Jump to content

ectodus descampsii αυγά sos


tzole

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους,ενώ τάιζα τα ψαράκια μου μια θηλυκιά χωρίς να έχω καταλάβει ότι ήταν μπουκωμένη άρχισε και έτρωγε και έσπασε τα αυγά τις και κατάφερα και έβγαλα με αποχη 4,2 ροζ και 2 πράσινο άσπρα κάπως,σώνεται τίποτα?ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tzole έγραψε:

καλησπέρα σε όλους,ενώ τάιζα τα ψαράκια μου μια θηλυκιά χωρίς να έχω καταλάβει ότι ήταν μπουκωμένη άρχισε και έτρωγε και έσπασε τα αυγά τις και κατάφερα και έβγαλα με αποχη 4,2 ροζ και 2 πράσινο άσπρα κάπως,σώνεται τίποτα?ευχαριστω!

Καλά έχεις Ectodus και δεν ανέβασες φώτο;;;;

Είναι η πρώτη φορά που μπουκωνεται; ίσως είναι αμαθη ακόμα..

Τα άσπρα είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν είναι γονιμοποιημενα. Τα άλλα 2 ίσως. Αν έχεις tumbler ίσως να μπορέσεις να τα σώσεις αν και όσες φορές έβγαλα αυγά τις πρώτες μέρες ποτέ δεν γονιμοποιηθηκαν.  Συνήθως θέλει τις τελευταίες μέρες πριν τα βγάλει από μόνο του το θηλυκό. Δηλαδή στην περίπτωση σου μετά από 2-2,5 περίπου βδομάδες. 

Γνώμη μου πάντως είναι αν τα ψάρια ειναι σε species ενυδρείο να τα αφήσεις μόνα τους. ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος adlib έγραψε:

Καλά έχεις Ectodus και δεν ανέβασες φώτο;;;;

Είναι η πρώτη φορά που μπουκωνεται; ίσως είναι αμαθη ακόμα..

Τα άσπρα είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν είναι γονιμοποιημενα. Τα άλλα 2 ίσως. Αν έχεις tumbler ίσως να μπορέσεις να τα σώσεις αν και όσες φορές έβγαλα αυγά τις πρώτες μέρες ποτέ δεν γονιμοποιηθηκαν.  Συνήθως θέλει τις τελευταίες μέρες πριν τα βγάλει από μόνο του το θηλυκό. Δηλαδή στην περίπτωση σου μετά από 2-2,5 περίπου βδομάδες. 

Γνώμη μου πάντως είναι αν τα ψάρια ειναι σε species ενυδρείο να τα αφήσεις μόνα τους. ?

δεν έχω δυστυχώς tumbler και δεν είναι species αλλα έχω cyprichromis και compressiceps μαζι,(1.20x45)μικος πλατος

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος tzole έγραψε:

δεν έχω δυστυχώς tumbler και δεν είναι species αλλα έχω cyprichromis και compressiceps μαζι,(1.20x45)μικος πλατος

Αφού δεν υπάρχει tumbler φίλε τότε πολύ δύσκολα να τα καταφέρουν. Όπως σου είπα, θα πρότεινα να τα αφήσεις να δεις τι θα κάνουν μόνα τους. 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά γεννάνε;Έχεις ενδιαφέρον ψαροσυνθεση!Συμπλήρωσε μια μέρα την φόρμα παρουσιασης κ ανέβασε το στο φόρουμ να το χαζεψουμε... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...