Jump to content

Recommended Posts

Η σημεριμενη μου ερωτηση: αληθευουν οσα βλεπω στο youtube σχετικα με no filter no heater no co2 no ferts no no no; ενοοω γινεται να φτιαξω ενα ενυδρειο 16 λιτρα με καλο ενεργο υποστρωμα και απο πανω χαλικι να εχω μονο  πολυ καλο φωτισμο ( απο εξοπλισμο ) παρα πολλα φυτα διακοσμιση  και μεσα να εχω γαριδες;

Link to comment
Share on other sites

πριν 47 λεπτά, το μέλος Kleis Gry έγραψε:

Η σημεριμενη μου ερωτηση: αληθευουν οσα βλεπω στο youtube σχετικα με no filter no heater no co2 no ferts no no no; ενοοω γινεται να φτιαξω ενα ενυδρειο 16 λιτρα με καλο ενεργο υποστρωμα και απο πανω χαλικι να εχω μονο  πολυ καλο φωτισμο ( απο εξοπλισμο ) παρα πολλα φυτα διακοσμιση  και μεσα να εχω γαριδες;

Γινεται, αλλά δεν ειναι τόσο ευκολο οσο φαινεται.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται όμως απαιτεί εμπειρία πολύ χρόνο και προσοχή γιατί μπορεί εύκολα να ανατραπεί σε μικρά ενυδρεία.

 

Ένα ώριμο ενυδρείο >30L με πολλά υγιη φυτά και γρηγορης ανάπτυξης μπορεί να συντηρήσει έναν μονομάχο άνετα χωρίς φίλτρο κλπτ και ισως με πολύ αραιές αλλαγές νερού.

 

Το δοκίμασα μερικές φορές αλλά είναι πάρα πολύ στρεσογόνο γιατί συνεχώς πρέπει να έχεις το νου σου στις μετρήσεις! Και κάθε φορά που σου μπαίνει η ιδέα μετράς.

 

Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει αν δεν συντρέχει λόγος να μην υπάρχει φίλτρο 

Έγινε επεξεργασία - hms
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...