Jump to content

red bee sand shirakura


Recommended Posts

red bee sand shirakura

http://www.shirakura-shop.de/en/shirakura_red_bee_sand_shrimp_soil_substrat.htm

 

Μπορεί κάποιοι να το γνωρίζεται είναι ένα soil για φυτά αλλά ειδικά για γαρίδες το προτέρημα του σε σχέση μα τε αλλά soil πχ ADA amazonia, fluval stratum κτλ. είναι ότι δεν ανεβάζει αμμωνία και δεν χρειάζεται στρώσιμο 6-8 εβδομάδες όπως χρειάζονται αυτά που ανέφερα ποιο πάνω. Μπορούμε άμεσα να βάλουμε γαρίδες αλλά και ψάρια. για περισσότερα διαβάστε το λινκ που έστειλα

Στην Ελλάδα δυστυχώς δεν το βρίσκω και απο εξωτερικό είναι πολλά τα μεταφορικά εκτός και αν τα μοιραστούμε.

τα 8 κιλά κοστίζουν 35 ευρώ περίπου αλλά τα έξοδα αποστολής 45 ευρώ έως τα 5 κομμάτια, μετά τα 5 τα μεταφορικά είναι δωρεάν .

 

Αν βρεθούν 3-4 άτομα που να παραγγείλουμε στο σύνολα 6 κομμάτια θα΄έρθουν δωρεάν και πληρώσουμε μόνο μετά  τα μεταφορικά του κτέλ που νομίζω ότι είναι 5-7 ευρώ (δεν ξέρω για νησιά αν συμφέρει κουριερ).

 

Εγώ είμαι διατεθειμένος να κάνω την παραγγελία με δικά μου χρήματα και όταν τα έχω στα χέρια να σας τα στείλω αφού μου στείλετε τα χρήματα.

υπολογίστε τελική τιμή ένα 40αρη

 

Όποιος ενδιαφέρεται ας με το πει ή όποιος μπορεί να τα βρει ακόμη ποιο φτηνά.

 

 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό! Ίσως να συμμετάσχω και εγώ, θα δω λιγάκι τα οικονομικά μου Χρήστο και θα σου πω!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το ενυδρείο είναι άδειο και δεν μπορώ να το βλέπω για εβδομάδες άδειο θα περιμένω το πολύ έως την Κυριακή το βράδυ  μετά θα αναγκαστώ να βάλω κάτι άλλο στο ενυδρείο μου. Οπότε μετά την Κυριακή το βράδυ θεωρήστε άκυρη την παραγγελία. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...