Jump to content

Προβλημα με καραβιδα


Recommended Posts

Καλησπερα, οι καραβιδα μου εχει να αλλαξει πουκαμισο εδω και 3 μηνες. Ειναι σοβαρο;

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την τρολιά, αλλά...

μήπως απλά ειναι λίγο βρωμιάρα; Ισως να θέλει ταίρι για να έχει κίνητρο να σουλουπωθεί λιγάκι! Είναι και τα μέτρα, και όλοι αφεθήκαμε με τις πυτζάμες...

Ίσως να είναι και λίγο πασάκας και να θέλει καποια να του σιδερώσει!

:hehe:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος dlamprou έγραψε:

Συγγνώμη για την τρολιά, αλλά...

μήπως απλά ειναι λίγο βρωμιάρα; Ισως να θέλει ταίρι για να έχει κίνητρο να σουλουπωθεί λιγάκι! Είναι και τα μέτρα, και όλοι αφεθήκαμε με τις πυτζάμες...

Ίσως να είναι και λίγο πασάκας και να θέλει καποια να του σιδερώσει!

:hehe:

Κριμα γιατι ειναι θυληκο!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Επισης θα ηθελα να ρωτησω κατι ( για να μην ανοιγω νεα θεματα) σε ενα αμερικανικο φορουμ διαβασα πως η golbat blue lobster ( ενα τετοιο ειδος εχω) μπορει να μεινει σε 45 λιτρα με συντροφο. Τι λετε να την ζευγαρωσω;

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος Kleis Gry έγραψε:

Επισης θα ηθελα να ρωτησω κατι ( για να μην ανοιγω νεα θεματα) σε ενα αμερικανικο φορουμ διαβασα πως η golbat blue lobster ( ενα τετοιο ειδος εχω) μπορει να μεινει σε 45 λιτρα με συντροφο. Τι λετε να την ζευγαρωσω;

Οχι σε αυτά τα λίτρα.:)

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω 3 θετικα και 2αρνητικα οταν εχεις μια καραβιδα 

 

Θετικα

 Ειναι πανεμορφη

Τουλαχιστον οπιοι θελουν μια καραβιδα να πανε στα θεματα σου

Ειναι πολυ ωραια εμπειρια.

 

Αρνητικα

Θα σε δαγκωσει αν βαλεις χερι στο ενυδρειο ( το λεω απο προσωπικη εμπειρια)

Δεν εχεις πολες πληροφοριες

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kleis Gry said:

Καλησπερα, οι καραβιδα μου εχει να αλλαξει πουκαμισο εδω και 3 μηνες. Ειναι σοβαρο;

 

Η μπορεί να άλλαξε και να το έφαγε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αφού μπήκες στο τριπάκι ενος είδους δύσκολου για παρέα με άλλα, σκέψου σοβαρά την περίπτωση να στήσεις ένα κατάλληλο ενυδρείο για ένα ζευγάρι. Νομίζω ότι θα αποζημειωθείς για την προσπάθεια και θα μπορείς να κρατάς απογόνους αν όλα πάνε καλά. Προφανώς και δεν έχω εικόνα της παραμέτρου κόστους συντήρησης, ταίσματος κλπ οπότε μην με παρεξηγείς για την προτροπή.

Θέλει πολύ διάβασμα υποθέτω αλλά θα ήταν πολύ ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Display Name έγραψε:

 

Η μπορεί να άλλαξε και να το έφαγε.

 

 

δεν νομιζω καθε μερα την παιρνω το μετρο κα περιμενω να βγει εξω απο τη σπηλια της μολισ βγει την μετραω και εδω και τρεις μηνες μενει στα 7 εκ

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kleis Gry said:

δεν νομιζω καθε μερα την παιρνω το μετρο κα περιμενω να βγει εξω απο τη σπηλια της μολισ βγει την μετραω και εδω και τρεις μηνες μενει στα 7 εκ

Απο όσα έχω διαβάσει, τα μικρά αλλάζουν συχνά το κέλυφός τους. Τα μεγάλα μία φορά περίπου ανα έτος, κατά την αναπαραγωγική τους περίοδο.

Μπορεί να κάνω και λάθος. Μην το εκλάβεις σαν δεδομένο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος dlamprou έγραψε:

Αφού μπήκες στο τριπάκι ενος είδους δύσκολου για παρέα με άλλα, σκέψου σοβαρά την περίπτωση να στήσεις ένα κατάλληλο ενυδρείο για ένα ζευγάρι. Νομίζω ότι θα αποζημειωθείς για την προσπάθεια και θα μπορείς να κρατάς απογόνους αν όλα πάνε καλά. Προφανώς και δεν έχω εικόνα της παραμέτρου κόστους συντήρησης, ταίσματος κλπ οπότε μην με παρεξηγείς για την προτροπή.

Θέλει πολύ διάβασμα υποθέτω αλλά θα ήταν πολύ ενδιαφέρον.

Ενα λεπτο να βολεψω την μια και βλεπουμε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...