Jump to content

Ψαροσύνθεση..


chrgeo

Recommended Posts

Καλησπέρα σας συνχομπίστες...

Mπαίνω στην διαδικασία σιγά σιγά να αλλάξω την ψαροσύνθεση στο ενυδρείο των και να φύγω από angelfish και gourami, και να πάω σε κάτι διαφορετικό...

Έχω προλάβει ήδη να πουλήσω gourami και angelfish και μου έχουν μείνει κάτι 20 black phantom tetra, 5 Peper coridoras, 6  SAE,  2 clown loch, 1 albino ansistrus, 2 albino pleco (μικρούς)  

Λέω λοιπόν να κρατήσω τα 20 phantom tetra και τα 5 Peper coridoras και να προσθέσω ένα μεγάλο κοπάδι cardinal tetra, μερικούς oto catfish και σαλιγκαράκια και άμα πάει καλά αργότερα βάζουμε και κανένα δισκάκι (Χλομό άλλα λέμε τώρα) .

Ξέρω πως ποιο πριν τα είχα μπλέξει λίγο και είχα ψάρια που δεν ήταν συμβατά μετάξι τους άλλα τώρα θα το ερευνήσω καλύτερα το θέμα και 

θέλω από εσάς να μου πείτε την άποψη σας για την σύνθεση που σκέφτομαι, και αν έχετε καμιά καλύτερη ιδέα να την ακούσω.

Προς θεού μην μου πείτε για Oscar και άλλα τέτοια θηρία


To ενυδρείο μου :

1) Λίτρα -  400

2) Διαστάσεις  1,70m X 0,40m X 0,60m

3) 30Kg Fluval Stratum

4) DIY led περίπου 25W

Link to comment
Share on other sites

On 23/2/2020 at 5:36 ΜΜ, το μέλος chrgeo έγραψε:

Καλησπέρα σας συνχομπίστες...

Mπαίνω στην διαδικασία σιγά σιγά να αλλάξω την ψαροσύνθεση στο ενυδρείο των και να φύγω από angelfish και gourami, και να πάω σε κάτι διαφορετικό...

Έχω προλάβει ήδη να πουλήσω gourami και angelfish και μου έχουν μείνει κάτι 20 black phantom tetra, 5 Peper coridoras, 6  SAE,  2 clown loch, 1 albino ansistrus, 2 albino pleco (μικρούς)  

Λέω λοιπόν να κρατήσω τα 20 phantom tetra και τα 5 Peper coridoras και να προσθέσω ένα μεγάλο κοπάδι cardinal tetra, μερικούς oto catfish και σαλιγκαράκια και άμα πάει καλά αργότερα βάζουμε και κανένα δισκάκι (Χλομό άλλα λέμε τώρα) .

Ξέρω πως ποιο πριν τα είχα μπλέξει λίγο και είχα ψάρια που δεν ήταν συμβατά μετάξι τους άλλα τώρα θα το ερευνήσω καλύτερα το θέμα και 

θέλω από εσάς να μου πείτε την άποψη σας για την σύνθεση που σκέφτομαι, και αν έχετε καμιά καλύτερη ιδέα να την ακούσω.

Προς θεού μην μου πείτε για Oscar και άλλα τέτοια θηρία


To ενυδρείο μου :

1) Λίτρα -  400

2) Διαστάσεις  1,70m X 0,40m X 0,60m

3) 30Kg Fluval Stratum

4) DIY led περίπου 25W

Προσωπικά δεν θα έμπλεκα δύο είδη από σμηνόψαρα επειδή δεν μου αρέσει αυτό το μπέρδεμα στο μάτι.

Κατά τα άλλα η ψαροσύνθεση που σκέφτεσαι είναι καλή με tetra, cory, oto.

Μπορείς επίσης να μεγαλώσεις και το κοπάδι των cory.

Τώρα για τους δίσκους το συζητάμε.:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...