Jump to content

Νέο κανάλι στο Youtube από την κοινότητα KOIHELLAS


DrKOI

Recommended Posts

Αγαπητοί μου συνχομπίστες, αυτό το ΣΚ μπόρεσα (δηλαδή βρήκα τον χρόνο) και δημιούργησα καινούριο κανάλι στο YouTube για την ελληνική κοινότητα των KOI hobbyists με την ονομασία KOI Hellas. Σε αυτό το κανάλι θα αναρτώ όλα μου τα βίντεο που αφορούν τα ΚΟΙ. Περιέχει τεχνικά αλλά και βίντεο ΚΟΙ μελών. Επισκεφτείτε το κανάλι και κάντε Like & Subscribe για να στηρίξετε την προσπάθεια μου ώστε να μου δώσετε το κίνητρο να ανεβάσω και άλλα βίντεο πιο κατατοπιστικά αλλά και πιο ποιοτικά.

 

Αυτό είναι το link για το κανάλι μας

https://www.youtube.com/channel/UCyN1lAwq2ip8-Pm6jVeD5kQ

 

Περιμένω την βοήθεια σας στο νέο ξεκίνημα

 

Ευχαριστώ

 

Έγινε επεξεργασία - DrKOI
  • Like 4
  • love 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό ξεκίνημα!

Εύγε για το μεράκι σου!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, εξαιρετική προσπάθεια!

 

Καλή συνέχεια σου εύχομαι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλό ξεκίνημα στο καινούργιο σου project. Ότι θες εδώ ήμαστε να σε βοηθήσουμε. Δυστυχώς, δεν υπάρχουν πολλοί Έλληνες που να έχουμε ανεβάσει βιντεάκια στο youtube. Ήμαστε λίγοι. Άλλος ένας μόνο καλό θα μας κάνει :)

 

Δες λίγο τα copyright με την μουσική στα πρώτα βίντεο γιατί έχεις θέμα.

Προσπάθησε να μην ανεβάζεις ταυτόχρονα πολλά βίντεο, αλλά να τα ανεβάζεις ανά κάποιο χρονικό διάστημα.

Η εικόνα είναι κουνημένη. Υπάρχουν προγράμματα που στην κάνουν ποιο σταθερή. Έχει και το youtube ενσωματωμένα τέτοια προγράμματα.

Σκέφτεσαι να βάλεις αγγλικούς υπότιτλους? Έχω αρκετά σχόλια στα δικά μου βίντεο που ζητάνε υπότιτλους αλλά δυστυχώς αυτό θέλει έξτρα χρόνο για να φτιάξεις βίντεο. Αποδεδειγμένα όμως αυτά τα βίντεο μαζεύουν περισσότερα views.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2019 at 1:02 PM, Aliens said:

Καλό ξεκίνημα στο καινούργιο σου project. Ότι θες εδώ ήμαστε να σε βοηθήσουμε. Δυστυχώς, δεν υπάρχουν πολλοί Έλληνες που να έχουμε ανεβάσει βιντεάκια στο youtube. Ήμαστε λίγοι. Άλλος ένας μόνο καλό θα μας κάνει :)

 

Δες λίγο τα copyright με την μουσική στα πρώτα βίντεο γιατί έχεις θέμα.

Προσπάθησε να μην ανεβάζεις ταυτόχρονα πολλά βίντεο, αλλά να τα ανεβάζεις ανά κάποιο χρονικό διάστημα.

Η εικόνα είναι κουνημένη. Υπάρχουν προγράμματα που στην κάνουν ποιο σταθερή. Έχει και το youtube ενσωματωμένα τέτοια προγράμματα.

Σκέφτεσαι να βάλεις αγγλικούς υπότιτλους? Έχω αρκετά σχόλια στα δικά μου βίντεο που ζητάνε υπότιτλους αλλά δυστυχώς αυτό θέλει έξτρα χρόνο για να φτιάξεις βίντεο. Αποδεδειγμένα όμως αυτά τα βίντεο μαζεύουν περισσότερα views.

Ευχαριστώ για την στήριξη. Για την μουσική έχω χρησιμοποιήσει μουσική του YouTube. Σου εμφανίζει θέμα όταν το βλέπεις? Στείλε μου screenshot για να καταλάβω τι φταίει. Ναι έχω σκέψη να βάλω αγγλικούς υπότιτλους για να πιάσω μεγαλύτερο κοινό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά την δημιουργία του Youtube Channel είναι καιρός να το υποστηρίξουμε.

 

Για τον λόγο αυτό θα ανεβάζω τα βιντεάκια μου σε εβδομαδιαία βάση για όσους δεν τα έχουν δει.

 

Ξεκινάμε με ένα υποβρύχιο βίντεο

 

 

Κάποια μέλη από το forum έχουν κάνει ήδη εγγραφή.

 

Στηρίξτε την προσπάθεια περαιτέρω. Σας Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας και πάλι,

 

τεχνικές πληροφορίες για το στήσιμο καραντίνας η οποία επιτελεί μεγάλο έργο και θα πρέπει να διαθέτουν οι

λιμνάνθρωποι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και όπως λέει και μια ελληνική ρήση "Δώσε βίντεο στον λαό". Είναι μια παρουσίαση των λιμνών μου

 

 

 

Απολαύστε τα και καλό ΣΚ

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα υποβρύχιο βίντεο από την λίμνη μου έπειτα από την κατασκευή Sieve Filter αλλά και καλύτερη διαμερισμάτωση των υπαρχόντων Sub Filters. Η διαφορά 

στην φίλτρανση και στην διαύγεια του νερού είναι πασιφανέστατη.

 

 

@Paulina Varela μπορείς να δεις αυτό το βίντεο με την λίμνη μου και τα φίλτρα της καθώς και να κάνεις και εγγραφή στο κανάλι μου

για τεχνικές συμβουλές.

Έγινε επεξεργασία - DrKOI
  • Like 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα φίλοι μου καθότι ΣΚ δίνω τροφή για μάσημα. Δείτε τα βίντεα από τις mud λίμνες νέου μας μέλους.Είναι κάτι το μοναδικό για την χώρα μας. Η κοινότητα μας μεγαλώνει συνεχώς χάρη στην βοήθεια σας. Ευχαριστούμε!!!!!!!!

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα νέα αντλία για την καραντίνα μου και την κάνω unboxing

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.Πήρα νέα αντλία για την κεντρική μου λίμνη και την κάνω unboxing.

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και Καλά Χριστούγεννα για εσάς και τις οικογένειες σας!!!!!

Ένα βίντεο από την νέα μας σειρά παρουσιάσεων των ιαπωνέζικων ΚΟΙ.

 

 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Το νέο μας βίντεο για αυτή την εβδομάδα ώστε να μπει καλά ο νέος χρόνος. Καλή μας Χρονιά με Υγεία και πολλά ΚΟΙ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή Χρονιά,

 

συνεχίζουμε την παρουσίαση των ιαπωνέζικων ΚΟΙ με τα Sanke της λίμνης μας

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία - DrKOI
Link to comment
Share on other sites

Yamabuki Ogon ένα ΚΟΙ κόσμημα που πρέπει να μην λείπει από τις λίμνες μας.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα

Έγινε επεξεργασία - DrKOI
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα αμιγώς πορτοκαλοκόκκινα Benigoi θα μονοπωλήσουν αυτή την εβδομάδα

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Σήμερα παρουσιάζουμε το Magoi το οποίο μου δώρισε ο φίλος μου Aliens τον περασμένο Μάϊο και το οποίο έχει αναπτυχθεί αρκετά

τους τελευταίους μήνες.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια φωτογραφία του πριν από περίπου 5 χρόνια (Νοέμβριος του 2015) που ήταν 5-7 εκατοστά.
Τότε πιστεύαμε ότι θα γινόταν asagi.Τα κοι ως γνωστόν αλλάζουν χρώματα και εξελίχθηκε σε αυτό το υπέροχο, τεράστιο ΚΟΙ.

 

magoi.thumb.jpg.ff2c0126e784af76923af3b0bd120f46.jpg

  • Like 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα φωτογραφία Πάνο μήπως έχεις και το για το μεγάλο Benigoi που μου δώρισες? Έχει ενδιαφέρον να βλέπεις την εξέλιξη τους στον χρόνο και για αυτό είναι κάτι το μοναδικό για το hobby μας.

Link to comment
Share on other sites

To magoi ήταν (και συνεχίζει να είναι) το μεγαλύτερο από όλα τα 5 αδέλφια του που είχα πάρει.

Το έχω και σε βίντεο τότε στο κανάλι μου. Σίγουρα είναι μεγάλο αλλά και θα γίνει μεγάλο.

 

Benigoi είναι το παρακάτω μαζί με άλλο ένα που σου έδωσα (και πιστεύαμε ότι θα γινόταν και αυτό asagi).
Η φωτογραφία είναι Μάιος του 2016.

20160516_232545555.thumb.jpg.27fc51c12c5d121e120753d21d29a66e.jpg

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σήμερα postaro το Tancho Showa που μου δώρισε ο φίλος μου ο Giannis_KOI και είναι πανέμορφο. Πιθανότατα μιλάμε για αρσενικό ψάρι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...