Jump to content

Γιαλα με φυτα


Recommended Posts

Ένα βαζω-γιαλα που βρήκα σε ενα ντουλάπι του σπιτιου, ένα παλιό φοτιστικο μπάνιου το οποίο εβγαλα το ντουι και το γιαλι που ειχε και έβαλα μερικα led .Ένα κομμάτι ανοξιδοτη λαμαρίνα για βαση. Ένας φορτιστής από ασιρματο τηλέφωνο για να τροφοδοτει τα led, λίγη χαλαζιακη αμος, λίγες πετρες που βρήκα στων κήπο και κάνω δύο φυτά που έβγαλα από το ενυδρείο μου. Και έτοιμο τ φοτιστικο για το κομοδίνο μου. 

 Είναι λίγο αδιό αλλά δεν είχα πολλά φυτά.

Screenshot_20200409-191720_Gallery.jpg

Screenshot_20200409-191842_Gallery.jpg

Screenshot_20200409-191736_Gallery.jpg

Screenshot_20200409-191532_Gallery.jpg

Screenshot_20200409-191926_Gallery.jpg

  • love 2
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο. Ειδικα το φωτιστικο πολυ ομορφο. Η καραντινα μας εκανε ολους δημιουργικους. Τι φυτα εβαλες προς το παρον;

Έγινε επεξεργασία - George K
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!! Όταν θα βρεις και άλλα φυτά να το προσθέσεις να γίνει τέλειο! προσεχε με την φωτοπεριοδο να μην σου γεμίσει άλγες!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος George K έγραψε:

Πολυ ωραιο. Ειδικα το φωτιστικο πολυ ομορφο. Η καραντινα μας εκανε ολους δημιουργικους. Τι φυτα εβαλες προς το παρον;

Πίσω μια vellinseria sp. Natans, μροστα έχω βάλει καποιες ριζες  eleocharis ωστε να απλώσει σαν χλοοτάπητα και πάνω κερατοφιλο και limnobium laevignatum  και σκευτομε να βαλω και μια anubia nana πάνω στης πέτρες 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος panos nts έγραψε:

Ωραίος!! Όταν θα βρεις και άλλα φυτά να το προσθέσεις να γίνει τέλειο! προσεχε με την φωτοπεριοδο να μην σου γεμίσει άλγες!!

Ναι οταν αφήσουν ελεύθερη την κυκλοφορία θα πάω στο πατρικό μου θα βγάλω εκεί έχω αρκετά φυτα 

Λέω να το αφήνω στης 7 ώρες για αρχή.  Τα φυτά ήταν σε ενυδρείου που φοτιζοταν 9 ώρες με led φοτισμο 36lm/l 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ θα μπορούσα να βάλω κάποιο ζωντανό η Όχι το δοχείο είναι 17χ17χ35 λογικά είναι περίπου 10 λιτρα 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραιότατο.

Ramshorn ίσως; Η ένα ωραίο Nerite;

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος dlamprou έγραψε:

Ωραιότατο.

Ramshorn ίσως; Η ένα ωραίο Nerite;

Θα δοκιμάσω  με ramshon που έχω μπολικα  αφου στρώσει  

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία δουλειά!  Εντυπωσιακό και πρωτότυπο! 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...