Jump to content

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να μου πείτε εάν ξέρετε κάποιο κατάστημα το οποίο πουλάει θαλάσσιες χελωνες. Δεν ψάχνω κάποιο rare είδος, δηλαδή να ξεφεύγει η τιμή. Θα με διευκολύνε να είναι Αθήνα και να μπορώ να το παραλάβω από το κατάστημα 

Ευχαριστώ!! 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εσυ...... ή μας δουλευεις ή εχεις ολική άγνοια περι Θαλασσιας χελωνας ως τι ειναι ακριβως.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα άγνοια απλά περιέγραψα πολύ απλά το τι αναζητώ, ισως όντως να ήταν κακός ο τρόπος που το είπα αλλά άθελά μου. Δεν καταλαβαίνω για ποιο πράγμα αναφέρεσαι φίλε μου, δηλαδή άμα είναι κακό να είναι η θαλάσσια χελώνα ως κατοικίδιο ή ότι ίσως νομίζω ότι είναι παιχνιδι. Ψάχνω κάποιο pet shop επειδή με όποιο έχω επικοινωνήσει έχει μόνο αξεσουάρ, τροφές κτλ. Έχω ήδη τον περισσότερο εξοπλισμό που χρειάζομαι για την θαλάσσια χελώνα, απλά τώρα το μόνο που μου λείπει είναι το ζωάκι. 

Επίσης, ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διαθέτεις για να απαντήσεις στο post αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος R K έγραψε:

Δεν θα έλεγα άγνοια απλά περιέγραψα πολύ απλά το τι αναζητώ, ισως όντως να ήταν κακός ο τρόπος που το είπα αλλά άθελά μου. Δεν καταλαβαίνω για ποιο πράγμα αναφέρεσαι φίλε μου, δηλαδή άμα είναι κακό να είναι η θαλάσσια χελώνα ως κατοικίδιο ή ότι ίσως νομίζω ότι είναι παιχνιδι. Ψάχνω κάποιο pet shop επειδή με όποιο έχω επικοινωνήσει έχει μόνο αξεσουάρ, τροφές κτλ. Έχω ήδη τον περισσότερο εξοπλισμό που χρειάζομαι για την θαλάσσια χελώνα, απλά τώρα το μόνο που μου λείπει είναι το ζωάκι. 

Επίσης, ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διαθέτεις για να απαντήσεις στο post αυτό. 

 

Μπορείς να παραθέσεις μια φωτογραφία από το είδος της χελώνας που θέλεις?

Καλησπέρα και από εμενα..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 

Δεν μπορώ να πω ότι έχω κάποια προτίμηση, όλα τα ειδη έχουν και κάτι διαφορετικό που μου αρέσει 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος R K έγραψε:

Καλησπέρα! 

Δεν μπορώ να πω ότι έχω κάποια προτίμηση, όλα τα ειδη έχουν και κάτι διαφορετικό που μου αρέσει 

 

Μιλάμε για θαλασσινό ενυδρείο? Για γλυκο?

Και όταν λες ότι έχεις τα υλικα? Θέλεις να μας αναλύσεις τα υλικά αυτα?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Με πιάνεις λίγο αδιάβαστω αλλά νομίζω για γλυκού νερού ψάχνω.

Έχω αγοράσει:

Λάμπα uvb

Λάμπα heat spot 

Θερμόμετρο ενυδρείου και θέλω να πάρω και ένα ψηφιακό για το 'νησάκι' 

Συμπλήρωμα για υγιεινό κέλυφος 

Αντιχλωριακο 

Γιαλινο ενυδρείο 

Πέτρα ασβεστίου 

 

Αυτά είναι που έχω, τα έχω προμηθευτεί εννοείτε από Pet Shop. Επίσης θα πάρω και ένα φίλτρο νερού. 

 

Link to comment
Share on other sites

Η χελώνα που ψάχνεις είναι η Trachemys Scripta Elegans. 
Είμαι χελώνα γλυκού νερού, οι θαλάσσιες χελώνες χρειάζονται και θαλασσινό νερό, ενώ η διατήρηση τους ακόμα και στα μεγαλύτερα ενυδρεία του πλανήτη είναι συχνά προβληματική. 
 

Στο παρακάτω θέμα μπορείς να βρεις αρκετές πληροφορίες   

Θα μεταφέρω το θέμα σου στην αντίστοιχη κατηγορία όπου μπορείς να ψάξεις στα υπόλοιπα θέματα πληροφορίες, αλλά και μα την ονομασία που σου έδωσα πιο πάνω γενικότερα στο Ίντερνετ.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μήπως γνωρίζετε κάποια Pet Shop στην Αττική όπου πουλάνε χελωνες?? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος R K έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ! Μήπως γνωρίζετε κάποια Pet Shop στην Αττική όπου πουλάνε χελωνες?? 

 

Μπορείς να μπείς στο ίντερνετ και να τους πάρεις έναν έναν τηλέφωνο!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος fainareth έγραψε:

Ποσα lt ειναι το ενυδρειο σου;

 

Τζαμπα ρωτας, μαλλον μας τρολλαρε ο τυπος και εφυγε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...