Jump to content

DIY ενυδρείο με ξύλινο πάτο!


Eos

Recommended Posts

κουλές τιμές 440 ευρώ το τετραγωνικό εγώ πείρα extra clear 8mm όμως το τετραγωνικό 60 ευρώ..., τόσο μεγάλη διάφορα μεταξύ του 8mm με το 15mm. Και κάτι ακόμη ο πάτος δεν χρειάζεται να είναι extra clear. Γενικά με το  extra clear δεν θα καταλάβεις διαφορά παρά μόνο στης ενώσεις του τσαμπιού (δεν θα πρασινίζει) και αυτό μόνο αν είναι κολλημένες με λευκή σιλικόνη.

Κοίτα ρώτα και στο Corfu Glass Μισφούτ να δούμε τη θα σε πουν, είναι μεταξύ Γαζάτικα και Πουλάδες σχεδόν πάνω στην εθνική οδό παλαιοκαστρίτσας Κέρκυρα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Χρήστος said:

κουλές τιμές 440 ευρώ το τετραγωνικό εγώ πείρα extra clear 8mm όμως το τετραγωνικό 60 ευρώ..., τόσο μεγάλη διάφορα μεταξύ του 8mm με το 15mm. Και κάτι ακόμη ο πάτος δεν χρειάζεται να είναι extra clear. Γενικά με το  extra clear δεν θα καταλάβεις διαφορά παρά μόνο στης ενώσεις του τσαμπιού (δεν θα πρασινίζει) και αυτό μόνο αν είναι κολλημένες με λευκή σιλικόνη.

Κοίτα ρώτα και στο Corfu Glass Μισφούτ να δούμε τη θα σε πουν, είναι μεταξύ Γαζάτικα και Πουλάδες σχεδόν πάνω στην εθνική οδό παλαιοκαστρίτσας Κέρκυρα.

 

Ακριβώς! Κουλά πράγματα! Θα ρωτήσω και αλλού μόλις επιστρέψω αλλά νομίζω ότι από Αθήνα θα είναι καλύτερα... Ή Θεσσαλονίκη... 

 

Κάνα εργοστάσιο της προκοπής αν βρω... Άσε που έχω κοιτάξει μέχρι και στο Alibaba... Να παραγγείλω τζάμια από Κίνα και να μου έρθουν σε κάνα 8μηνο και αν 

Link to comment
Share on other sites

Οκ παρέα! Επανέρχομαι στη ρητίνη! 

 

Βρέθηκε η κατάλληλη εποξειδικη ρητίνη! 

 

https://www.sintecno.gr/index.php/el/proionta/epokseidika-diakosmitikon-efarmogon/product/399-sinmast-rm-22-s2-w-clear

 

Sinmast rm22 και s2

 

Για όποιον ενδιαφέρεται δηλαδή είναι κατάλληλο για τρόφιμα και πόσιμο νερό. 

 

Τώρα το αν θα συνεχίσω με το project που σκέφτομαι όπως το σκεφτόμουνα δεν είμαι σίγουρος.. Ο Θανάσης με έχει ξεψυσει λίγο

 

Μόλις επιστρέψω όμως θα σας πω και εννοείται θα σας κρατήσω ενήμερους! 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...