Jump to content

Χρυσοψαράδικο


Recommended Posts

Τελικά το ψάρι δεν τα κατάφερε. Πρώτη απώλεια στο ενυδρείο μου μετά από δύο χρόνια. Το ψάρι ήταν τρεισιμιση ετών και είχε θεματακια ειδικά με τη νυκτικη κύστη του από την αρχή. Δυστυχώς δεν κατάφερα να το κρατήσω ζωντανό. Το είχα από τέσσερα εκατοστά. Τώρα αν ήταν και από τα αυγά η κάποια λοίμωξη δε μπορώ να το ξέρω ....

IMG_20210930_163157.jpg

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορη η εξέλιξη. Κρίμα ρε γαμώτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Οι κεφτέδες μου σε μια πλαϊνή λήψη. Το πλαϊνό τζάμι του ενυδρείου έχει μήκος 45 εκατοστά.  Οπότε από αυτό μπορείτε να καταλάβετε πόσο μεγάλα έχουν γίνει.    

IMG_20211023_160215.jpg

  • Like 2
  • love 2
Link to comment
Share on other sites

Πηρες και υφος :D κλεισε τα παντζούρια, να μην φαινεσαι, να εχει φως μονο στο ενυδρειο :P

Για τηγανι ειναι τα ομορφα! Με την καλη εννοια!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Πηρες και υφος :D κλεισε τα παντζούρια, να μην φαινεσαι, να εχει φως μονο στο ενυδρειο :P

Για τηγανι ειναι τα ομορφα! Με την καλη εννοια!

Μα να μη φανεί και η λάμψη μου??

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερινές φωτογραφίες από τα τερατακια μου !!!

IMG_20211106_184438.jpg

IMG_20211106_184433.jpg

IMG_20211106_184428.jpg

  • Like 2
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Μετά από αρκετούς μήνες ανεβάζω ένα βίντεο του ενυδρείου μου. Τα ψάρια μου έχουν μεγαλώσει (ειδικά το ένα έχει γίνει τέρας), όμως πλέον το ενυδρείο μου έχει γίνει αποθήκη.....δεν έχω θέμα με τις μετρήσεις, πρέπει όμως να αρχίσω τη μετεγκατάσταση κάποιων εκ των ψαριών μου. Θεωρώ ότι το ενυδρείο θα πρέπει να μείνει με max 5-7 ψάρια. Εντωμεταξύ ανά διαστήματα μου έρχονται και κάποιες ιδέες να το σπρώξω και να πάνε όλα με τα ΚΟΙ στη μεγαλύτερη λίμνη που ελπίζω να είναι έτοιμη αρχές με μέσα Οκτωβρίου...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα αρχικά τουλάχιστον να αφαιρέσω μερικά ψάρια από το ενυδρείο. Έτσι ξεκίνησα να τα βάλω στο νέο τους σπίτι σε μια εκ των λιμνών του Εθνικού κήπου 

IMG_20220817_113452.jpg

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Και δυο φωτογραφίες από το νέο τους σπίτι 

IMG_20220817_113356.jpg

IMG_20220817_113350.jpg

  • wow 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/8/2022 at 8:56 ΠΜ, το μέλος killerknight έγραψε:

Μετά από αρκετούς μήνες ανεβάζω ένα βίντεο του ενυδρείου μου. Τα ψάρια μου έχουν μεγαλώσει (ειδικά το ένα έχει γίνει τέρας), όμως πλέον το ενυδρείο μου έχει γίνει αποθήκη.....δεν έχω θέμα με τις μετρήσεις, πρέπει όμως να αρχίσω τη μετεγκατάσταση κάποιων εκ των ψαριών μου. Θεωρώ ότι το ενυδρείο θα πρέπει να μείνει με max 5-7 ψάρια. Εντωμεταξύ ανά διαστήματα μου έρχονται και κάποιες ιδέες να το σπρώξω και να πάνε όλα με τα ΚΟΙ στη μεγαλύτερη λίμνη που ελπίζω να είναι έτοιμη αρχές με μέσα Οκτωβρίου...

 

 

Τι ωραία να βλέπεις τα χρυσόψαρα όπως πρέπει να είναι.😍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...