Jump to content

Προς αναζήτηση τζαμα


paris_athens

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από μια μικρή απογοήτευση προς αναζήτηση "τιμιου επαγγελματια" τζαμα θα ήθελα την βοήθεια σας. Ψάχνω για Αττική δυτικά προάστια μεχρι και Πειραιά. Για να σας πω και την εμπειρία μου, μου ζήτησε μεγάλο τζαμαδικο στην Νίκαια 110ε για 6 κομμάτια τζαμια 45χ45 περίπου, 5mm παχος και 150ε για crystal clear. Ο δεύτερος μου ζήτησε 90ε και καμιά βδομάδα παράδοση γιατι δεν έχει μηχάνημα για ροντέ και τα δίνει αλλού. Ρε παιδιά γιατι μου φαίνονται υπερβολικά αυτά τα ποσα; Έτοιμος κυβος 40χ40χ40 τον βρίσκω 60ε. Γιατί τα τζαμια μόνο να έχουν 100ε σκέτη αγορά. Μήπως μας γδέρνουν για τα καλά. Τα τετραγωνικά βγαίνουν 1.4 περίπου και δεν υπάρχει περίπτωση 5mm τζαμι να κοστίζει τόσο. Please help!!!

Έγινε επεξεργασία - paris_athens
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε! Η απάντηση ειναι απλή γιατι ειναι κλέφτες ετσι μονο μπορω να τους χαρακτηρίσω. Εγω εχω βρει εναν σωστο επαγγελματια στο Ηρακλειο κρητης. Για 5 κομματια 5μμ και διαστασεις περίπου 45 εκ και υψος 35 εκ. Θελει 25 ευρω τζαμπα! Εχει και εδω απατεονακους.... αλλα εχω βρει το μαγαζί αυτο και παω μονο απο εκει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ρώτησες στον Παπαδημητρίου στο Περιστέρι, πάρε να ρωτήσεις κι εκεί. 

 

Κοντά στα 90 που σου είπαν πάντως δεν είναι εξωφρενική τιμή. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paris_athens said:

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από μια μικρή απογοήτευση προς αναζήτηση "τιμιου επαγγελματια" τζαμα θα ήθελα την βοήθεια σας. Ψάχνω για Αττική δυτικά προάστια μεχρι και Πειραιά. Για να σας πω και την εμπειρία μου, μου ζήτησε μεγάλο τζαμαδικο στην Νίκαια 110ε για 6 κομμάτια τζαμια 45χ45 περίπου, 5mm παχος και 150ε για crystal clear. Ο δεύτερος μου ζήτησε 90ε και καμιά βδομάδα παράδοση γιατι δεν έχει μηχάνημα για ροντέ και τα δίνει αλλού. Ρε παιδιά γιατι μου φαίνονται υπερβολικά αυτά τα ποσα; Έτοιμος κυβος 40χ40χ40 τον βρίσκω 60ε. Γιατί τα τζαμια μόνο να έχουν 100ε σκέτη αγορά. Μήπως μας γδέρνουν για τα καλά. Τα τετραγωνικά βγαίνουν 1.4 περίπου και δεν υπάρχει περίπτωση 5mm τζαμι να κοστίζει τόσο. Please help!!!

 

Baila στην Θηβών;;

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και με Μπαιλα δεν τον γνώριζα ευχαριστώ. Μεχρι τωρα μου εχει δώσει την καλύτερη τιμή. 80ε για 5mm και 120ε για 8mm τζαμι. Βέβαια και πάλι αναρωτιέμαι πως μπορεί ενα κατάστημα να πουλάει ενυδρειο κυβο της hs aqua 40x40x40 60ε και να μου πουλάνε εμένα σκετα τζαμια για ενυδρειο 45x45x45 80ε χωρίς σιλικόνης, χωρίς εργασία, και χωρίς να βγάλει κέρδος το κατάστημα που το πουλάει. Δεν ξέρω τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η εταιρια αγοραζει φυλλα τζαμι και τα κοβει στις διαστασεις που θελει ενω στηβ περιπτωση σου θα κοψει τα κομματια σου απο το φυλλο και το υπολοιπο θα του μεινει ρεταλι.Ασχετος αν θα το πουλησει και το υπολοιπο ή θα κοψει τα δικα σου απο ρεταλια.

Αυτη η λογικη ισχυει σε ολα τα υλικα που βγαινουν σε φυλλα,λαμαρινες,ξυλα...

Επισης το ρονταρισμα χρεωνεται με το μετρο και τσουζει...

Οπως και να εχει για τον εμπορα ειναι μερετι αυτο που ζητας και για τον τζαμα της γειτονιας αρπαχτη...

Εχει αλλον εναν τζαμα στην 28ης Οκτωβριου στο Ρεντη και αλλον εναν

Ταυρου&Ηρας επισης Ρεντη...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα σε μαγαζί από τα γνωστά που φτιάχνουν ενυδρεία. Εμένα μου ζήτησαν 100ε για 70χ35χ35 έτοιμο... Στο κολλάει κιόλας και έτοιμος 

Link to comment
Share on other sites

Περακης Γεώργιος

Λεωφόρος χατζηκυριακου 30 νομίζω--Πειραιάς. Τίμιες τιμές. Μου έχει κολλήσει κ τα 2 μου ενυδρεια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι μίλησα με τον Παπαδημητρίου στο Περιστέρι που μου ειχε προτινει ο KostasGr και νομίζω ότι μου έδωσε μακράν την καλύτερη τιμή. 55ε για 5αρι και 75ε για 8αρι τζαμι. Πολύ ευγενικός άνθρωπος. Θα ενημερώσω απο βδομαδα που θα παραλάβω τα τζαμια και θα ξεκινήσει το κόλλημα. Έχω φτιάξει ήδη την βάση με τα στρατζαριστα και τελειώνω με το βάψιμο των MDF που θα ντύσουν την βάση. Οπότε Θεού θέλοντος μεσα στην βδομαδα θα γεμίσουμε με νερό.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι όντως καλός. Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα από εκεί αλλά όταν μίλησα μαζί του ήταν super

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2019 at 3:49 ΜΜ, το μέλος Δημήτρης Tρεχαγυρευόπουλος έγραψε:

Ρώτα σε μαγαζί από τα γνωστά που φτιάχνουν ενυδρεία. Εμένα μου ζήτησαν 100ε για 70χ35χ35 έτοιμο... Στο κολλάει κιόλας και έτοιμος 

Και εγω αυτης της αποψης ειμαι..

Αν όχι σε μαγαζί τουλάχιστον σε παιδιά που ειναι γνωστές στο κόλλημα ενυδρειων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ηράκλειο Κρήτης,

Για ενυδρείο 80x40x45 8mm τζάμι με Ροντέν μόνο τις πάνω πλευρές που φαίνονται, κομμένα σε μηχάνημα, όχι στο χέρι που πάντα ξεφεύγει, 35 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...