Jump to content

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα!! :P εχω καποιο προβλημα,εχω 7 δισκους μεσα σε ενα ενυδρειο 600 λιτρων το ενυδρειο ειναι στρωμενο λειτουργει κανονικα, μετα απο κατι δυσαρεστες καταστασεις που ειχα παλιοτερα...(.ισως να θυμαστε καποιο παλιοτερο μου post)...το θεμα ειναι το εξης, αυτος ο δισκος που ειναι στις φωτογραφιες

post-2098-1180124204_thumb.jpg post-2098-1180124256_thumb.jpgpost-2098-1180124305_thumb.jpgφοβαμαι οτι εχει hexamita τρωει κανονικα, δεν κρυβεται ,ολα στις κινησεις του φαινονται κανονικα αλλα εχει λιγο μουντο χρωμα και τα ματια του μου φαινονται λιγο μαυρισμενα και δεν μου φαινεται το σωστοτερο σχημα μεγαλωνοντας. :thumbup::thumbup: μου φαινεται να εχει αρπαξει....λιγο....ενα παλικαρι που με εχει βοηθησει παρα παρα πολυ που απο εκει ψωνιζω μου ειπε οτι εχει αρπαξει και το καλυτερο που εχω να κανω ειναι να το βαλω σε καραντινα στο αλλο ενυδρειο που το εχω ετοιμο....για να μην εξαπλωθει......και να αρχισω θεραπεια με το φαρμακο heχαmita..στο μεγαλο να βαζω στην τροφη την αναλογη ποσοτητα flagyl και να τα ταιζω για 3 μερες μια φορα την ημερα καθε 2 μηνες προλυπτικα......... σο για τις συνθηκες νερου ph 7.0 gh 9 kh 5 nitrite nitrat 0 ammonia <0,01mg/lit με 0,05mg/lit λλαγες νερου 2 φορες την εβδομαδα με α/ο.

ευχαριστω ,πολυ περιμενω την βοηθεια σας........... :hysterical::rasp::rasp::P

Έγινε επεξεργασία - iliascryptic
Link to comment
Share on other sites

Πες μας το ΝΟ3 σε τι επίπεδα είναι .

Και η αμμωνία έχει μικρές διακυμάνσεις ;

Link to comment
Share on other sites

Πες μας το ΝΟ3 σε τι επίπεδα είναι .

Και η αμμωνία έχει μικρές διακυμάνσεις ;

ΤO NO3 ειναι 1mg/l στο κατωτερο σημειο διακυμανσεις στην αμμωνια εχω χρησιμοποιω της tropic marin τεστ και την μια εχω 0.01mg/l και καποιες φορες εχω 0.2mg/lit....ταιζω 1-2 φορες την ημερα σχετικα λιγο.........

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...