Jump to content

Εσωτερικό Power Filter


concarp9

Recommended Posts

Καλησπέρα ομάδα, ψάχνω για εσωτερικό power filter, όπως στην φωτογραφία, για ενυδρείο 22lt. Θα ήθελα να έχει και ειδική θέση για να τοποθετήσω siporax, γνωρίζετε κάποιο φίλτρο από κάποια αξιόπιστη μάρκα;?

TTLIFE-High-Power-Air-Pump-Submersible-Air-Compressor-for-Aquarium-Super-Biological-Aquarium-Internal-Filter-Pump.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κλαησπέρα σου! Τέτοι φίλτρο όπως φαίνεται στην φώτο;; Το απόγευμα κάτι είδα στον μυσιρλι, αλλά νομίζω όλοι έχουν τέτοιου τύπου φίλτρα. Γιατί όχι ένα εσωτερικό κλασσικό φίλτρο; Βασικά τι εννοείς με τον όρο power filter;;; Προσωπικά πρώτη φορά το ακούω

Έγινε επεξεργασία - GVC
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος GVC έγραψε:

Κλαησπέρα σου! Τέτοι φίλτρο όπως φαίνεται στην φώτο;; Το απόγευμα κάτι είδα στον μυσιρλι, αλλά νομίζω όλοι έχουν τέτοιου τύπου φίλτρα. Γιατί όχι ένα εσωτερικό κλασσικό φίλτρο; Βασικά τι εννοείς με τον όρο power filter;;; Προσωπικά πρώτη φορά το ακούω

Καλημέρα φίλε μου! Είχα διαβάσει ότι ο συγκεκριμένος τύπος φίλτρου είναι πολύ πιο εύκολος στην συντήρηση από τα κλασσικά φίλτρα και κάνοντας μια αναζήτηση στο ίντερνετ για τα είδη φίλτρων που υπάρχουν έπεσα πάνω σε αυτόν τον όρο και εν τέλη ήταν αυτό που έψαχνα για πολύ καιρό και δεν ήξερα πως λέγεται. Είδες στον Μισιρλή κάτι τέτοιο; Εγώ όσο και να ψάχνω δεν μπορώ να βρω τίποτα στην ελληνική αγορά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Απλά είναι όντως. Οκ για την ορολογία δεν το είχα προσεξει ότι ανφέρονται έτσι μέχρι να ρίξει το αποτέλεσμα αναζήτησης ο @Eirhnaios.Αλλά και πάλι ρε παιδιά για 22lt στήλη, μήπως ξεσηκώνει τον κόσμο κάτι τέτοιο;;Από ότι είδα είναι και το μικρότερο της σειράς aquel καιδηλώνει ονομαστική τιμή 500lt/h. Μήπως ν απήγαινε ο άνθρωπος σε κάτι ακόμα πιο μικρό;;Ένα εσωτερικό φιλτράκι με 200lt/h άντε 250lt/h;;;Δεν νομίζω ότι είναι και πιο δύσκολα στην συντήρηση/καθαρισμό τα εσωτερικά φίλτρα..

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε ειναι μεγαλη η ροη αλλα δν νομιζω να εχεις θεμα ασε που μπορεις να μπουκωσεις λιγο παραπανω υλικο φιλτρανσης και να μειωσεις την ροη

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...