Jump to content

Καθοδήγηση για tropheus


Giannis_4

Recommended Posts

Κοίτα η μοναδική περίπτωβση για να μην πάω στα kasanga red moorii είναι να μην βρω καποιον να μου τα φέρει. Τώρα (και χωρίς να θέλω να κάνω κάποια διαφήσμιση) τα βρήκα μέσω γνωστού κουνιαδος τριτοξάδερφου κλπ κλπ που έχει petshop στο περαμα και μου είπε οτι μπορεί να τα φέρει στα 35ευρώ το ένα αλλά τουλάχιστον 10τεμάχια. Ο ενδιασμός μου ότι δνε έχω αγοράσει ποτέ απο το συγκεκριμένο κατάστηα, απλά είναι γνωστος γνωστου... α;θαψλθβδεσιγν μου είπε για 30κομμάτια..εντάξει μην ξεσπιτωθούμε κιόλας...Η τελευταία κίνηση είναι από aquario όπου περιμένω απάντηση αν μπορεί να τα φέρει. Μουθ είπαν τα παιδιά ότι αν τους πει ο προμηθευτής ότι μπορεί να τα φέρει μπορεί να φέρει και δύο τεμάχια (άλλο αν εχω διαβάσει ότι πανε 10-15+ κομμάτια). τώρα απο εξωτερικό, τα βρήκα προχτές ετοιμοπαράδοτα (που τώρα δεν είναι) απο αμερική, είχε 13 κομμάτια ο τύπος τα έστελνε ελλάδα, αλλά μου είπε μετά το lockdown. Λαικιστή τα νευρα μου τσαντάλια :P 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20200408_104123.thumb.jpg.801da02a9f4e5512f5d5d759c15f5c64.jpg

Απλά να δείξω μερικά από τα είδη τροφεους της λιμνης... ? ? ? 

 

Δυστυχώς αυτό είναι το πρόβλημα με την χώρα μας.. Είμαστε λίγο πίσω σε ότι αφορά τα ψάρια.. Φυσικά δεν γνωρίζω εάν υπάρχει και το ανάλογο ενδιαφέρον ώστε να αξίζει στα μαγαζιά να φέρουν πολλά είδη τροφεους. 

Θα πρότεινα αφού κάνεις την έρευνα σου, όπου καταλήξεις να σιγουρευτείς ότι θα μπορείς να πάρεις τουλάχιστον 12 ψάρια και αν είναι μικρά σε ηλικία θα έλεγα τουλάχιστον 15(ιδανικα 25). 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...