Jump to content

Τι γλωσσες ξερεται;  

27 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εγω , φυσικα ελληνικα και τωρα μαθαινω αγγλικα(ειμαι C cinior).Aπο του χρονου θα αρχισω και γαλλικα.

Link to comment
Share on other sites

εγω ελληνικα και Αγγλικα(pre lower).του χρονου βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά, ελληνικά είναι οι μητρικές μου.

Μιλάω κάποια λίγα Ισπανικά,αρκετά καλά Γαλλικά (έχω την επάρκεια), και κάτι λίγα Κινέζικα (Mandarin) που όμως δεν μπορώ να γράψω ακόμη.

(Εκτός από Βιολόγος, εργάζομαι σαν μεταφραστής σε Αγγλικά - Γαλλικά σε εξειδικευμένα κείμενα Ιατρικής Βιολογίας και Παλαιοντολογίας.)

Link to comment
Share on other sites

Η ψηφοφορια ειναι εντελως λαθος αφου δεν επιτρεπει την επιλογη πανω απο μιας γλωσσας στην πρωτη ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εκανα γιατι μετα επρεπε να κανω για 3 , 4 κ.τ.λ.Μπορεις να γραψεις αν ναι , πανω απο μια.

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικα και ξεκιναω ιταλικα.Απο προσωπικη μου εμπειρια ειναι πολυ χρησιμο να γνωριζει καποιος εκτος απο αγγλικα, που πλεον θεωρω οτι ειναι η βαση, μια ακομα ξενη γλωσσα.Εχοντας τελειωσει τις σπουδες μου εδω και αρκετα χρονια ξαναγινομαι μαθητης γιατι μου χρειαζονται τα ιταλικα στη δουλεια μου.Προτεινω, λοιπον, στους νεοτερους που ειναι στη διαδικασια των σπουδων να παρουν οσα περισσοτερα "εφοδια" μπορουν, σιγουρα δεν θα πανε χαμενα.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να ψηφισουμε και οι υπολυποι.

Link to comment
Share on other sites

Να ψηφισουμε αλλα τι? αφου παρατηρω πως στην πρωτη ψηφοφορια δεν μπορουμε να επιλεξουμε παραπανω απο μια.Αρα το ολο συστημα δεν ευσταθει.

Link to comment
Share on other sites

Το ειπα και παραπανω αν εκανα για 2 γλωσσες μετα θα επρεπε και για 3 , 4....και παει λεγοντας.Αν θες μπορεις να γραψεις(διμοσιευση)ποσες ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά επαρκώς, Ιταλικά και Ισπανικά απταιστα. Κάτι μου έχει μείνει και από τα Γαλλικά του σχολείου... :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι άπταιστα δεν μιλάω καμία από τις δύο που ξέρω.

Ελληνικά μιλάω μάλλον καλά και Κρητικά (μητρική) σχετικά καλά... :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη γεννηθηκες στην Κρητη;

Link to comment
Share on other sites

Εκτός ότι είναι λάθος η ψηφοφορία λείπει και μία σημαντική γλώσσα .... η μοσχαρίσια που είναι delicious :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Black Tetra Ποντιακά γιατί δεν έβαλες :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Παραληψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι,

Πριν ασχοληθείς με το ποιές ξένες γλώσσες ξέρουμε εμείς, δεν κοιτάς να βελτιώσεις λίγο τα Ελληνικά σου γιατί κάθε λέξη που γράφεις έχει 1-2 λάθη.

Χωρίς παρεξήγηση....εντάξει?

Ovation, too.

Link to comment
Share on other sites

To ξερω πως εχω λαθη απλως γραφω γρηγορα και δεν με αποσχολει αν εχω ορθογραφικα λαθη(μην ξεχναμε πως τωρα παω για γυμνασιο)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και ένας ανορθόγραφος έχει το δικαίωμα να θέση όποια ερωτήματα θέλει.

Και να μην κρίνουμε εάν δεν γνωρίζουμε την αιτία της ανορθογραφίας δεν ήμαστε φιλολογικό φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και ένας ανορθόγραφος έχει το δικαίωμα να θέση όποια ερωτήματα θέλει.

Και να μην κρίνουμε εάν δεν γνωρίζουμε την αιτία της ανορθογραφίας δεν ήμαστε φιλολογικό φόρουμ.

:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Είπα τη γνώμη μου αυθόρμητα...με την προσθήκη: χωρίς παρεξήγηση

Ovation, too.

Link to comment
Share on other sites

Είπα τη γνώμη μου αυθόρμητα...με την προσθήκη: χωρίς παρεξήγηση

Ovation, too.

Άνθρωποι ήμαστε και συμβαίνουν αυτά

Never mind :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:thumbdown:
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...