Jump to content

Μου πεθαίνουν τα σαλιγκάρια!!!


Recommended Posts

Καλησπερα παιδιά από τότε που εφτιαξα το ενυδρειο ειχα καποια σαλιγκάρια ''λαθρομεταναστες'' αλλα μου αρεσουν ειναι κοκκινα με μπρονζε καβουκι ?

το προβλημα ειναι οτι παρότι ζευγαρωνουν συνεχεια (κατι οχι και τοσο επιθυμητό) αφότου μεγαλώσουν λίγο εχω παρατήρηση οτι αιωρουντε στο ενυδρείο και πεθαίνουν

 

λέτε να υπαρχει καποιο προβλημα με το νερό ? να μην βρίσκουν τροφη? 

η γαρίδες και τα guppy ειναι μέσα στη τρελή χαρά δραστήρια και τρώνε κανονικά (η γαρίδες ξανά γεννησαν )

αν ξέρει κάνεις ας βοηθήσει

 

 

IMG_20200504_135446.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος lula69 έγραψε:

Καλησπερα παιδιά από τότε που εφτιαξα το ενυδρειο ειχα καποια σαλιγκάρια ''λαθρομεταναστες'' αλλα μου αρεσουν ειναι κοκκινα με μπρονζε καβουκι ?

το προβλημα ειναι οτι παρότι ζευγαρωνουν συνεχεια (κατι οχι και τοσο επιθυμητό) αφότου μεγαλώσουν λίγο εχω παρατήρηση οτι αιωρουντε στο ενυδρείο και πεθαίνουν

 

λέτε να υπαρχει καποιο προβλημα με το νερό ? να μην βρίσκουν τροφη? 

η γαρίδες και τα guppy ειναι μέσα στη τρελή χαρά δραστήρια και τρώνε κανονικά (η γαρίδες ξανά γεννησαν )

αν ξέρει κάνεις ας βοηθήσει

 

 

IMG_20200504_135446.jpg

Δεν νομίζω να φτεει το νερο γιατι πρώτες θα παιθεναν οι γαριδες πολύ περίεργο εγώ έχω βάλει σαλιγκάρια σε αστροτο ενυδρείο και δεν έπαθαν τίποτα σε όλο το στροσιμο επεισεις έχω σαλιγκάρια σε ενα βαζω χωρίς φιλτρο μόνο λίγα φυτά και αλαγη νερου οπότε θειμαμε τροφή ποτε και είναι μια χαρα αποκλιεται το νερό και η τροφή 

Link to comment
Share on other sites

Λαθρεπιβάτες είναι πιο δόκιμος όρος δεν νομίζω πως μεταναστεύουν με τη θέληση τους ? 

 

Έχεις μετρήσεις του νερού ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 44 λεπτά, το μέλος hms έγραψε:

Λαθρεπιβάτες είναι πιο δόκιμος όρος δεν νομίζω πως μεταναστεύουν με τη θέληση τους ? 

 

Έχεις μετρήσεις του νερού ?

έχεις δίκιο αλλά το άλλο ειναι της ΄΄μόδας΄΄ χαχ

οχι δεν εχω μετρήσει τη πρεπει να πάρω  

Έγινε επεξεργασία - lula69
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...