Jump to content

Υπάρχει τρόπος??


Recommended Posts

Καλησπερα??? Υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατήσεις το homemade co2 διάλυμα σε σωστή θερμοκρασία βρασμού σε ένα σπίτι που η μόνη θέρμανση ειναι το air condition.??? Πράγμα που σημαίνει ότι αρκετές ωρες της μέρας τ σπίτι είναι κρυο??? Το χω σκεπάσει το χω βάλει σε κατσαρόλα με ζεστό νερό... Ε τπτ

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος farming again and again έγραψε:

Καλησπερα??? Υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατήσεις το homemade co2 διάλυμα σε σωστή θερμοκρασία βρασμού σε ένα σπίτι που η μόνη θέρμανση ειναι το air condition.??? Πράγμα που σημαίνει ότι αρκετές ωρες της μέρας τ σπίτι είναι κρυο??? Το χω σκεπάσει το χω βάλει σε κατσαρόλα με ζεστό νερό... Ε τπτ

Βάλε το δοχείο του μέιγματος μέσα σε ένα κουβά με ένα θερμοστάτη ρυθμισμένο στους περίπου 25 βαθμούς.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει ο Σώτος, και ακόμη καλυτερα εαν εχεις καποιο φορητο ψυγειο απο φελιζολ να βάλεις τον κουβά εκεί μέσα για να μην κρυώνει ευκολα το νερό και ο θερμαντηρας δουλευει υπερωριες εχοντας ταυτοχρονα και ποιο σταθερές θερμοκρασίες για το μειγμα. Κανεις και μια τρυπούλα  στο καπάκι και περνάς μόνο το σωληνάκι διοξειδιου που πάει στο ενυδρείο και είσαι αρχηγός.

 

137850_1_1.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2020 at 6:06 ΜΜ, το μέλος farming again and again έγραψε:

Καλησπερα??? Υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατήσεις το homemade co2 διάλυμα σε σωστή θερμοκρασία βρασμού σε ένα σπίτι που η μόνη θέρμανση ειναι το air condition.??? Πράγμα που σημαίνει ότι αρκετές ωρες της μέρας τ σπίτι είναι κρυο??? Το χω σκεπάσει το χω βάλει σε κατσαρόλα με ζεστό νερό... Ε τπτ

Τι έκανες τελικά, τα κατάφερες?:)

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Τι έκανες τελικά, τα κατάφερες?:)

Φσκ και το έκανα αλλά φυσικά δεν ξέρω τι κατάφερα... Όσο το ειχα εκτός νερου δουλευε κανονικα... Τώρα θέλει κάθε 8 ωρο μια ανάδευση κ μου  τν δίνει 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος farming again and again έγραψε:

Φσκ και το έκανα αλλά φυσικά δεν ξέρω τι κατάφερα... Όσο το ειχα εκτός νερου δουλευε κανονικα... Τώρα θέλει κάθε 8 ωρο μια ανάδευση κ μου  τν δίνει 

Την αναλογία του μείγματος την έβαλες σωστά?

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Την αναλογία του μείγματος την έβαλες σωστά?

Ναι ναι.... Δν ειναι πρώτη φορά συνέχεια κάνω... Και είναι κ μείγμα 3-4 μερών δεν έχει πολυ... 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος farming again and again έγραψε:

Ναι ναι.... Δν ειναι πρώτη φορά συνέχεια κάνω... Και είναι κ μείγμα 3-4 μερών δεν έχει πολυ... 

Τότε είναι θέμα θερμοκρασίας.

Αχ αυτά παθαίνουμε και οδηγούμαστε σε μπουκάλα.:D

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Τότε είναι θέμα θερμοκρασίας.

Αχ αυτά παθαίνουμε και οδηγούμαστε σε μπουκάλα.:D

Που να πρώτο βάλω μπουκαλα 5 ενυδρεία εχω... Ασε που εδώ που είναι θέλει ταξίδι για να γεμίσω μπουκάλες 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος farming again and again έγραψε:

Που να πρώτο βάλω μπουκαλα 5 ενυδρεία εχω... Ασε που εδώ που είναι θέλει ταξίδι για να γεμίσω μπουκάλες 

Σε καταλαβαίνω.:D

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...