Jump to content

Χελώνα αρσενική ή θηλυκή;;;


Recommended Posts

Δεν φαίνεται να έχει καμπύλη στην κοιλιά της οπότε λεω θηλυκό επίσης έχει μικρά νύχια. 

Για ηλικία δεν ξέρω... μικρή η εμπειρία μου βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Ναι θηλυκο μου φαινεται κι εμενα εχει κοντη ουρα . Σε τι διαστασεις ενυδρειο την εχεις αν επιτρεπεται;

Έγινε επεξεργασία - Meletis2205
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αυτή τη χελώνα δεν της είχα ποτε θερμοστάτη ούτε φίλτρο. Πριν 8 χρόνια την πήρα στη κλασική μικρή πλαστική χελωνιερα. Πρόπερσι την έβαλα σε ένα ενυδρείο αλλά έπεφτε μικρό. Και την έβαλα μετά σε ένα μεγάλο πλαστικό στη βεράντα όπου μπαινοβγαίνει, κάνει όλη μέρα βόλτες στο μπαλκόνι κ λιάζεται κ το βράδυ την ξαναβαζω στο νερό. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να την χαίρεσαι, είναι πολύ ωραία φάση άμα έχεις μεγάλο μπαλκόνι σε κάποια φάση έκανα το ίδιο αλλά δεν άντεξα με τις αλλαγές νερού (στην βδομάδα πρασινιζε) και την έβαλα σε ενυδρείο 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει. Κι εγώ το αλλάζω συχνά αλλά με έχει σώσει που έχει ροδάκια το πλαστικό και το τσουλαω και το αδειάζω.  Αυτό που με προβλημάτιζε λίγο είναι ότι δεν θέλει να κάθεται στο νερό πλέον και αν μπει σπίτι κρύβεται στην αποθήκη. Το είχα αναρτήσει κ σε άλλο θέμα που είχα ανοίξει. Γιατί είχα κι ένα πιο μικρό και επειδή κρυβόντουσαν σε ένα πλαστικό σπιτάκι του σκύλου υπέθεσα πως ήθελαν να πέσουν σε χειμερία νάρκη κ τα άφησα στο σπιτάκι καμία 10ρια μέρες. Το αποτέλεσμα;; Το μικρό πέθανε. ? Να διευκρινήσω πως η μεγάλη δεν έχει πέσει ποτε σε χειμερία και δεν ήξερα τπτ επάνω σε αυτό το θέμα.  

Έγινε επεξεργασία - Martheo
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...