλαρώνει είτε είναι ενυδρείο, είτε οποιαδήποτε ασχολία- χόμπι.

Όμως η υγειά έχει προτεραιότητα. Τις ευχές μου για καλή ανάρρωση, κουράγιο και δύναμη. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...