Jump to content

Παράσιτα


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους, τους τελευταιους μήνες υπηρχε μια αποικία από παράσιτα στο ενυδρειο μου( αυτά που βρίσκονται στην επιφάνεια και χοροπηδάνε αλλά δεν θυμαμαι όνομα) μετά από συζήτηση σε προηγουμενο  άρθρο είπα να τα αφήσω καθώς είναι τροφή για τα betta...τα δικά μου βέβαια αποδείχτηκαν vegan με αποτέλεσμα το τελευυαιο διάστημα να αυξηθεί πολύ ο πληθυσμός του..και το ερώτημα είναι τι σκευασμα να ρίξω και αν πρέπει να απομακρύνω τα ψάρια απο μέσα

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Andreas TD έγραψε:

Καλημέρα σε όλους, τους τελευταιους μήνες υπηρχε μια αποικία από παράσιτα στο ενυδρειο μου( αυτά που βρίσκονται στην επιφάνεια και χοροπηδάνε αλλά δεν θυμαμαι όνομα) μετά από συζήτηση σε προηγουμενο  άρθρο είπα να τα αφήσω καθώς είναι τροφή για τα betta...τα δικά μου βέβαια αποδείχτηκαν vegan με αποτέλεσμα το τελευυαιο διάστημα να αυξηθεί πολύ ο πληθυσμός του..και το ερώτημα είναι τι σκευασμα να ρίξω και αν πρέπει να απομακρύνω τα ψάρια απο μέσα

Δεν βοηθας καθολου, που με καθε ερωτηση ανοιγεις καινουργιο θεμα. Γιατι δεν συνεχιζεις εδω;

Μια φωτογραφια δεν εβαλες να δουμε το τι "χοροπηδάει" μεσα στο ενυδρειο σου.....

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς φωτογραφία δύσκολο ναι.

Ομολογώ όμως ότι πρώτη φορά ακούω για κάτι που να είναι στην επιφάνεια, να μην είναι κάποιο είδος τροφής που ρίχνουμε εμείς αλλά να είναι τροφή για μονομάχους, να χοροπηδάει και να πολλαπλασιάζεται. Μήπως είναι πλανάρια και το μπερδεύεις με κάτι άλλο? 

Έγινε επεξεργασία - panagiotis_dms
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ μικροσκοπικά με το ζορι φαινονται στο φουλ ζουμ...στην πρωτη φωτο ειναι αυτα που ελεγα ... στη δευτερη ειδα κατι μικρα λευκά σκουλικακια στο τζαμι σήμερα...σήμερα κανω αλλαγη πρεπει να κανω κατι extra;

IMG-6c821eb44da00c5af291d345022994ea-V.jpg

IMG-5609c2c4dba7e39ff8786e4214acadbc-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...