Jump to content

Βάψιμο πλάτης ενυδρείου


noli

Recommended Posts

καλησπέρα

θα ήθελα τη βοήθειά σας όσον αφορά το βάψιμο της πλάτης ενός ενυδρείου.Συγεκριμένα θέλω να βάψω το μπλε που βλέπω σε πολλά θαλασσινά.

Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο χρώμα που πρέπει να πάρω;

αν κάποιος μπορεί να ανεβάσει κ κάποια φωτογραφία να το δω ακριβώς.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να βάλεις αυτοκόλλητο,μπορείς να βάψεις με πλαστικό βιολογικό χρώμα 4-5 χέρια και θα είσαι εντάξει. 

Link to comment
Share on other sites

περνω καποια συγκεκριμενη αποχρωση;εννοω ειναι καποιο συγκεκριμενο ή παω σε χρωματοπωλειο κ περνω οτι μ αρεσει;

Link to comment
Share on other sites

εμενα μ ειχαν πει με ρολο κ πλαστικο!ισχυει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος noli έγραψε:

εμενα μ ειχαν πει με ρολο κ πλαστικο!ισχυει κατι τετοιο;

Με ρολό και πλαστικό χρώμα θα κάνεις μια χαρά δουλειά. Όλα μου τα ενυδρεία έτσι τα έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος dimtsok έγραψε:

Με ρολό και πλαστικό χρώμα θα κάνεις μια χαρά δουλειά. Όλα μου τα ενυδρεία έτσι τα έχω κάνει.

και μπλε τι περνεις;;;;ειναι καποιο συγκεκριμενο;μην παω κ παρω κ ειναι πολυ σκουρο ή πολυ ανοιχτο

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις μπλε και ρίχνεις μέσα λίγο μαύρο.. 

Γίνεται μια απόχρωση blue-black που αναλογως την ένταση του φωτισμού αλλάζει από μπλε σε μαύρο.. ?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
πριν 30 λεπτά, το μέλος dearangelo έγραψε:

αυτοκόλλητο κανείς?

ποιός, τι, πού, πόσο?

Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτό.

https://www.3mhellas.gr/3M/el_GR/company-gr/3m-proionta/~/3Μ-Προϊόντα-Λύσεις/Επιγραφοποιία-Κτίριο/Ψηφιακές-Εκτυπώσεις-Επιγραφοποιία/Μεμβράνες-Υποστρώματα/?N=5002385+8709314+8709363+8711017+8729400&rt=r3

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ,

πρεπει να επισκευθώ καποιον που να κόβει αυτοκόλλητα γράμματα για πινακίδες... νομίζω... τωρα αν εχει το χρώμα που να με ικανοποιεί...ιδωμεν

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος dearangelo έγραψε:

Σ' ευχαριστώ πολύ,

πρεπει να επισκευθώ καποιον που να κόβει αυτοκόλλητα γράμματα για πινακίδες... νομίζω... τωρα αν εχει το χρώμα που να με ικανοποιεί...ιδωμεν

Είχα δει και μία πολύ όμορφη πλάτη με ριζόχαρτο.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το frost effect το έχει η 3Μ επισης, αλλα μετα θα χρειαστω και 'τανιάρικο φωτισμο χαμηλά... με σειρα λεντ..., παμε αλλου, δε ειμαστε για ada style.. ενα χαζο 30αρι της aquantlantis εχω, απο ενα ποντικάκι που μας αφησε χρόνους...

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος dearangelo έγραψε:

αυτο το frost effect το έχει η 3Μ επισης, αλλα μετα θα χρειαστω και 'τανιάρικο φωτισμο χαμηλά... με σειρα λεντ..., παμε αλλου, δε ειμαστε για ada style.. ενα χαζο 30αρι της aquantlantis εχω, απο ενα ποντικάκι που μας αφησε χρόνους...

Επειδή σε βλέπω ότι το ψάχνεις είμαι σίγουρος ότι στο μέλλον τα λίτρα θα πολλαπλασιαστούν.:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πιο ομοιόμορφο αποτέλεσμα θα το έχεις με αυτοκόλλητο βινύλιο διαφόρων κατασκευαστών που θα βρεις σε επιγραφοποιούς,

αμέσως μετά νομίζω τα σπρέι έχουν πολύ καλό αποτέλεσμα, με χαμηλότερο κόστος, με την προϋπόθεση να κάνεις "προπόνηση"

σε μια επιφάνεια για ομοιόμορφο αποτέλεσμα.

Ως προς την γυαλάδα, από την στιγμή που εφαρμόζεις από την πίσω πλευρά του τζαμιού το αποτέλεσμα θα είναι πάντα γυαλιστερό.

Link to comment
Share on other sites

Σπρει, παμφηνο και γρήγορο. Εκτός αν ψαχνεσαι να το βάψεις στημένο οπότε μόνο με κανα λεπτό ρολάκι και όσο μπορέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...