Jump to content

Εξοπλισμός κοκκινομάγουλης νεροχελώνας


Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι καινούρια μαμά νεροχελωνας κοκκινομάγουλης. Είναι 4 εκ περίπου 2.5 μηνων. Την έχω εδώ και μια εβδομάδα. Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τον εξοπλισμό. Αγόρασα εχθές μια θερμαντική λαμπα Terra exotica heat spot  λευκή 60W. Όμως δεν αγόρασα καινούριο λαμπατέρ. Παρατηρώ ότι μόλις το ανάβω ανεβάζει ΠΟΛΥ γρήγορα θερμοκρασία και σχεδόν καίει. Δεν ξέρω αν το ντουί μου είναι πλαστικό ή όχι. Τι μου προτείνετε να κάνω? Και. Αν είναι να αγοράσω νέο ντουί χρειάζομαι κάτι οικονομικό γιατί είμαι φοιτήτρια. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/29/2019 at 9:52 AM, Demy11 said:

Καλησπέρα είμαι καινούρια μαμά νεροχελωνας κοκκινομάγουλης. Είναι 4 εκ περίπου 2.5 μηνων. Την έχω εδώ και μια εβδομάδα. Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τον εξοπλισμό. Αγόρασα εχθές μια θερμαντική λαμπα Terra exotica heat spot  λευκή 60W. Όμως δεν αγόρασα καινούριο λαμπατέρ. Παρατηρώ ότι μόλις το ανάβω ανεβάζει ΠΟΛΥ γρήγορα θερμοκρασία και σχεδόν καίει. Δεν ξέρω αν το ντουί μου είναι πλαστικό ή όχι. Τι μου προτείνετε να κάνω? Και. Αν είναι να αγοράσω νέο ντουί χρειάζομαι κάτι οικονομικό γιατί είμαι φοιτήτρια. 

 

καλη σου μερα και καλως ηρθες. για την ερωτηση σου θα χρειαστεις ενα κεραμικο ειδικο ντουι για να μην εχεις θεματα .. απο pet shop τα πουλανε..

θα χρειαστεις και λαμπα uv και θερμοστατη και φιλτρο ειναι τα πρωτα βασικα για να ξεκινησεις να την φροντιζεις και αλλα πολλα στην συνεχεια...

δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μεγαλωμα νεροχελωνας (σωστο) με οικονομια δεν πανε μαζι...

Καλη συνεχεια και καλη προσπαθεια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...