Jump to content

Προβλήματα σε χρυσοψαρο


Recommended Posts

Λοιπόν πέρσι το καλοκαίρι κέρδισα ένα ψαράκι, χρυσόψαρο από ένα πανηγύρι και το άφησα στη γιαγιά μου. Περίμενα να μην αντέξει στις απαίσιες συνθήκες του,αλλά μόλις ήρθα ζούσε όμως ήταν πολύ περίεργο. Αρχικά είναι σε ένα πολύ μικρό μπολακι και το ψάρι έχει μεγαλώσει υπερβολικά πολύ έχει παχύνει πολύ και έχει μεγαλώσει το κεφάλι του, πάνω στο κεφάλι του έχει κάτι κόκκινο σαν να βγαίνει το μυαλό του, συνέχεια ανοιγοκλεινει το στόμα του και έχει fin rot, φαίνεται να έχουν πεταχτεί και τα μάτια του. Εχω ήδη έναν μόνομαχο σε φυτεμένο ενυδρείο στο κανονικό σπίτι μου και ξέρω γενικά κάποια πράγματα, τον έχω σώσει με bactopur και γενικά έχω τον εξωπλισμο. Όμως σε αυτή την κατάσταση έχω μπερδευτεί και χρειάζομαι την βοήθεια σας. Οπως σας είπα δεν τον φρόντισα εγώ αλλά τώρα αν μπορώ να τον σώσω σας παρακαλώ βοήθεια. 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν σωζεται........ Μπορεις να δοκιμασεις bactopur (μετα την αλλαγη νερου) , αλλα ............Διαβασε σελ.9 στο λινκ πιο κατω

https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_GR.pdf

Υδρωπικία

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...