Jump to content

Καταλληλο στησιμο για ζευγαρι Mikrogeophagus Ramirezi


Recommended Posts

Καλησπερα 

Θελω να στησω ενα οσο το δυνατον καταλληλοτερο ενυδρειο-βιοτοπο για ενα ζευγαρι mikrogeophagus ramirezi εχω διαβασει καποια βασικα ομως θελω να σας ρωτησω αν καποιος απο σας το εχει επιδιωξει ή ξερει περισσοτερες λεπτομερειες για το πώς μπορει αυτο να επιτευχθει ωστε να ειναι πιο κοντα στο φυσικο του περιβαλλον εχω χωρο για ενα ενυδρειο 50-60x30x30-40. Για φιλτρο ειμαι αναμεσα στο fluval 106 και 207 και τα 2 ρυθμιζονται για μικροτερη ροη αν χρειαστει 

Έγινε επεξεργασία - Διονυσης Μηλια
Link to comment
Share on other sites

Μπεζ άμμος

Ξύλα

Ελάχιστες πέτρες

Φυτά

Αρκετά ξερά φύλλα

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτα εβλεπα τωρα ολο το απογευμα απο φυτα βρηκα αυτα 

Phyllanthus Fluitans, Egeria Densa, Pistia Stratiotes, Ceratophyllum Demersum, Salvinia Auriculata, Sagittaria Subulata, Hydrocotyle Leucocephala, Myriophyllum Aquaticum, Lemna minör, Echinodorus sp., Cabomba Aquatica, Pistia Stratiotes, Mayaca Fluviatilis

οποτε φωτισμος δυνατος δε νομιζω να χρειαζεται τα ξυλα χρειαζεται να ειναι καποια συγκεκριμενα ή κανουν και τα driftwood? 

Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2020 at 11:10 ΜΜ, το μέλος Διονυσης Μηλια έγραψε:

Αυτα εβλεπα τωρα ολο το απογευμα απο φυτα βρηκα αυτα 

Phyllanthus Fluitans, Egeria Densa, Pistia Stratiotes, Ceratophyllum Demersum, Salvinia Auriculata, Sagittaria Subulata, Hydrocotyle Leucocephala, Myriophyllum Aquaticum, Lemna minör, Echinodorus sp., Cabomba Aquatica, Pistia Stratiotes, Mayaca Fluviatilis

οποτε φωτισμος δυνατος δε νομιζω να χρειαζεται τα ξυλα χρειαζεται να ειναι καποια συγκεκριμενα ή κανουν και τα driftwood? 

Hydrocotyle Leucocephala - εξω. Δυσκολο φυτο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...