Jump to content

Πρώτη αναπαραγωγή Μονομάχων -Από τα αυγά στην εκκόλαψη


elatos

Recommended Posts

Εχεις μεγαλη εμπειρια με τις αναπαραγωγες. Για σενα θα ειναι παιχνιδακι να μεγαλωσεις τα μικρα :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, natateo said:

Εχεις μεγαλη εμπειρια με τις αναπαραγωγες. Για σενα θα ειναι παιχνιδακι να μεγαλωσεις τα μικρα :)

 

Μπα, μην το λες!
έχω μία εμπειρία με τα killifish αλλά μέχρι εκεί.
Τώρα έχω θέμα όμως, δεν έχω Infusoria για να ταΐσω τις πρώτες τους μέρες, μόνο vinegar Eel και για αργότερα Δάφνιες που δεν ξέρω αν τις προτιμάνε κιόλας.
Ίδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβε η Ναταλία με τα λεγόμενα της!! χαχα

Για την τροφή μην σκας αν ειναι φυτεμενο τότε θα εχει ηδη ινφουσόρια. Ευτυχως με τα betta είναι διαφορετικά με τα κίλιφις και μπορούνε να φάνε νεοεκκολαπτόμενη αρτέμια! Οπότε χτύπα εκεί! ;) 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος elatos έγραψε:

 

Μπα, μην το λες!
έχω μία εμπειρία με τα killifish αλλά μέχρι εκεί.
Τώρα έχω θέμα όμως, δεν έχω Infusoria για να ταΐσω τις πρώτες τους μέρες, μόνο vinegar Eel και για αργότερα Δάφνιες που δεν ξέρω αν τις προτιμάνε κιόλας.
Ίδωμεν!

τα grindal που τα πηγες; ειχες, θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για την επιτυχία σου δεν είναι και ότι πιο ευκολο. Έχω δει σε βιντεάκια στο youtube ότι ταιζουν τα νεογέννητα με αρεομενο σε νερό κρόκο βραστού αυγού. Να σε ρωτήσω και κάτι μια και πέρασες αυτό το στάδιο. Χτες έβαλα τη θηλυκιά στο χώρο του αρσενικού και σήμερα την ελευθερωσα. Τη φωλιά την έχει ετοιμάσει o αρσενικος κάτω από ένα φύλλο cattapa. Η θυληκια έχει βγάλει τις ρίγες στα πλευρά της αλλά πεφτει πολύ κυνηγητό και όταν δεν την κυνηγάει αυτή είναι ζαρωμένη σε μια γωνιά. Να τα αφήσω; Υπάρχει περίπτωση να ζευγαρώσουν η να τα χωρίσω;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, natateo said:

τα grindal που τα πηγες; ειχες, θυμαμαι


είχα ξεμείνει από φαγητό στην αρχή της καραντίνας και έπεσα στην ανάγκη να τα τηγανίσω! ?

λόγω μεγάλης απουσίας μου πέρυσι το καλοκαίρι, αυτή και άλλες καλλιέργειες καταστράφηκαν.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Αλεξανδρος Χατζηπαντελης said:

Μπράβο για την επιτυχία σου δεν είναι και ότι πιο ευκολο. Έχω δει σε βιντεάκια στο youtube ότι ταιζουν τα νεογέννητα με αρεομενο σε νερό κρόκο βραστού αυγού. Να σε ρωτήσω και κάτι μια και πέρασες αυτό το στάδιο. Χτες έβαλα τη θηλυκιά στο χώρο του αρσενικού και σήμερα την ελευθερωσα. Τη φωλιά την έχει ετοιμάσει o αρσενικος κάτω από ένα φύλλο cattapa. Η θυληκια έχει βγάλει τις ρίγες στα πλευρά της αλλά πεφτει πολύ κυνηγητό και όταν δεν την κυνηγάει αυτή είναι ζαρωμένη σε μια γωνιά. Να τα αφήσω; Υπάρχει περίπτωση να ζευγαρώσουν η να τα χωρίσω;


Είμαι παντελώς άσχετος, τώρα μαθαίνω, όποτε μην σε πάρω στο λαιμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...