Jump to content

80s music


Recommended Posts

πριν 10 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Δεν παιζει σ΄εμενα!!!!!!!! και ειναι καλοοοοοοοοοοοο

Πιο αργα θα παιξω κανα 2 ασματα μιας και μου θυμησες το θεμα του Χρήστου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
πριν 5 ώρες, το μέλος Katerina12 έγραψε:

Αγαπημένη εποχή για τις μουσικές της!

 

 

 

Θυμαμαι που γραφατε τα κοριτσια σε τσαντες, θρανια κλπ κλπ...Duran2 ( Duran στο τετράγωνο) και επισης ολες ειχατε  ερωτα με τον τραγουδιαρη τους τον Simon Le Bon:P

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος corto maltese έγραψε:

Θυμαμαι που γραφατε τα κοριτσια σε τσαντες, θρανια κλπ κλπ...Duran2 ( Duran στο τετράγωνο) και επισης ολες ειχατε  ερωτα με τον τραγουδιαρη τους τον Simon Le Bon:P

Ημουν καλο κοριτσι, δεν εγραφα πανω στα θρανια, αλλά ακουγα Manowar στο μπανιο! Γιατι στο μπανιο; Γιατι ολοι οι υπολοιποι του σπιτιου δεν το αντεχαν :D..... και ελεγαν, οτι χρειαζομαι ψυχιατρο!!!! :crazyyyy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλάμε για τους Ντουράν ας ποσταρω και εγώ ένα.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2020 at 1:04 ΠΜ, το μέλος corto maltese έγραψε:

Θυμαμαι που γραφατε τα κοριτσια σε τσαντες, θρανια κλπ κλπ...Duran2 ( Duran στο τετράγωνο) και επισης ολες ειχατε  ερωτα με τον τραγουδιαρη τους τον Simon Le Bon:P

Με την μουσική τους ήμουν ερωτευμένη, καλός ο Simon, αλλά πολύ γλυκούλης για τα γούστα μου.  :P

 

Falco και ξερό ψωμί! ? ?

 

 

Έγινε επεξεργασία - Katerina12
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρει αυτό που ως οπαδός του συνθεσιζερ μου άρεσε πολύ. Ο τύπος έχει ανεβάσει αρκετές παρεμφερεις συνθεσεις

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία περίοδος ειδικά σε μουσική και ταινίες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εννοείται metal που τότε ήταν στα πολύ χαι της

Link to comment
Share on other sites

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος killerknight έγραψε:

 

Χρονολογικα ειναι σωστο που το ποσταρες εδω...... αλλα καλυτερα να εμπαινε στο ηδη υπαρχον thread για το metal

Εδω κυριως βαζουμε τα ''εμπορικα'' και τιος ''φλωριες'' των 80ς??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος killerknight έγραψε:

Και εννοείται metal που τότε ήταν στα πολύ χαι της

Σωστα, ηταν η εποχη που μαζι με  τους Maiden ηταν στα ξεκινηματα τους ιστορικα ονοματα της metal......Ολα τα ειδη της μουσικης ΄΄αντικουλτουρας'' ειχαν ανθιση τοτε, ας ειναι καλα το Πανκ που ταρακουνησε στα τελη των 70ς τη μουσικη βιομηχανια (οχι απο μουσικης πλευρας) και βρηκαν εδαφος ειδη οπως π.χ metal, new wave-goth, indie, alternative κλπ κλπ

Έγινε επεξεργασία - corto maltese
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Δεν είναι τυχαίο ότι τα μεγαλύτερα τέρατα της μέταλ σκηνής ξεκίνησαν τέλη του εβδομήντα με αρχές του ογδόντα, αν εξαιρέσεις κάποιες μπάντες όπως οι black sabbath η ο ένας και μοναδικός, ο αιώνιος Dio που ήταν προγενέστεροι

Έγινε επεξεργασία - killerknight
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και να ποσταρω και μια τριετία των 80s να μη νιώθω εκτός θέματος. Για την ακρίβεια ποζερια

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

??

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Χρονολογικα ειναι σωστο που το ποσταρες εδω...... αλλα καλυτερα να εμπαινε στο ηδη υπαρχον thread για το metal

Εδω κυριως βαζουμε τα ''εμπορικα'' και τιος ''φλωριες'' των 80ς??

πάρε δυο φλωριες να της χαρείς :) 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος killerknight έγραψε:

Και να ποσταρω και μια τριετία των 80s να μη νιώθω εκτός θέματος. Για την ακρίβεια ποζερια

 

 

Αυτοι και κατι αλλοι δεν βγαιναν στη ''σκηνη'' να παιξουν, αν δεν ειχαν περασει δεκα ωρες στο κομμωτηριο και δεν ειχαν βαλει πεντε ''τόνους''  λακ στα μαλλιά  οπως π,χ poison, cinderela, Motley Crue κλπ κλπ......

Link to comment
Share on other sites

Και για να σας κάψω τελείως

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το ξανά έγραψα αλλά δεν πειράζει αν έχει υποτεθεί. Το αξεπέραστο συγκρότημα της ηλεκτρονικής και όχι μόνο μουσικής, όσα χρόνια και να περάσουν παραμένει ένα απο τα λίγα αγαπημένα μου συγκροτήματα, θα μπορούσα να ποστάρω πολααααααα τραγούδια τους απλά ένα για δίγμα.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

πάρε δυο φλωριες να της χαρείς :) 

 

 

 

Ε οχι και φλωροι οι Cure επειδη γιναν λιγο ''εμπορικοι''.....πέρσι στην συναυλια τους  χοροπηδαγα σαν το κατσικι,,,,,,για τους  Cure απαντω με το παρακατω

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει και γω. Όσα κιλά και αν πάρει η φωνή του αλλάζει. Και ναι δε μπορώ να πω φλώρους τους cure. Οιdepeche πάλι φοβεροί αλλά μας την έκαναν τότε στη Μαλακάσα. Και είχα αναγκαστεί να ακούσω όλα τα τραγούδια των puressence πριν έλεος.....

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος killerknight έγραψε:

Και για να σας κάψω τελείως

 

''Εφυγε'' απο τη ζωη ο Dio οπως και αλλοι  ''ησυχοι'' γενικα χαρακτηρες  και αυτος ο Ozzy με οσα εχει κανει, εχει γινει''απεθαντος''?

Link to comment
Share on other sites

θα πεις γούστα είναι αυτά αλλά για εμένα αυτό είναι το κορυφαίο τους τραγούδι, ίσος γιατί με δένει μια ιστορία. ιδιαίτερα το 12'' 

 

 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος killerknight έγραψε:

Είχα πάει και γω. Όσα κιλά και αν πάρει η φωνή του αλλάζει. Και ναι δε μπορώ να πω φλώρους τους cure.

:bigemo_harabe_net-117:

πριν 4 λεπτά, το μέλος killerknight έγραψε:

Οιdepeche πάλι φοβεροί αλλά μας την έκαναν τότε στη Μαλακάσα. Και είχα αναγκαστεί να ακούσω όλα τα τραγούδια των puressence πριν έλεος.....

Ευτυχως τους ειχα δει 2 φορες παλιοτερα, και δεν πηγα....... βαρετοι αυτοι οι puressence

πριν 2 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

θα πεις γούστα είναι αυτά αλλά για εμένα αυτό είναι το κορυφαίο τους τραγούδι, ίσος γιατί με δένει μια ιστορία. ιδιαίτερα το 12''

 

Οντως Χρηστο, ισως το κορυφαιο τους κομματι και για μενα μαζι με primary & play for today ......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...