Jump to content

Ποιό λίπασμα να χρησιμοποιήσω?


Vangok71

Recommended Posts

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει ένα υγρό λίπασμα για λίγα φυτά ώστε να μην επιβαρύνει τη βιολογία μου, έχω, δίσκους 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος Vangok71 έγραψε:

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει ένα υγρό λίπασμα για λίγα φυτά ώστε να μην επιβαρύνει τη βιολογία μου, έχω, δίσκους 

Ενα γενικο, πχ seachem flourish ή Easy life profyto

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ κατέληξα σε αυτό. Βάζω λίγο λιγότερο απο συνηστώμενη ποσότητα για να αποφύγω άλγες. Με αυτό το πέτυχα. Με της Seachem και της tropica δεν είχα καταφέρει να βρω την αναλογία ώστε να μην μου προκαλούνται άλγες..βαρέθηκα κάποια στιγμή και κατέληξα σε αυτό.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος GVC έγραψε:

Καλημέρα! Εγώ κατέληξα σε αυτό. Βάζω λίγο λιγότερο απο συνηστώμενη ποσότητα για να αποφύγω άλγες. Με αυτό το πέτυχα. Με της Seachem και της tropica δεν είχα καταφέρει να βρω την αναλογία ώστε να μην μου προκαλούνται άλγες..βαρέθηκα κάποια στιγμή και κατέληξα σε αυτό.  

Aυτο, που βρηκες ειναι πανακριβο!!!! Λεει 5μλ για 15λ νερου... Δηλ  στο "μεγαλο" ενυδρειο μου πρεπει να ριχνω... 40 μλ!!!!!! καθε εβδομαδα! Σε 3-ς εβδομαδες πανε 7 €.....

Και δεν βρηκα και τι περιεχει αναλυτικα. Χρυσο; :):):)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, natateo said:

Aυτο, που βρηκες ειναι πανακριβο!!!! Λεει 5μλ για 15λ νερου... Δηλ  στο "μεγαλο" ενυδρειο μου πρεπει να ριχνω... 40 μλ!!!!!! καθε εβδομαδα! Σε 3-ς εβδομαδες πανε 7 €.....

Και δεν βρηκα και τι περιεχει αναλυτικα. Χρυσο; :):):)

:bigemo_harabe_net-163::bigemo_harabe_net-163::bigemo_harabe_net-163::bigemo_harabe_net-163:

Τώρα αυτό με το 5ml/15lt νερού;;;Μάλλον έκανα πατάτα εγώ και έβαλα άλλο της ίδιας σειράς. Μην βαράτε καλέ..Έχει παντως και συσκευασία 2.5lt για τους large :P IMG_3867.thumb.jpg.56b05e69e0b5250a7e0bb3a4eae14740.jpg

IMG_3866.jpg

Έγινε επεξεργασία - GVC
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...