Jump to content

80s music


Recommended Posts

πριν 25 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

 

πολύ ωραίο κομμάτι προτιμώ το βίντεο κλιπ είναι ποιο επίκαιρο με τα δεδομένα του κοροναιού :) 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

πολύ ωραίο κομμάτι προτιμώ το βίντεο κλιπ είναι ποιο επίκαιρο με τα δεδομένα του κοροναιού :) 

 

 

Για κορονοϊο άκρως επίκαιρο αλλά και τραγουδαρα.... Αφήνω αυτό... 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος Χρήστος έγραψε:

και ένα ακόμη τραγούδι το οποίο κρατά έως σήμερα το ποιο πολυαγορασμένο 12″-Single παγκοσμίως

 

 

αυτο το γκρουπ το αγαπώ  άλλα πιο πολυ αγαπω (λατρεία) οταν ηταν στη ζωη ο τραγουδιστής Ιαν Κερτις και λεγοντουσαν JOY DIVISION.

Το παρακατω βιντεο κλιπ το ειχα γραψει  σε βιντεοκασσετα απο την θρυλικη εκπομπη της ΕΡΤ ''Μουσικοραμα'' που κάποιοι συγουρα θυμαστε.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

classic 80s......πιο κλασικ πεθαινει!!!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παλιότερα αυτό το τραγούδι το σνόμπαρα αργότερα που μεγάλωσα το εκτίμησα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

παλιότερα αυτό το τραγούδι το σνόμπαρα αργότερα που μεγάλωσα το εκτίμησα.

Εγω Χρήστο  το εχω παθει με παρα πολλα γιατι λογω οτι πιτσιρικας ημουν ''φρικουλο'' τοτε τα θεωρουσα ''φλωριες'', και οσα μου κρυφοαρεσαν αντε να το πεις στα πανκο μεταλλα γκοθαδες τους φιλους μου, θα επεφτε κραξιμο :hehe:.

Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Εγω Χρήστο  το εχω παθει με παρα πολλα γιατι λογω οτι πιτσιρικας ημουν ''φρικουλο'' τοτε τα θεωρουσα ''φλωριες'', και οσα μου κρυφοαρεσαν αντε να το πεις στα πανκο μεταλλα γκοθαδες τους φιλους μου, θα επεφτε κραξιμο :hehe:.

όντος έτσι είναι πχ με το παρακάτω τραγούδι που γράφτηκε για τους ομοφυλόφιλους.  Εξ αρχής με αρεζε αλλά τότε το παίζαμε όλοι άντρακλες στην παρέα μου και ούτε που το παίρναμε στο στόμα μας, στο σπίτι όμως το άκουγα. :ninja:

Ακόμη και σήμερα είναι ένα απο τα πολυαγαπημένα μου τραγούδια ιδιαίτερα το 12'' σινγκλ

 

  • Like 3
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

όντος έτσι είναι πχ με το παρακάτω τραγούδι που γράφτηκε για τους ομοφυλόφιλους.  Εξ αρχής με αρεζε αλλά τότε το παίζαμε όλοι άντρακλες στην παρέα μου και ούτε που το παίρναμε στο στόμα μας, στο σπίτι όμως το άκουγα. :ninja:

Ακόμη και σήμερα είναι ένα απο τα πολυαγαπημένα μου τραγούδια ιδιαίτερα το 12'' σινγκλ

 

Epic.... Στ ίδιο στυλ κ αυτό.... 

 

  • Like 3
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

@farming again and again κάποια τραγούδια τα θυμόμουν κάποια όμως όχι όπως αυτό που ανέβασες. Νομίζω πως κάναμε μια όμορφη βιβλιοθήκη απο τραγούδια του 80ς, και αν συνεχίσουμε έτσι σε λίγο δεν θα χρειάζεται να ψαχουλεύω άλλο στο YT. :) 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

όντος έτσι είναι πχ με το παρακάτω τραγούδι που γράφτηκε για τους ομοφυλόφιλους.  Εξ αρχής με αρεζε αλλά τότε το παίζαμε όλοι άντρακλες στην παρέα μου και ούτε που το παίρναμε στο στόμα μας, στο σπίτι όμως το άκουγα. :ninja:

Ακόμη και σήμερα είναι ένα απο τα πολυαγαπημένα μου τραγούδια ιδιαίτερα το 12'' σινγκλ

 

   Παιρνω την πασα απο σενα και τον farming και συνεχιζω... Ο ενας απο τους δυο ειναι αρχικο μελος των depeche που εφυγε μετα τον πρωτο δισκο τους.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

@farming again and again κάποια τραγούδια τα θυμόμουν κάποια όμως όχι όπως αυτό που ανέβασες. Νομίζω πως κάναμε μια όμορφη βιβλιοθήκη απο τραγούδια του 80ς, και αν συνεχίσουμε έτσι σε λίγο δεν θα χρειάζεται να ψαχουλεύω άλλο στο YT. :) 

Και να φανταστείς δεν έχω ζήσει καν τα 80'ς .... Αλλά ποσο θα ήθελα... Για αυτό  ψάχνω μουσικά τν εποχή!!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω τρεις όμορφες μπαλάντες από έναν από τους κορυφαίους.:)

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2020 at 12:44 ΠΜ, το μέλος Χρήστος έγραψε:

Νομίζω πως κάναμε μια όμορφη βιβλιοθήκη απο τραγούδια του 80ς, και αν συνεχίσουμε έτσι σε λίγο δεν θα χρειάζεται να ψαχουλεύω άλλο στο YT. :) 

 

Χρήστο, πριν συνεχίσω θέλω να τονίσω ότι είμαι ικανός να γεμίσω καμια 100στη σελίδες από μόνος μου.

Όχι, όχι, δεν σας απειλώ. Απλώς σας προειδοποιώ. Οπότε όταν βαρεθείτε, μην ντραπείτε. Πείτε μου απλά

να σκάσω κι εγώ θα κάνω...μπαμ...:hehe:

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Τι αγάπες είν' αυτές πρωινιάτικα ; :lol::lol:

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Φρου Φρου έγραψε:

 

Χρήστο, πριν συνεχίσω θέλω να τονίσω ότι είμαι ικανός να γεμίσω καμια 100στη σελίδες από μόνος μου.

Όχι, όχι, δεν σας απειλώ. Απλώς σας προειδοποιώ. Οπότε όταν βαρεθείτε, μην ντραπείτε. Πείτε μου απλά

να σκάσω κι εγώ θα κάνω...μπαμ...:hehe:

Εγώ σε καταλαβαίνω απολυτα, με το ζορι κρατιεμαι για τον ιδιο λογο..... για να μην γινει απο aquazone σε 80zone

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

το μεγαλυτερο γκρουπ της κιθαριστικης brit pop σκηνης (μην ακουσω για τιποτα oasis, coldplay απο κανεναν)

και το ''γνωστό''

 

Link to comment
Share on other sites

@corto maltese ανεβάζεις κάθε μέρα το down under για προληπτικούς λόγους; Για να το μάθουμε απ' έξω; Ή απλά κάνεις λάθος το copy/paste; :lol:

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Vou έγραψε:

@corto maltese ανεβάζεις κάθε μέρα το down under για προληπτικούς λόγους; Για να το μάθουμε απ' έξω; Ή απλά κάνεις λάθος το copy/paste; :lol:

σοβαρα το λες? smiths δεν εβαλα;

 

Έγινε επεξεργασία - corto maltese
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Φρου Φρου έγραψε:

 

Χρήστο, πριν συνεχίσω θέλω να τονίσω ότι είμαι ικανός να γεμίσω καμια 100στη σελίδες από μόνος μου.

Όχι, όχι, δεν σας απειλώ. Απλώς σας προειδοποιώ. Οπότε όταν βαρεθείτε, μην ντραπείτε. Πείτε μου απλά

να σκάσω κι εγώ θα κάνω...μπαμ...:hehe:

 

πριν 8 ώρες, το μέλος Φρου Φρου έγραψε:

 

Χρήστο, πριν συνεχίσω θέλω να τονίσω ότι είμαι ικανός να γεμίσω καμια 100στη σελίδες από μόνος μου.

Όχι, όχι, δεν σας απειλώ. Απλώς σας προειδοποιώ. Οπότε όταν βαρεθείτε, μην ντραπείτε. Πείτε μου απλά

να σκάσω κι εγώ θα κάνω...μπαμ...:hehe:

κάπως έτσι κρατιέμαι και εγώ. 

όταν τελειώσουμε με τα 80s  θα ανοίξουμε τα 90s ( σε καμιά δεκαριά χρόνια) :icon_dance:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...