Jump to content

Recommended Posts

πριν 37 λεπτά, το μέλος Angelos Liolios έγραψε:

Μόλις διαπίστωσα ότι το ενυδρείο άρχισε να δακρύζει στη μια γωνία τι κάνω τώρα???

Σε τι ύψος?

Link to comment
Share on other sites

στους 25 πόντους. Έχω ενα δοχειο 40 λτ λεω να βαλω εκει τα ψαρια και τα φυτά μαζι με λιγο χωμα και το φίλτρο. Το υπόλοιπο χώμα  βάλω σε λεκανη.  Να παω να παρω τωρα μια ενυδρείακη  σιλικονη  και να καθαρισω αυριο όλες τις ακμες και να περασω καινουργιες.  Τι λέτε?  ποια σιλικόνη να πάρω????? τόσο αγωνα να το στήσω και τωρα γκαντεμιά. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Σε τι ύψος?

στους 25 πόντους. Έχω ενα δοχειο 40 λτ λεω να βαλω εκει τα ψαρια και τα φυτά μαζι με λιγο χωμα και το φίλτρο. Το υπόλοιπο χώμα  βάλω σε λεκανη.  Να παω να παρω τωρα μια ενυδρείακη  σιλικονη  και να καθαρισω αυριο όλες τις ακμες και να περασω καινουργιες.  Τι λέτε?  ποια σιλικόνη να πάρω????? τόσο αγωνα να το στήσω και τωρα γκαντεμιά.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια οποιαδήποτε ενυδρειακή σιλικόνη, άδειασε το νερό και άφησε 5 εκ κάτω από το σημείο διαρροής, εφάρμοσε τη σιλικόνη από μέσα και από έξω και θα είσαι μια χαρά. Δε χρειάζεται να αδειάσεις όλο το νερό ή το υπόστρωμα. Σε 1-2 μέρες θα είναι όλα καλά και μη στεναχωριέσαι, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Angelos Liolios έγραψε:

ποια σιλικόνη να πάρω?????

Μ΄αρεσει silirub aq soudal

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

Μ΄αρεσει silirub aq soudal

Στο μυαλό μου το έχω ότι βγάζω εσωτερικά με ξυράφι όλες τις σιλικόνες και περνάω καινούργιες εσωτερικά. Αυτο αρκεί η θα πρέπει  να ξεκολλήσω όλα τα τζάμια και να τα κολλήσω από την αρχή?? υπάρχει κανένα βιντεάκι η ή οδηγίες πως γίνεται αυτή η δουλειά ???γιατί μιλάμε για αρχάριο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χρειάζεται να ξεκολλήσεις όλα τα τζάμια.

 

Πάρε ιδέες από το παρακάτω βίντεο

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...