Jump to content

Θολό νερο...


Xristos Zagg

Recommended Posts

Καλησπερα σας...ειμαι καινουργιος στο χομπι και τελείως ασχετος με το ενυδρείο....μου αρεσει αρκετα και θα ηθελα να ασχοληθώ...Έχω πάρει ένα ενυδρείο 120 λίτρα resun sm 800 είναι το μοντέλο και το εχω εδω και ένα μήνα....Έχω βάλει ψεύτικα φυτά και βράχους και από ψαρια ένα  zebra danio τρία neon δύο Mollie και 2 γκάπυ...Πριν δύο τρεις μέρες έκανα αλλαγη νερού αλλα το νερο είναι ακόμη αρκετά θολό...τι γίνετε σε αυτή την περίπτωση....έκανα και κάποια τεστ και τα αποτελέσματά δεν ειναι κ πολύ καλά...Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα και καλώς ήρθες!

 

Λογικά όπως έκανες την αλλαγή θα ανακατεύτηκε ο βυθός και θα σηκώθηκε όλη η βρωμιά που είχε κάτω που οδήγησε σε bacterial bloom. Το φίλτρο σου τι έχει μέσα? Τα τεστ τι σου έδειξαν?

Αν θέλεις βάλε μας μια φωτογραφία του ενυδρείου σου.

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Xristos Zagg έγραψε:

Καλησπερα σας...ειμαι καινουργιος στο χομπι και τελείως ασχετος με το ενυδρείο....μου αρεσει αρκετα και θα ηθελα να ασχοληθώ...Έχω πάρει ένα ενυδρείο 120 λίτρα resun sm 800 είναι το μοντέλο και το εχω εδω και ένα μήνα....Έχω βάλει ψεύτικα φυτά και βράχους και από ψαρια ένα  zebra danio τρία neon δύο Mollie και 2 γκάπυ...Πριν δύο τρεις μέρες έκανα αλλαγη νερού αλλα το νερο είναι ακόμη αρκετά θολό...τι γίνετε σε αυτή την περίπτωση....έκανα και κάποια τεστ και τα αποτελέσματά δεν ειναι κ πολύ καλά...Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Εκτός από φωτογραφία, γράψε μας και τα αποτελέσματα των μετρήσεων για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε να τις βελτιώσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...