Jump to content

Χελωνάκι μικρό


Recommended Posts

Γεια σας,έχω ένα μικρό χελωνάκι εδώ και δύο εβδομάδες και αρχίζω να ανησυχώ επειδή όλη την ημέρα κάθεται σε ένα σημείο χωρίς να κουνιέται,τρώει ελάχιστα και ενώ ο κτηνίατρος μας είπε να την ταΐζουμε δύο φόρες την ημέρα από πέντε μικρούς σβόλους ''Raffy Baby-Gran'' αυτή τρώει μόνο ένα την ημέρα.Επίσης να επισημάνω ότι όταν κάθεται ακίνητη έχει έξω από το καβούκι της,τα χέρια της και το κεφάλι της.Έχει μήπως αρρωστήσει η χελώνα μου ή είναι ακόμη σε χειμερία νάρκη(εάν πέφτουν σε χειμερία νάρκη);Παρακαλώ απαντήστε μου όσο πιο γρήγορα μπορείτε.???

 

 

Σας Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Για τη χελωνακι μιλας;; Εχεις θερμαντηρα στο χωρο του;;; Θερμοκρασια;

Link to comment
Share on other sites

Είναι μικρή χελωνίτσα νερού. Μέσα στο σπίτι έχουμε 22 βαθμούς. Δεν έχω θερμαντήρα στο χώρο που έχω την χελώνα αλλά το περιβάλλον είναι ζεστό.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να βάλεις έναν μικρο θερμαντηρα στο νερό όπως επίσης μια λάμπα ερπετών.

Βαλε μια φωτο απο το ενυδρειακι που το φιλόξενης εάν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το παρακάτω σύνδεσμο για να ενημερωθείς λίγο για τις απαιτήσεις τους.

http://www.feeders.gr/οδηγός-φροντίδας-χελώνας-care-sheet/

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που βλέπω το email  και το χελωνάκι νομίζω ότι το email  μιλάει για μεγάλες χελώνες,ενώ η χελώνα μου τρεις πόντους.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειναι 3 ποντους αλλα γινεται 30.... :) 

Βαλε Φωτο για να ξερουμε για τη πραγμα μιλαμε....

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος Rik έγραψε:

Διάβασε το παρακάτω σύνδεσμο για να ενημερωθείς λίγο για τις απαιτήσεις τους.

http://www.feeders.gr/οδηγός-φροντίδας-χελώνας-care-sheet/

@Rik εχουμε και εδω στο φορουμ πολυ καλο care sheet για χελωνες ?

παντως αφου ο φιλος ειναι σαλονικιος θα τον βολεψει το συγκεκριμενο καταστημα που αναρτησες το οποιο ειδικεύεται σε ''ερπετα'', ειδικα οσον αφορα τροφες, λαμπες, συμπληρωματα κλπ οσο και σε ''πληροφοριες'' βοηθειας ( θελω να πιστευω).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος corto maltese έγραψε:

@Rik εχουμε και εδω στο φορουμ πολυ καλο care sheet για χελωνες ?

παντως αφου ο φιλος ειναι σαλονικιος θα τον βολεψει το συγκεκριμενο καταστημα που αναρτησες το οποιο ειδικεύεται σε ''ερπετα'', ειδικα οσον αφορα τροφες, λαμπες, συμπληρωματα κλπ οσο και σε ''πληροφοριες'' βοηθειας ( θελω να πιστευω).

Μπράβο ρε φιλέ, καλά έκανες και  το αναρτησες, απλα απο το ταμπλετ εχω μια δυσκολία στο να βρω τα προφίλ γιαυτο και αναρτησα εξωτερικο συνδεσμο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...