Jump to content

Πιθανό πρόβλημα με χρυσόψαρο?


Recommended Posts

Γεια σας έχω ένα black Moore χρυσόψαρο που τις τελευταίες μέρες εμφανίζει πιθανά σημεία ασθένειας τα οποία την επόμενη μέρα φεύγουν.την μια μέρα εμφάνισε δύο άσπρα στίγματα στο πτερύγιο του το οποίο έφυγε την επόμενη μέρα. Μετά εμφάνισε ένα στο σώμα και μετά έφυγε. Χθες έβγαλε ένα στα βράγχια και ψιλοεφυγε σήμερα. Σήμερα έχει λευκο κάτω χείλος που δεν νομίζω να έχω παρατηρήσει. Τι μπορεί να έχει πάθει? σοκ?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Suzie Giouvanoudi έγραψε:

Γεια σας έχω ένα black Moore χρυσόψαρο που τις τελευταίες μέρες εμφανίζει πιθανά σημεία ασθένειας τα οποία την επόμενη μέρα φεύγουν.την μια μέρα εμφάνισε δύο άσπρα στίγματα στο πτερύγιο του το οποίο έφυγε την επόμενη μέρα. Μετά εμφάνισε ένα στο σώμα και μετά έφυγε. Χθες έβγαλε ένα στα βράγχια και ψιλοεφυγε σήμερα. Σήμερα έχει λευκο κάτω χείλος που δεν νομίζω να έχω παρατηρήσει. Τι μπορεί να έχει πάθει? σοκ?

 

Βγαλε μερικες φωτογραφιες απο κοντα,να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

για ich μοιαζει. Για ικ μπορεις να παρεις Τetra contralk ή  Sera costapur ή Esha exit.

Στο χειλος μπορει να εχει μυκητα ή columnaris. φωτο;

Πες λιγα λογια και για το ενυδρειο. Καλυτερα συμπληρωσε φορμα ασθενειας - δες εδω

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, natateo said:

για ich μοιαζει. Για ικ μπορεις να παρεις Τetra contralk ή  Sera costapur ή Esha exit.

Στο χειλος μπορει να εχει μυκητα ή columnaris. φωτο;

Πες λιγα λογια και για το ενυδρειο. Καλυτερα συμπληρωσε φορμα ασθενειας - δες εδω

 

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να δω παραμέτρους και κλπ και εγώ ικ νόμιζα αλλά όλα τα στίγματα φεύγουν την επόμενη μέρα. Γενικά αλλάζω νερό 1 φορά την εβδομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2020 at 9:12 ΜΜ, το μέλος Suzie Giouvanoudi έγραψε:

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να δω παραμέτρους και κλπ και εγώ ικ νόμιζα αλλά όλα τα στίγματα φεύγουν την επόμενη μέρα. Γενικά αλλάζω νερό 1 φορά την εβδομάδα. 

Δεν εχεις 10 λεπτα για να κανεις μετρησεις νερου;   Βαριεσαι να γραψεις δυο λογια για το ενυδρειο σου;

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...