Jump to content

aquael platinum


spithas

Recommended Posts

ηρεμια δεν βρισκω... υπαρχει καποιος που εχει αυτον τον θερμοστατη; μολις τον παρελαβα ρε παιδια αλλα...  δεν ειμαι σιγουρη για τις οδηγιες οτι το κανω σωστα.. εχω μεσα αναλογικο θερμομετρο

που νομιζω οτι ειναι απ τα πιο αξιοπιστα.. παρελαβα τον θερμοστατη... και ρυθμισα 26 βαθμους... και μια δευτερη κατωτερη θερμοκρασια των 22... η κατωτερη ειναι συνεχεια αναμμενη και το 26 που θελω να εχει μεσα το ενυδρειο αναβοσβηνει συνεχεια... συμφωνα με το θερμομετρο η θερμοκρασια του νερου μου ειναι οκ... αλλα δεν ειμαι σιγουρη για τον θερμοστατη  γιατι αναβοσβηνει συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

 

Για δες εδώ. Αν καταλαβαίνω καλά η λυχνία που αναβοσβήνει δείχνει "υπερθέρμανση". Δλδ θερμοκρασία νερού πάνω από την οριζόμενη. Μήπως έχεις ρυθμίσει τους 22 ως επιθυμητή θερμοκρασία;

Link to comment
Share on other sites

Όταν δουλεύει ο θερμαντήρας ανάβει το λαμπάκι, όταν φτάνει στη θερμοκρασία που πρέπει σταμάταει να δουλεύει και σβήνει το λαμπάκι. Μήπως εννοείς αυτό;

Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

 

Για δες εδώ. Αν καταλαβαίνω καλά η λυχνία που αναβοσβήνει δείχνει "υπερθέρμανση". Δλδ θερμοκρασία νερού πάνω από την οριζόμενη. Μήπως έχεις ρυθμίσει τους 22 ως επιθυμητή θερμοκρασία;

H υπερθέρμανση ανάβει στο 33 αν κατάλαβα καλά από το βίντεο ;) 

Link to comment
Share on other sites

πωω εχω καει ρε παιδια πραγματικα... τωρα κατεβηκε στους 25 και συνεχιζει να αναβοσβηνει και ειναι σταθερο το 22... στις οδηγιες μεσα λεει  οτι αναβοσβηνει οταν φτανει στους επιθυμητους βαθμους.... δεν ξερω εχω καει ευτυχως εχω τον παλιο τον βλεπω παλι να ξαναμπαινει εεε πια... δεν βρισκω ακρη.. αν φτασει στους 22 θα καταλαβω αν το εβαλα σωστα να λειτουργει γιατι τοτε θ αναψει το λαμπακι οτι ζεσταινει.... 

 

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι βρε. Θα το βρείς.....?

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Μην αγχώνεσαι βρε. Θα το βρείς.....?

 

15707906686261558521685.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος gyristroula έγραψε:

Το θερμόμετρο τί σου δείχνει;

Το θερμομετρο δειχνει 25...κ ο αισθητηρας...κ ο νεος θερμοστατης...ανεβασα το οριο τωρα στους 24...ααααν δηλαδη το κανα σωστα αν πεσει 24 θ αρχισει να καιει να φτασει 25

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος gyristroula έγραψε:

E ναι, άρα δουλεύει μια χαρά ..

ναι μαλλον δουλευει καλα απλα το ρυθμισα να αναβει στους 22 στην αρχη και επειδη ειναι αρκετα χαμηλο για τον μαγκα μου το βαλα 25 ανωτερη και 24 ν αρχισει να αναβει... πωωω θα το καψω το πλασμα 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος gyristroula έγραψε:

Όταν δουλεύει ο θερμαντήρας ανάβει το λαμπάκι, όταν φτάνει στη θερμοκρασία που πρέπει σταμάταει να δουλεύει και σβήνει το λαμπάκι. Μήπως εννοείς αυτό;

Σου το είπα και πριν. Δεν δουλεύει συνέχεια ο θερμαντήρας. Ανάβει όταν πέσει η θερμοκρασία κ σβήνει όταν φτάσει εκεί που πρέπει..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος gyristroula έγραψε:

Σου το είπα και πριν. Δεν δουλεύει συνέχεια ο θερμαντήρας. Ανάβει όταν πέσει η θερμοκρασία κ σβήνει όταν φτάσει εκεί που πρέπει..

οχι ρε συ ετσι ηταν ο παλιος... αναβε οταν επεφτε η θερμοκρασια  και εσβηνε οταν εφτανε στην επιθμητη... αυτος ειναι αλλο πραμα... ρυθμιζεις ανωτερη και κατωτερη... αναβοσβηνει η θερμοκρασια που υπαρχει τωρα στο ενυδρειο... και ειναι η επιθυμητη... και σταθερη μενει η κατωτερη... αααν το καταλαβα σωστα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Hallelujia!!!!

αναβοσβηνει  η τρεχουσα θερμοκρασια.... και μενει σταθερη η κατωτερη... αν το καταλαβα σωστα..

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδια μια τρυπα στο νερο εχω κανει θα ξαναβαλω τον παλιο μου φαινεται..οι ενδειξεις μεταβαλλονται απο μονες.. τωρα δειχνει ν αναβοσνηνει γρηγορα το 26 και το 25 απλα αναβει απο διπλα.. εεε πια... 

Link to comment
Share on other sites

To θερμόμετρο θα κοιτάς,αν σου δείχνει αυτό που θες, τότε όλα καλά

(εγώ πάντως πήρα έναν με στάνταρ θερμοκρασία και ξεμπέρδεψα :hehe:)

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος gyristroula έγραψε:

To θερμόμετρο θα κοιτάς,αν σου δείχνει αυτό που θες, τότε όλα καλά

(εγώ πάντως πήρα έναν με στάνταρ θερμοκρασία και ξεμπέρδεψα :hehe:)

πφφφ ναι στο καλο μου το ειπες  ε δεν φανταστηκα οτι παιζει τετοια ασχετοσυνη απο μεριας μου δεν νομιζω να ειναι τοσο ζορικο... μεταξυ 25-26 ισως το βραδυ που πεφτει η θερμοκρασια ν αναψει η κοκκινη ενδειξη οτι ζεσταινει τον χωρο.... 

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε από  το θερμόμετρο σου την θερμοκρασια του νερού και άσε τα λαμπάκια να κάνουν πάρτι! 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Τσέκαρε από  το θερμόμετρο σου την θερμοκρασια του νερού και άσε τα λαμπάκια να κάνουν πάρτι! 

 

 

ναι νομιζω ειμαι καλα το θερμομετρο ειναι μεταξυ 25-6 λογω αναλογικου δεν βλεπω καλα την γραμμουλα ( μυωψ)  ο θερμαντηρας δειχνει 26 ... οποτε ειμαι οκ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...