Jump to content

Καθαρισμος ενυδρειου


Recommended Posts

Καλημερα και παλι σας ειχα πει σε προηγουμενο post μου για το ασπρισμενο καβουκι την εχω σε ενυδρειο 60lt την ταιζω μεγαριδα και pellet γενικα ειναι δραστηρια πολυ αναπτυσεται κανονικα αλλα απο χθεςεχει ασπρισει το καβουκι της οχι παρα πολυ λιγο βαζω το χελωνακι μεσα αλλα μαλλον δεν αρκει ωια αυτο και παραγγειλα το υγρο ελπιζω να τα καταφερουμε!!

Τωρα ωστοσο με το καθαρισμο το καθαριζω καθε 15 μερες αφουεχω μεταφερει τη χελωνα σε ενααλλο δοχειο και το καθαριζω με viakal για τα αλλατα και σφουγγαρακι η' vitex πιανει πολλα αλλατα το ξεβγαζω πολυ καλα ομως δεν αφηνω ποτε το ιδιο νερο γιατι ειναι πολυ βρωμικο δεν πρεπει να τοκανω αυτο;; θελει και σκουπα βυθου;;

Εχω τρελαθει απο χθες που το βλεπω να εχει ασπρισει τοκαβουκι του!!

Εχω βιταμινεςβιταμινες για το κελυφος σιγα κΙ νεα για τα ματια βρηκα και κατι αλλες βιταμινες σε σκονη που γραφει πως ειναι συμπληρωμα διατροφης απο βιταμινες και μεταλλικα στοιχεια για ερπετα με β γλυκανισο το εχω ξεκινησει απο χθες λεγεται vigorept της tropical κτηνιατρος δεν υπαρχει pet shop δεν υπαρχει ειμαι σε απελπισια και δε θελω να βασανιζεται!!

Μπορειτε να με βοηθησετε;;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μην αγχωνεσαι! Εχεις λαμπα με ακτινοβολια uvb? Τις βιταμίνες που τις βάζεις για να τις τρώει; εχουν ασβεστιο με D3 η ειναι σκετες βιταμινες;

Έγινε επεξεργασία - camelot
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχουν τα παντα και βιταμινες d3  και τροφη κανονικη και λαχανικα της δινω απλα με το ασβεστιο σε σκονη ειχε λερωθει πολυ το ενυδρειο και αναγκαστικα σημερα το αδειασα και το καθαρισα IMG_20191230_172333.thumb.jpg.ab89677fcf5cea66d95fa1597635104e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...