Jump to content

80s music


Recommended Posts

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Με παρουσια στο ιστορικο διημερο ''rock in athens'' το 85..... ( ενα καλο που εκανε η Μελινα ειναι οτι μας εβαλε στον συναυλιακο χαρτη μετα απο αυτο)

 

Έγινε επεξεργασία - corto maltese
  • Like 2
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Με παρουσια στο ιστορικο διημερο ''rock in athens'' το 85..... ( ενα καλο που εκανε η Μελινα ειναι οτι μας εβαλε στον συναυλιακο χαρτη μετα απο αυτο)

 

τώρα με πρόλαβες εσύ οπότε ποσταρω μια άλλη επιτυχία τους.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Δεν  ξερεις ποσο το εχω μετανιωσει που δεν πηγα στο '' dark side of the moon'' οταν ηρθε.... ο κυριος Walters.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μη μιλησουμε για τα ''artwork'' βιντεο κλιπ της εποχης που ακομα και οι mainstream καλιτεχνες  κραζανε ελευθερα ''κάπως'' και με εξυπνο τροπο.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αρρώστια!

 

Έγινε επεξεργασία - Vou
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Θα μας κάψεις λέμε, μπαίνουμε να χαζέψουμε κανένα ενυδρείο και καταλήγουμε να ψάχνουμε τιμές για δισκομπάλες

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@Χρήστος και για να μην ξεχνιόμαστε με το ωραίο θέμα που άνοιξες, πάρε το πρώτο single που βγαλαν το 1980 αυτοι οι τιτανοτεραστιοι.

 

  • Like 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

μέχρι και σήμερα τους ακούω είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα απο αυτού  του είδους μουσικής.  

Ευρέως γνωστή έγινε με το παρακάτω τραγούδι

 

  • Like 2
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάμε έναν ακόμη τιτάνα για την εποχή του Billy Idol ο αγαπημένος μου από αυτό το είδος της μουσικής
 

 

  • Like 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Χρήστος έγραψε:

Και μην ξεχνάμε έναν ακόμη τιτάνα για την εποχή του Billy Idol ο αγαπημένος μου από αυτό το είδος της μουσικής
 

 

τον ειδα live πριν απο 8-9 χρονια και ειναι λες και δεν τον ακουμπα ο χρονος, πολυ καλος επι σκηνης.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μπρος τώρα και ακούω το ένα πίσω από το άλλο και τα στέλνω και εδώ

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε και ένα τελευταίο για σήμερα να κλείσω με μία όμορφη απαλή μουσικούλα Prince Purple Rain

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

 

 ή θα το αγαπούσε αυτό το τραγούδι ήταν το μισούσες όπως και να τανε το τραγούδι αυτό σου κολλούσε στο μυαλό Λα λαααααα λα λα λα ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά στις τελευταίες λεξούλες αναφέρομαι σε αυτό το τραγούδι μιας και το μουστάκι του Τοτο μου θύμισε ένα άλλο μουστάκι
 που και  αυτό αν το κόλλησεις δεν σου έφυγε από το μυαλό

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ο τιτλος δεν απεχει απο την πραγματικοτητα και πολυ πλεον

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Vou έγραψε:

 

Εκεινη την εποχη ακομα και τα ''εμπορικα -φλωρικα'' που λεγαμε εμεις οι ''πιο ροκ'' ειχαν ποιοτητα στη μουσικη τους. Οταν μεγαλωσα βεβαια τους εκτιμησα και αυτους μουσικα, γιατι τοτε πιτσιρικια ειχαμε τον πολεμο ροκαδες vs ''καρεκλαδες'' οπως και τον ''εμφυλιο'' μεταλλα vs ''φρικια'' . 

Ολα τα κοριτσια στην ταξη  τοτε γραφανε duran2 στα θρανια και στις τσαντες και ηταν ερωτευμενα με τον τραγουδιστη.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Εκεινη την εποχη ακομα και τα ''εμπορικα -φλωρικα'' που λεγαμε εμεις οι ''πιο ροκ'' ειχαν ποιοτητα στη μουσικη τους. Οταν μεγαλωσα βεβαια τους εκτιμησα και αυτους μουσικα, γιατι τοτε πιτσιρικια ειχαμε τον πολεμο ροκαδες vs ''καρεκλαδες'' οπως και τον ''εμφυλιο'' μεταλλα vs ''φρικια'' . 

Ολα τα κοριτσια στην ταξη  τοτε γραφανε duran2 στα θρανια και στις τσαντες και ηταν ερωτευμενα με τον τραγουδιστη.

 

Καλά πάντα υπήρχε και θα υπάρχει αυτό το "το είδος μουσικής που ακούω εγώ είναι το καλύτερο κι όλα τα άλλα μαλακίες". Έτυχε να το βάλω σε ένα μέρος που παίζω μουσική, κι ήρθε μια γυναίκα να μου πει πόσο ερωτευμένη ήταν με τον τραγουδιστή, οπότε σε πιστεύω:lol:

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 και τα μπουκαλια να πεφτουν συννεφο γιατι οι ''ξυπνιοι'' διοργανωτες τον βαλαν να παιξει πριν τους clash ??.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...