Jump to content

Προφιλτρο σε dophin 1400


Akis Gambler

Recommended Posts

Έχω ένα φίλτρο Dophin 1400 σε 400lt τανκ έβαλα ένα προφιλτρο sun sun και όντως η ροή του νερού έχει πέσει τι επιπτώσεις έχω είναι καλύτερο η να το βγάλω 

Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2013 at 11:39 ΠΜ, το μέλος symvoulos έγραψε:

προφίλτρα υπάρχουν διάφορα στο εμπόριο. Η λύση που είπε ο bouboulas είναι η πιο οικονομική, από εκεί και πέρα φαντάσου σε μικρογραφία κάτι σαν το φιλτράκι βενζίνης στα παλιά οχήματα. η δουλειά του είναι να κρατάει μόνο τα μεγάλα κομμάτια για να μην "μπουκώνει" το σφουγγάρι.Το μειονέκτημα που προκύπτει είναι ότι μειώνει την ροή του νερού.

Στην τελική νωμίζω ότι με ένα απλό τούλι όπως είπε και ο bouboulas θα πετύχεις περισσότερα και χωρίς κόστος

Καλημέρα γενικά με το θέμα θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Έχω ένα φίλτρο Dophin 1400 και του έβαλα ένα προφιλτρο sun sun όντως μειώθηκε η ροή είναι καλύτερα η χειρότερα μιας και το φίλτρο με καλυπτει.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Akis Gambler έγραψε:

Καλημέρα γενικά με το θέμα θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Έχω ένα φίλτρο Dophin 1400 και του έβαλα ένα προφιλτρο sun sun όντως μειώθηκε η ροή είναι καλύτερα η χειρότερα μιας και το φίλτρο με καλυπτει.ευχαριστω

Ξέχασα να αναφέρω ότι το τανκ είναι 420lt

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εβαλες ??

Μπορεις να βαλεις μια φωτο??

 

ps το ερωτημα σου διαχωριζεται και μεταφερεται σε νεο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...