Jump to content

Ο μονομάχος μου κολυμπάει κόντρα στο γυαλί του ενυδρείου


Recommended Posts

Γειά σας. Έχω ένα betta koi εδώ και λίγες βδομάδες. Τον έχω σε ενυδρείο 20 λίτρα (με θερμοστάτη), μόνο του, και για διακόσμηση έχω μαύρο λεπτό χαλίκι, 1 moss ball, 1 java fern και ένα πλαστικό μαλακό φυτό. Το νερό το τέσταρα και όλα φαίνονται οκ. Το μόνο θέμα είναι ότι κολυμπάει από την μέρα που τον πήρα πέρα δώθε πάνω στο γυαλί του ενυδρείου... Σαν να είναι σε στρες, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί. Έχω δοκιμάσει να κλείνω τα φώτα πιο πολλές ώρες, να μένω ή να φεύγω από το δωμάτιο, να αλλάξω την θερμοκρασία του νερού, να βάλω λιγότερο stress coat, να βάλω πιο πολύ, να τον ταΐσω λιγότερο ή περισσότερο... Δεν είδα καμία διαφορά. Δεν βλέπω κάποιο είδος ασθένειας που να ξέρω. Ιδέες και βοήθεια παρακαλώ;

Έγινε επεξεργασία - cookie ty
Link to comment
Share on other sites

Κάνε το εξής τεστ. Βγες από το δωμάτιο ή τον χώρο που τον έχεις και βάλε το κινητό σου απέναντι από το ενυδρείο και τράβηξε βίντεο για λίγα λεπτά να δεις πως συμπεριφέρεται. Στοιχηματίζω πως θα ηρεμεί και όταν μπαίνεις στον "χώρο του" θα κάνει αυτά τα ξεσπάσματα. Αν μπορέσω θα σου στείλω βίντεο να δεις πως κάνει ο δικός μου όταν μπαίνω. Εγώ πιστεύω ότι απλά το ψάρι σου είναι δραστήριο και είναι ένα καλό σημάδι υγείας!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...